Portal Pszczelarski

Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie - 2015

Na obrazku: fragment banera promującego wydarzenie pn. Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie. Źródło zdjęcia i informacji: facebook.com/urzadpelplin i informacja.pelplin.com

wydarzenie pszczelarskie impreza pszczelarska święto miodu sierpień 2015 2015 Pelplin Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie 2015 Urząd Miasta i Gminy Pelpin Diecezja Pelpińska LGD Wstęga Kociewia Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie Parafia Katedralna w Pelplinie PELKOM Powiat Tczewski Przystanek Alaska Stowarzyszenie Szlaki Kulturowe Towarzystwo Przyjaciół Zabytków Pelplina Rejonowe Koło Pszczelarzy w Pelplinie OKTAVA-COVER COUNTRY Tadeusz Sabat

Dzień Świętego Bernarda - 2015

Organizatorzy (Urząd Miasta i Gminy Pelpin, Diecezja Pelpińska, LGD Wstęga Kociewia, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, Parafia Katedralna w Pelplinie, PELKOM, Powiat Tczewski, Przystanek Alaska, Stowarzyszenie Szlaki Kulturowe, Towarzystwo Przyjaciół Zabytków Pelplina, Wojewódzki Związek Pszczelarzy - Koło Rejonowe w Pelplinie) serdecznie zapraszają na święto miodów, ziół oraz runa leśnego organizowane pod nazwą Dzień Świętego Bernarda patrona miasta Pelplina. Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia 2015 r. w Pelpinie. Organizatorzy podkreślają, że Święto Patrona miasta to doskonała okazja, by zadbać o duszę i ciało. W Pelpinie w trzecią sobotę sierpnia uczestnicy Dnia Świetego Bernarda będą mogli powrócić do zdrowych tradycji. "Miodowo-ziołowe popołudnie pobudzi krew do wieczornej zabawy w średniowieczno-regionalnych sceneriach i nastrojach."

Program wydarzenia pn. Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie - 2015:

15 sierpnia 2015 r. (sobota)

10:00 - 11:30 - Msza Święta w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Pelpińskiego dr Ryszarda Kasyny (w obecności sprowadzonych z Pszczelej Woli relikwii św. Ambrożego - patrona pszczelarzy)

11:30 - 12:00 - Przemarsz korowodu ulicami Pelpina wraz z Orkiestrą Dętą do przystani Jana III Sobieskiego

12:00 - 13:00 - Oficjalne otwarcie Dnia Świętego Bernarda w Pelplinie połączone z powitaniem zaproszonych gości i pszczelarzy, wystąpieniami okolicznościowymi i występami artystycznymi

13:00 - 14:00 - Wspólny gorący posiłek przy muzyce Saidowski & Paul

14:00 - 15:00 - Konferencja w refektarzu Collegium Marianum o tematyce pszczelarskiej (wykład Tadeusza Sabata, Prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz dyskusja na temat oczekiwań pszczelarzy i bieżących potrzeb sektora pszczelarskiego)

14:00 - 15:00

- Biesiada pszczelarska przy muzyce i miodzie

- Przystanek Alaska tj. pokazy psów Siberian Husky, wyposażenia i ruchomych psich zaprzęgów

18:00 - 22:00 - Koncert zespołu OKTAVA-COVER COUNTRY wraz z potańcówką

W czasie wydarzenia jego uczestnicy będą mogli: 
- odwiedzić kiermasz sprzętu pszczelarskiego, rękodzieła ludowego i artystycznego, 
- nabyć matki i odkłady pszczele z limitowanej serii, 
- skorzystać z oferty stoisk z ziołami, kosmetykami, literaturą pszczelarską, miodami i produktami pszczelimi,  
- wziąć udział w pokazie odlewu świec i figur z wosku pszczelego, prezentacji spożywczych produktów lokalnych z dodatkiem miodów, pokazie bartnictwa oraz różnych technik prowadzenia współczesnych pasiek, pokazie apiterapii, ziół i produktów zielarskich, prezentacji drzew i krzewów miododajnych oraz zasad ich pielęgnacji, prezentacji biologii rodziny pszczelej w przeszklonym ulu oraz warsztatach pszczelarskich.

Ponadto organizatorzy przewidzieli możliwość: 
- zwiedzania katedry, obiektów dawnego opactwa cysterskiego, Muzeum Diecezjalnego oraz Ogrodu Biskupiego pod opieką profesjonalnych przewodników, 
- uczestnictwa w licznych konkursach, 
- zabawy dla dzieci m.in. na zdjeżdżalniach oraz poprzez malowanie twarzy i jazdy na kucykach,
- oglądania prezentacji kuglarzy, iluzjonistów i szczudlarzy, 
- korzystania z oferty gastronomicznej. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Miejsce wydarzenia:

Zobacz również:

VI Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie 2017

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2245

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Chałka z szafranem i miodem

Bastani – perskie lody szafranowe

Nan-e qandi

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.