Portal Pszczelarski

Nabór na bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie pszczelarz - TCEZ w Tucholi 2015

Na zdjęciu: pszczelarka

kurs technik pszczelarz Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej w Tucholi Technikum Leśne w Tucholi Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi

Nabór na bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie pszczelarz - TCEZ w Tucholi 2015

Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej w Tucholi ogłasza nabór na bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie pszczelarz - prowadzenie produkcji pszczelarskiej (R.4).

Kurs trwa łącznie 580 godzin rozłożone na 3 semestry (1,5 roku). Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym. W trakcie kursu przewidziane są zajęcia praktyczne w pasiekach w regionie. Zajęcia są prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną kadrę Technikum Leśnego w Tucholi, Wyższej Szkoły Zarządzania Środowiskiem w Tucholi oraz Ośrodków Doradztwa Rolniczego. Uczestnicy kursu poszerzą swoją wiedzę w m.in. takich przedmiotach jak:
- działalność gospodarcza w pszczelarstwie,
- produkcja rolnicza,
- chów i hodowla pszczół,
- gospodarka pasieczna,
- technologia produktów pszczelich,
- pożytki pszczele.

Kurs kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie przed Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Gdańsku i nadaniem tytułu zawodowego pszczelarza. 

Istnieje możliwość zakwaterowania w internacie. Planowane rozpoczęcie zajęć - 1 października 2015 r. lub luty 2016 r. Minimalna liczba słuchaczy - 20. 

Koniec naboru na bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie pszczelarz organizowany przez TCEZ w Tucholi mija z dniem 30.09. 2015 r. 

Miejsce zapisów na kurs:

Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej w Tucholi
ul. Świecka 89a
89-500 Tuchola
Sekretariat pok. nr 3 (pon-pt w godzinach 8:00-16:00)

Kontakt do opiekuna grupy:

Michał Słomiński, tel. 692 400 510

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 8280

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2015-09-22 20:15:51

to ja was zniechence do tego bo nie tszeba byc po szkole rzeby sie pszczolami zajmowac  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.