Portal Pszczelarski

Akcja "Adoptuj Pszczołę" zakończona sukcesem

Powyżej obrazek wykonany przez Tadeusza Baranowskiego z okazji sukcesu zbiórki pieniędzy w ramach akcji Greenpeace: Adoptuj Pszczołę. Źródło obrazka: adoptujpszczole.pl

wydarzenie pszczelarskie październik 2013 2013 Adoptuj Pszczołę Greenpeace rezultat akcji Adoptuj Pszczołę hotel dla pszczół Przychylmy Pszczołom Nieba Rowerowy Taniec Dzikich Zapylaczy

O akcji Greenpeace pt.: "Adoptuj pszczołę" informowaliśmy w zeszłym miesiącu w artykule Adoptuj pszczołę - wszystko o akcji Greenpeace. Dzisiaj możemy oficjalnie poinformować, że projekt zakończył się sukcesem!

W niedzielę, 6 października 2013 r., jak informuje Greenpeace zakończyła się pierwsza tego typu akcja wchodząca w skład kampanii: "Przychylmy pszczołom nieba". Wystarczył miesiąc i niemal 5100 darczyńców aby zebrać fundusze niezbędne dla przygotowania 100 hoteli dla pszczół i owadów zapylających w polskich miastach.

W celu realizacji projektu Greenpeace uruchomił 5. września platformę www.adoptujpszczole.pl, na której można było "adoptować pszczołę", wspierając przy tym finansowo akcję. Cena adopcji jednej pszczoły wynosiła 2zł. O sukcesie można było mówić już po pierwszej dobie od uruchomienia strony, gdyż właśnie w tym czasie projekt zasiliły datki od blisko 2500 osób. Na ok. 5100 darczyńców średnia wartość wpłaty wynosiła 15,6zł. Stronę w przeciągu miesiąca odwiedziło blisko 40000 osób, z czego co 9. dokonał wpłaty. Oznacza to, że w tym czasie zebrano sumę 80000zł i tym samym zakończono oficjalną zbiórkę na ten szczytny cel!

W trakcie trwania akcji "Adoptuj pszczołę" miało miejsce wiele wydarzeń towarzyszących, do których należy zaliczyć m.in.:
- uroczyste otwarcie pierwszego hotelu dla pszczół na warszawskim Polu Mokotowskim czy
- przejazd przez Warszawę rowerzystów przebranych za pszczoły i owady zapylające o nazwie: "Rowerowy Taniec Dzikich Zapylaczy".

W akcję włączyło się także wielu celebrytów, tj.: Marcin Bosak, Paulina i Natalia Przybysz, Agnieszka Kręglicka i Zbigniew Wodecki oraz branżowe organizacje. Partnerem projektu był dystrybutor filmowy Against Gravity, który z każdego sprzedanego biletu na film: Więcej niż miód przekazywał 1zł.

Zwieńczeniem akcji było ukazanie się w całości obrazka legendy polskiego komiksu - Tadeusza Baranowskiego.

Zobacz również:

Spalone hotele dla dzikich zapylaczy i stanowisko Greenpeace

Adoptuj pszczołę 2 - wszystko o akcji Greenpeace

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3214

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.