Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 3 - etap II

Na obrazka: fragment banera promującego akcję Adoptuj Pszczołę 3. Źródło obrazka: Materiały nadesłane przez organizatora.

wydarzenia pszczelarskie akcja pszczelarska Adoptuj Pszczołę Wielki Spis Zapylaczy Greenpeace

Adoptuj Pszczołę 3 - etap II

W ciągu zaledwie kilkunastu godzin od rozpoczęcia trzeciej edycji Adoptuj Pszczołę udało zakończyć się jej I etap (Policzmy pszczoły!). Co to oznacza? Że internauci, którym los zapylaczy nie jest obojętny, wirtualnie adoptowali 30 tys. pszczół poprzez stronę www.AdoptujPszczole. Tym samym udało się pozyskać kwotę 60 tys. złotych, które zostaną spożytkowane na uruchomienie programu monitoringu polskich zapylaczy. Zakończenie w przewidzianym terminie I etapu poskutkowało uruchomieniem II etapu akcji.

II etap zbiórki crowdfundingowej Adoptuj Pszczołę 3 zakłada adopcję 60 tys. pszczół. Celem zbiórki jest budowa z naukowcami z Uniwersytetu Warszawskiego kilkunastu stacji badawczych w całej Polsce. Każda z nich ma być wyposażona w kamery i specjalne czujniki umożliwiające obserwację z bliska życia zapylaczy. Greenpeace uważa, że takie stacje stanowią fundament każdych badań nad pszczołami, a ich ułożenie pozwoli na porównywanie wyników nie tylko z jednego miejsca w Polsce, a z różnych. 

Żeby wesprzeć akcję należy odwiedzić stronę www.AdoptujPszczole.pl i wybrać liczbę pszczół do adopcji. Adopcja jednej przekłada się na wsparcie akcji kwotą 2 zł.

Słów kilka o Greenpeace
Greenpeace to międzynarodowa organizacja pozarządowa, działająca na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Organizacja koncentruje swoje działania na najbardziej istotnych, zarówno globalnych jak i lokalnych, zagrożeniach dla bioróżnorodności i środowiska. Aby zachować swoją niezależność, organizacja nie przyjmuje dotacji od rządów, partii politycznych i korporacji. Działania finansowane są dzięki wsparciu indywidualnych darczyńców. W Polsce Greenpeace działa od 2004 roku. Siedziba biura znajduje się w Warszawie.

Kontakt do organizatora
Katarzyna Jagiełło, koordynatorka akcji "Adoptuj Pszczołę" w Greenpeace Polska
tel. 664 060 275
katarzyna.jagiello@greenpeace.org

Zobacz również:

Adoptuj Pszczołę 3 - Wielki Spis Zapylaczy

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1550

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2015-09-12 09:49:27

Wchodzę na stronię adoptujpszczole.pl i co widzę? 52897 adoptowanych pszczół. Nieźle. Zaraz będzie trzeci etap, a zbiórka zakończona po tygodniu :D Poza tym wszędzie o tej akcji słychać. Każdy duży portal, nawet niebranżowy, pisze o tym!

Sylwek

2015-09-14 19:55:02

59220 na godzinę 20. Pewnie jutro będzie można cieszyć się z drugiego etapu zakończonego sukcesem. Tak trzymać!

blondynekkrk

2015-09-16 21:54:40

I rozpoczął się trzeci etap :D Aktualnie jest 64546 adoptowanych pszczółek!

blondynekkrk

2015-09-20 19:44:56

Ale przyrost adoptowanych pszczółek spowolnił! Jest 65616 ;o

blondynekkrk

2015-09-27 18:19:23

Jeszcze raz dodam, że mocno spowolniło adoptowanie pszczółek. Jest teraz 69882 i 18 dni do końca ;o

blondynekkrk

2015-10-04 10:42:32

11 dni do końca i jest 76684 :) Przyspieszyła akcja znowu i jest szansa, że zakończy się sukcesem!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.