Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Adoptuj Pszczołę 3 - etap II

Na obrazka: fragment banera promującego akcję Adoptuj Pszczołę 3. Źródło obrazka: Materiały nadesłane przez organizatora.

wydarzenia pszczelarskie akcja pszczelarska Adoptuj Pszczołę Wielki Spis Zapylaczy Greenpeace

Adoptuj Pszczołę 3 - etap II

W ciągu zaledwie kilkunastu godzin od rozpoczęcia trzeciej edycji Adoptuj Pszczołę udało zakończyć się jej I etap (Policzmy pszczoły!). Co to oznacza? Że internauci, którym los zapylaczy nie jest obojętny, wirtualnie adoptowali 30 tys. pszczół poprzez stronę www.AdoptujPszczole. Tym samym udało się pozyskać kwotę 60 tys. złotych, które zostaną spożytkowane na uruchomienie programu monitoringu polskich zapylaczy. Zakończenie w przewidzianym terminie I etapu poskutkowało uruchomieniem II etapu akcji.

II etap zbiórki crowdfundingowej Adoptuj Pszczołę 3 zakłada adopcję 60 tys. pszczół. Celem zbiórki jest budowa z naukowcami z Uniwersytetu Warszawskiego kilkunastu stacji badawczych w całej Polsce. Każda z nich ma być wyposażona w kamery i specjalne czujniki umożliwiające obserwację z bliska życia zapylaczy. Greenpeace uważa, że takie stacje stanowią fundament każdych badań nad pszczołami, a ich ułożenie pozwoli na porównywanie wyników nie tylko z jednego miejsca w Polsce, a z różnych. 

Żeby wesprzeć akcję należy odwiedzić stronę www.AdoptujPszczole.pl i wybrać liczbę pszczół do adopcji. Adopcja jednej przekłada się na wsparcie akcji kwotą 2 zł.

Słów kilka o Greenpeace
Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Organizacja koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, zarówno globalnych jak i lokalnych, zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska. Aby zachować swoją niezależność, organizacja nie przyjmuje dotacji od rządów, partii politycznych i korporacji. Działania finansowane są dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców. W Polsce Greenpeace działa od 2004 roku. Siedziba biura znajduje się w Warszawie.

Kontakt do organizatora
Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji "Adoptuj Pszczołę" w Greenpeace Polska
tel. 664 060 275
katarzyna.jagiello@greenpeace.org

Zobacz również:

Adoptuj Pszczołę 3 - Wielki Spis Zapylaczy

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2146

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2015-09-12 09:49:27

Wchodzę na stronię adoptujpszczole.pl i co widzę? 52897 adoptowanych pszczół. Nieźle. Zaraz będzie trzeci etap, a zbiórka zakończona po tygodniu :D Poza tym wszędzie o tej akcji słychać. Każdy duży portal, nawet niebranżowy, pisze o tym!

Sylwek 2015-09-14 19:55:02

59220 na godzinę 20. Pewnie jutro będzie można cieszyć się z drugiego etapu zakończonego sukcesem. Tak trzymać!

blondynekkrk 2015-09-16 21:54:40

I rozpoczął się trzeci etap :D Aktualnie jest 64546 adoptowanych pszczółek!

blondynekkrk 2015-09-20 19:44:56

Ale przyrost adoptowanych pszczółek spowolnił! Jest 65616 ;o

blondynekkrk 2015-09-27 18:19:23

Jeszcze raz dodam, że mocno spowolniło adoptowanie pszczółek. Jest teraz 69882 i 18 dni do końca ;o

blondynekkrk 2015-10-04 10:42:32

11 dni do końca i jest 76684 :) Przyspieszyła akcja znowu i jest szansa, że zakończy się sukcesem!  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Ewelina Rękawek

Ewelina Rękawek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga pysznewege.com

Copywriter z zawodu, górołaz i kucharka z zamiłowania, wegetarianka z przekonania.

Krem czekoladowo-owocowy z bazylią

Amarantus z miodem i migdałami

Pierniczki z miodem na święta - wersja 1

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.