Portal Pszczelarski

Morgan Freeman i rezerwat dla pszczół

Na zdjęciu: Morgan Freeman. Źródło zdjęcia: xebola.wordpress.com

Morgan Freeman rezerwat dla pszczół pszczoły celebrytów

Morgan Freeman i rezerwat dla pszczół

Jedną z najbardziej niewiarygodnych rzeczy dotyczących oddolnych ruchów społecznych, z której wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jest fakt, że przyciągają one, często niespodziewanie, nieprzeciętnych sprzymierzeńców. Ci sprzymierzeńcy niejako użyczają tym ruchom swój talent. Okazuje się bowiem, że w ich przypadku wystarczy być sobą, by móć wywierać wpływ na ludzi. Mowa o celebrytach, obok których społeczeństwo zwykle nie potrafi przejść obojętnie. Można ich kochać lub nienawidzieć, ale jedno trzeba im przyznać – wielu z nich to jednoosobowe media, które wpływają na rzesze ludzi poprzez wplecenie w wywiad jednego czy dwóch zdań w jakiejś sprawie.


Więc kiedy Morgan Freeman, ze swoim wart miliony dolarów głosem, z którego emanuje swojskość i otucha, mówi o tym, jak ważne jest otoczenie pszczół opieką, to ludzie go słuchają. Na nagraniu z 2014, żartując z Jimmy’m Fallonem, Morgan Freeman zdradził, że stał się obrońcą pszczół od kiedy przekształcił swoje ranczo (o wielkości 50 hektarów) w Missisipi w ich azyl. Freeman sam stał się pszczelarzem i spędza teraz dni swój karmiąc swoje owady cukrem i wodą. Zaś jego ogrodnik posadził na posiadłości rośliny przyjazne dla pszczół: koniczyny, lawendy czy magnolie.

Choć nagranie pochodzi sprzed roku, to nadal krąży po mediach społecznościowych po tym, jak udostępniła je na facebooku strona The Free Thought Project. Po raz kolejny odezwał się głos poparcia dla pszczół w czasach, kiedy tak wiele jest jeszcze do zrobienia. Freeman zdecydował się na hodowlę pszczół, ponieważ niepokoi go spadek liczby populacji tych owadów. "Wspólnie próbujemy przywrócić pszczoły na naszej planecie… Choć wielu nie zdaje sobie sprawy, że to one są, według mnie, podstawą wzrostu na Ziemi, wegetacji..." – powiedział Freeman. 

Niestety, ludzie i chemikalia produkowane przez takie firmy jak Monsanto czy Syngenta, są główną przyczyną wymierania pszczół. Ale dzięki aktorowi i innym ludziom, którzy myślą podobnie jak on, i którzy próbują osobiście rozwiązać ten problem, być może uda nam się zrobić jakiś postęp w tej sprawie. 

Od siebie dodam, że na naszym polskim podwórku dość sprawnie w kwestii pszczół działa organizacja Greenpeace. Z ich strony: http://www.greenpeace.pl/projekt_pszczola/ można pobrać bezpładnie poradnik "Projekt pszczoła", w którym ogrodnicy znajdą wskazówki na temat uprawy roślin w sposób korzystny dla tych owadów, a konsumenci – porady na temat podejmowania przyjaznych dla nich wyborów na zakupach spożywczych.

Tekst źródłowy: althealthworks.com
Źródło polskie: xebola.wordpress.com

Powiązane artykuły:

Pobierz poradnik Greenpeace - Projekt: PszczołaLiczba wyświetleń artykułu: 2683

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.