Portal Pszczelarski

Morgan Freeman i rezerwat dla pszczół

Na zdjęciu: Morgan Freeman. Źródło zdjęcia: xebola.wordpress.com

Morgan Freeman rezerwat dla pszczół pszczoły celebrytów

Morgan Freeman i rezerwat dla pszczół

Jedną z najbardziej niewiarygodnych rzeczy dotyczących oddolnych ruchów społecznych, z której wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, jest fakt, że przyciągają one, często niespodziewanie, nieprzeciętnych sprzymierzeńców. Ci sprzymierzeńcy niejako użyczają tym ruchom swój talent. Okazuje się bowiem, że w ich przypadku wystarczy być sobą, by móć wywierać wpływ na ludzi. Mowa o celebrytach, obok których społeczeństwo zwykle nie potrafi przejść obojętnie. Można ich kochać lub nienawidzieć, ale jedno trzeba im przyznać – wielu z nich to jednoosobowe media, które wpływają na rzesze ludzi poprzez wplecenie w wywiad jednego czy dwóch zdań w jakiejś sprawie.


Więc kiedy Morgan Freeman, ze swoim wart miliony dolarów głosem, z którego emanuje swojskość i otucha, mówi o tym, jak ważne jest otoczenie pszczół opieką, to ludzie go słuchają. Na nagraniu z 2014, żartując z Jimmy’m Fallonem, Morgan Freeman zdradził, że stał się obrońcą pszczół od kiedy przekształcił swoje ranczo (o wielkości 50 hektarów) w Missisipi w ich azyl. Freeman sam stał się pszczelarzem i spędza teraz dni swój karmiąc swoje owady cukrem i wodą. Zaś jego ogrodnik posadził na posiadłości rośliny przyjazne dla pszczół: koniczyny, lawendy czy magnolie.

Choć nagranie pochodzi sprzed roku, to nadal krąży po mediach społecznościowych po tym, jak udostępniła je na facebooku strona The Free Thought Project. Po raz kolejny odezwał się głos poparcia dla pszczół w czasach, kiedy tak wiele jest jeszcze do zrobienia. Freeman zdecydował się na hodowlę pszczół, ponieważ niepokoi go spadek liczby populacji tych owadów. "Wspólnie próbujemy przywrócić pszczoły na naszej planecie… Choć wielu nie zdaje sobie sprawy, że to one są, według mnie, podstawą wzrostu na Ziemi, wegetacji..." – powiedział Freeman. 

Niestety, ludzie i chemikalia produkowane przez takie firmy jak Monsanto czy Syngenta, są główną przyczyną wymierania pszczół. Ale dzięki aktorowi i innym ludziom, którzy myślą podobnie jak on, i którzy próbują osobiście rozwiązać ten problem, być może uda nam się zrobić jakiś postęp w tej sprawie. 

Od siebie dodam, że na naszym polskim podwórku dość sprawnie w kwestii pszczół działa organizacja Greenpeace. Z ich strony: http://www.greenpeace.pl/projekt_pszczola/ można pobrać bezpładnie poradnik "Projekt pszczoła", w którym ogrodnicy znajdą wskazówki na temat uprawy roślin w sposób korzystny dla tych owadów, a konsumenci – porady na temat podejmowania przyjaznych dla nich wyborów na zakupach spożywczych.

Tekst źródłowy: althealthworks.com
Źródło polskie: xebola.wordpress.com

Powiązane artykuły:

Pobierz poradnik Greenpeace - Projekt: Pszczoła



Liczba wyświetleń artykułu: 4279

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Emilia

Emilia

Autorka przepisów kulinarnych oraz bloga Kuchenna Kontrrewolucya

Całkiem świeżo upieczona tak mama, jak blogerka kulinarna. Fascynatka dobrej kuchni i słowiańskiego folkloru.

Rolada z szynki z pastą ziołową z olejem rzepakowym i morelami

Kaczka w marynacie korzennej pieczona w miodzie pitnym

Sałatka z ogórków w zalewie octowo-miodowej na zimę

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie