Portal Pszczelarski

Nabór na bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie pszczelarz - TCEZ w Tucholi 2015

Na zdjęciu: pszczelarka

kurs technik pszczelarz Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej w Tucholi Technikum Leśne w Tucholi Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi

Nabór na bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie pszczelarz - TCEZ w Tucholi 2015

Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej w Tucholi ogłasza nabór na bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie pszczelarz - prowadzenie produkcji pszczelarskiej (R.4).

Kurs trwa łącznie 580 godzin rozłożone na 3 semestry (1,5 roku). Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym. W trakcie kursu przewidziane są zajęcia praktyczne w pasiekach w regionie. Zajęcia są prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę Technikum Leśnego w Tucholi, Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi oraz Ośrodków Doradztwa Rolniczego. Uczestnicy kursu poszerzą swoją wiedzę w m.in. takich przedmiotach jak:
- działalność gospodarcza w pszczelarstwie,
- produkcja rolnicza,
- chów i hodowla pszczół,
- gospodarka pasieczna,
- technologia produktów pszczelich,
- pożytki pszczele.

Kurs kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Gdańsku i nadaniem tytułu zawodowego pszczelarza. 

Istnieje możliwość zakwaterowania w internacie. Planowane rozpoczęcie zajęć - 1 października 2015 r. lub luty 2016 r. Minimalna liczba słuchaczy - 20. 

Koniec naboru na bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie pszczelarz organizowany przez TCEZ w Tucholi mija z dniem 30.09. 2015 r. 

Miejsce zapisów na kurs:

Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej w Tucholi
ul. Świecka 89a
89-500 Tuchola
Sekretariat pok. nr 3 (pon-pt w godzinach 8:00-16:00)

Kontakt do opiekuna grupy:

Michał Słomiński, tel. 692 400 510

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 8564

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2015-09-22 20:15:51

to ja was zniechence do tego bo nie tszeba byc po szkole rzeby sie pszczolami zajmowac  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II