Portal Pszczelarski

Adoptuj Pszczołę 3 - Wielki Spis Zapylaczy

Na obrazku: baner promujący akcję Adoptuj Pszczołę 3. Źródło informacji i obrazka: adoptujpszczole.pl

wydarzenie pszczelarskie akcja pszczelarska Adoptuj Pszczołę Greenpeace Wielki Spis Zapylaczy

Adoptuj Pszczołę 3 - Wielki Spis Zapylaczy

"Pszczoła, trzmiel i murarka to zaledwie kilka owadów zapylających warzywa i owoce. Ze 100 najważniejszych roślin uprawnych w Europie, aż 71 jest zapylanych przez owady. Zapylaczom zawdzięczamy 1/3 tego co jemy." [1] Wiemy dlaczego są aż tak ważne. Nie wiemy jednak, jak im pomóc i skutecznie chronić. Potrzebujemy badań. Z tą inicjatywą wychodzi Greenpeace, który w tegorocznej edycji, a trzeciej w kolejności, planuje stworzyć Wielki Spis Zapylaczy.

Wraz z naukowcami przeanalizowane zostaną miejsca, w których bytują zapylacze oraz co jedzą i co na nie dobrze wpływa. Sprawdzona zostanie ich liczebność i stan.

Akcja podzielona jest na 3 etapy.

Pierwszy z nich "Policzmy pszczoły!" zakłada adopcję 30 tys. pszczół. Zebrane środki zostaną wydatkowane na uruchomienie programu monitoringu polskich zapylaczy. Do owego programu badawczego będzie można przyłączyć się za pomocą specjalnej aplikacji na komórki i tablety.

"Jak się pszczoły mają?" to nazwa drugiego etapu akcji Adoptuj Pszczołę 3. Będzie on realizowany po zakończeniu pierwszego etapu i po wirtualnej adopcji kolejnych 60 tys. pszczół. Zakłada budowę wraz z naukowcami z Uniwersytetu Warszawskiego kilkunastu stacji badawczych w całej Polsce. Każda ze stacji będzie wyposażona w kamery i specjalne czujniki, tak aby móc z bliska obserwować codzienność zapylaczy. 

Trzeci etap "Co pszczoły czują?" zakłada przeprowadzenie szeregu testów różnego rodzaju czynników mających wpływ na polskie zapylacze. Analizie zostaną poddane pyłek i nektar, którymi zapylacze się odżywiają, jak również substancje wprowadzane do środowiska przez człowieka. Wynik badań ma dać odpowiedź na pytanie, jak ludzie powinni prowadzić swoją działalność, aby pszczoły na tym nie cierpiały. Wysokość środków potrzebnych na realizację tego etapu jest równa adopcji 90 tys. pszczół.

Nie zwlekaj! Adoptuj pszczołę już dziś. W końcu "każda adoptowana pszczoła się liczy, a pszczoły liczą na nas!"

 

Adoptuj Pszczołę 3 - film promocyjny

 

Netografia:

[1] Youtube.com, Adoptuj Pszczołę 3 (2015) - Wielki Spis Zapylaczy

Zobacz również:

Adoptuj pszczołę - wszystko o akcji Greenpeace

Akcja "Adoptuj Pszczołę" zakończona sukcesem 

Spalone hotele dla dzikich zapylaczy i stanowisko Greenpeace

Adoptuj pszczołę 2 - wszystko o akcji Greenpeace

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1728

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2015-09-10 20:23:50

Podobno już pierwszy etap został osiągnięty. Nieźle!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.