Portal Pszczelarski

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje

Logotyp projektu Bzykająca Przyczepka Edukuje na Polak Potrafi. Źródło: materiały nadesłane przez autora.

Bzykająca Przyczepka Bzykająca Przyczepka Edukuje Polak Potrafi crowdfunding Daniel Borak

Witajcie drodzy czytelnicy Portalu Pszczelarskiego!

Mam na imię Daniel i prowadzę portal „Ślężańskie Miody”. Część z was może mnie kojarzyć z pierwszego projektu „Bzykająca Przyczepka”, który zakończył się sukcesem w marcu 2015 roku. Jednak na tym nie koniec. Bzykająca przyczepka powraca jeszcze w tym roku z bardzo ważną misją jaką sobie założyłem na następny rok. Ale zacznijmy od inspiracji. 

W czerwcu tego roku udało mi się odwiedzić przedszkole w mojej okolicy i zapoznać dzieci z pszczołami, miodem. Oto lekcje edukacyjne dla przedszkolaków. Po pewnym czasie między innymi na łamach Portalu Pszczelarskiego ukazał się artykuł i informacja na temat nakazu zagazowania pszczół z pasieki Pana Mieczysława Jamróza. Każdy z was na pewno zna ten temat, dlatego nie będę go rozwijał.

Dalej w mojej okolicy posypały się serie kradzieży uli, a w telewizji można było usłyszeć, że ktoś otruł pszczoły wlewając do uli ropę czy jakąś inną miksturę. Tu już miałem nerwy na to wszystko co się dzieje, ale jak większość powiedziałem sobie „Jakoś to będzie”. W międzyczasie starałem się o dzierżawę działki pod pasiekę od gminy. Niestety otrzymałem odmowę, a sama gmina motywowała swoją decyzję tym, że pasieka stałaby zbyt blisko domów i tym, że „boimy się pielgrzymek ludzi bo będą gryzły pszczoły i osy”, mimo tego iż do najbliższego domu było ponad 200 metrów i wcale nie miałem zamiaru hodować os :D I tu wyczerpały się moje nerwy i postanowiłem coś zmienić. 

Dlatego właśnie powstał nowy projekt. Chcę chociaż w ten sposób pomóc pszczołom i pszczelarzom, zmieniając postrzeganie pszczół i fascynującego zawodu pszczelarza w mojej okolicy. Z Bzykającą przyczepką chcę odwiedzać szkoły i przedszkola. Ale co w tym specjalnego? Otóż dzięki środkom zgromadzonym podczas zbiórki, zamierzam zakupić ule pokazowe, w tym ul inhalacyjny i wiele innych ciekawych uli oraz przybliżyć ludziom świat pszczół by mogli zrozumieć, że pszczoły są ich przyjaciółmi i nie trzeba się ich panicznie bać i zwalczać jak komary. Oprócz uli, zamierzam zakupić dla dzieci stroje pszczelarskie, żeby była zabawa oraz wydać ulotki informacyjne o pszczołach, które sam przygotowuje. 

Trzymajcie mocno za mnie kciuki i wspierajcie w jakikolwiek sposób jaki przyjdzie wam do głowy. Możecie wesprzeć projekt na Polak Potrafi, ale możecie też udostępniać go dalej i pokazywać znajomym. Liczę, że wiosną razem z naszymi pszczołami uda mi się wyruszyć do szkół i przedszkoli i przekazywać wiedzę na temat naszych drogich pszczół.

 

Zapraszam także do odwiedzenia strony Polak Potrafi i zapoznania się ze szczegółami projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/bzykajaca-przyczepka-edukuje

Pozdrawiam was serdecznie,
Daniel Borak
Ślężańskie Miody

Zobacz również:

Projekt Bzykająca Przyczepka Edukuje 2.0

Projekt Bzykająca Przyczepka

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3849

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2015-12-08 20:54:51

Edukacja to podstawa! Te ulotki też ekstra! Trzymam kciuki za Pana i opowiem o tym projekcie swoim znajomym!

Lagnapis 2015-12-10 20:47:00

Blondynek dzięki za wsparcie :D Póki co jeszcze jestem daleko od celu, ale to dopiero początek zbiórki i święta z pasem :D Będzie dobrze :D Do akcji dołączyła się Apiflora z roślinami miododajnymi :D

Pozdrawiam,
Daniel

blondynekkrk 2015-12-11 21:08:04

No właśnie! Teraz święta więc troszkę każdy ma wydatków, a po pewnie mocniej ruszy! Już i tak ładny wynik. 455 zł po 2 dniach - ładnie ładnie :)

factis 2015-12-18 18:48:07

Również życzę powodzenia w zbiórce! Pamiętam Bzykającą Przyczepkę. Była tutaj bardzo promowana. Bzykająca Przyczepka Edukuje - nazwa dziwna ale projekt bardzo fajny i przede wszystkim przejrzyście opisany. Tak jest jak być powinno!

Lagnapis 2015-12-18 22:42:40

Dzięki za miłe słowa. Niedługo ukaże się wywiad ze mną w Radio Wrocław :D Trzymajcie rękę na pulsie :D
Pozdrawiam,
Daniel

blondynekkrk 2015-12-28 22:00:58

30 dni do końca i jest już 1665 zł - brawo panie Danielu! Zbiórka idzie jak po maśle! :)

eryk16 2016-01-10 12:23:51

2606 zł - no nieźle. Uda się dojechać do 3500 zł?

Lagnapis 2016-01-10 20:37:38

Coraz bliżej jest już do realizacji. Mam już 3102 zł. Co powiecie na taki wynik?

Pozdrawiam,
Daniel Borak

blondynekkrk 2016-01-10 21:27:50

No ja powiem, że super! Ładnie podskoczył wynik. Trzymam kciuki!

Lagnapis 2016-01-13 08:13:41

Nie wiem co czytelnicy Portalu Pszczelarskiego na to, ale na koncie projektu jest już ponad 3500 zł, a to znaczy, że tej wiosny i lata zaczynamy zmieniać postrzeganie pszczół u dzieci i ich rodziców :D

Pozdrawiam,
Daniel Borak

arek 2016-01-13 21:00:46

HA! Gratki! To jeszcze nie koniec! Fajnie!

blondynekkrk 2016-01-15 23:03:00

Moje gratulacje! :) Będą 4 tysiące?

Lagnapis 2016-01-31 13:19:49

Serdecznie dziękuję wszystkim którzy wsparli projekt w jakikolwiek sposób.
W sumie po 50 dniach zbiórki, paru "Pauzach" udało się uzbierać 4686 zł. Dalsze aktualizacje z projektu będą się ukazywać na stronie www.slezanskiemiody.pl i na pewno parę z nich trafi również na łamy "Portalu pszczelarskiego"
Pozdrawiam,
Daniel Borak

blondynekkrk 2016-01-31 15:39:56

Super wiadomość! Będę śledzić na bieżąco wszystkie informacje :) GRATULACJE jeszcze raz!!!  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto orzechowe z miodem

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

XXXXIIII Międzynarodowy Kongres Pszczelarski Apimondia

Spalone hotele dla dzikich zapylaczy i stanowisko Greenpeace

Wystawa pszczelarska na 85-lecie istnienia Koła Pszczelarzy Mosina-Puszczykowo 2017