Portal Pszczelarski

Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie - 2015

Na obrazku: fragment banera promującego wydarzenie pn. Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie. Źródło zdjęcia i informacji: facebook.com/urzadpelplin i informacja.pelplin.com

wydarzenie pszczelarskie impreza pszczelarska święto miodu sierpień 2015 2015 Pelplin Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie 2015 Urząd Miasta i Gminy Pelpin Diecezja Pelpińska LGD Wstęga Kociewia Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie Parafia Katedralna w Pelplinie PELKOM Powiat Tczewski Przystanek Alaska Stowarzyszenie Szlaki Kulturowe Towarzystwo Przyjaciół Zabytków Pelplina Rejonowe Koło Pszczelarzy w Pelplinie OKTAVA-COVER COUNTRY Tadeusz Sabat

Dzień Świętego Bernarda - 2015

Organizatorzy (Urząd Miasta i Gminy Pelpin, Diecezja Pelpińska, LGD Wstęga Kociewia, Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie, Parafia Katedralna w Pelplinie, PELKOM, Powiat Tczewski, Przystanek Alaska, Stowarzyszenie Szlaki Kulturowe, Towarzystwo Przyjaciół Zabytków Pelplina, Wojewódzki Związek Pszczelarzy - Koło Rejonowe w Pelplinie) serdecznie zapraszają na święto miodów, ziół oraz runa leśnego organizowane pod nazwą Dzień Świętego Bernarda patrona miasta Pelplina. Wydarzenie odbędzie się 15 sierpnia 2015 r. w Pelpinie. Organizatorzy podkreślają, że Święto Patrona miasta to doskonała okazja, by zadbać o duszę i ciało. W Pelpinie w trzecią sobotę sierpnia uczestnicy Dnia Świetego Bernarda będą mogli powrócić do zdrowych tradycji. "Miodowo-ziołowe popołudnie pobudzi krew do wieczornej zabawy w średniowieczno-regionalnych sceneriach i nastrojach."

Program wydarzenia pn. Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie - 2015:

15 sierpnia 2015 r. (sobota)

10:00 - 11:30 - Msza Święta w Bazylice katedralnej pod przewodnictwem Biskupa Pelpińskiego dr Ryszarda Kasyny (w obecności sprowadzonych z Pszczelej Woli relikwii św. Ambrożego - patrona pszczelarzy)

11:30 - 12:00 - Przemarsz korowodu ulicami Pelpina wraz z Orkiestrą Dętą do przystani Jana III Sobieskiego

12:00 - 13:00 - Oficjalne otwarcie Dnia Świętego Bernarda w Pelplinie połączone z powitaniem zaproszonych gości i pszczelarzy, wystąpieniami okolicznościowymi i występami artystycznymi

13:00 - 14:00 - Wspólny gorący posiłek przy muzyce Saidowski & Paul

14:00 - 15:00 - Konferencja w refektarzu Collegium Marianum o tematyce pszczelarskiej (wykład Tadeusza Sabata, Prezydenta Polskiego Związku Pszczelarskiego oraz dyskusja na temat oczekiwań pszczelarzy i bieżących potrzeb sektora pszczelarskiego)

14:00 - 15:00

- Biesiada pszczelarska przy muzyce i miodzie

- Przystanek Alaska tj. pokazy psów Siberian Husky, wyposażenia i ruchomych psich zaprzęgów

18:00 - 22:00 - Koncert zespołu OKTAVA-COVER COUNTRY wraz z potańcówką

W czasie wydarzenia jego uczestnicy będą mogli: 
- odwiedzić kiermasz sprzętu pszczelarskiego, rękodzieła ludowego i artystycznego, 
- nabyć matki i odkłady pszczele z limitowanej serii, 
- skorzystać z oferty stoisk z ziołami, kosmetykami, literaturą pszczelarską, miodami i produktami pszczelimi,  
- wziąć udział w pokazie odlewu świec i figur z wosku pszczelego, prezentacji spożywczych produktów lokalnych z dodatkiem miodów, pokazie bartnictwa oraz różnych technik prowadzenia współczesnych pasiek, pokazie apiterapii, ziół i produktów zielarskich, prezentacji drzew i krzewów miododajnych oraz zasad ich pielęgnacji, prezentacji biologii rodziny pszczelej w przeszklonym ulu oraz warsztatach pszczelarskich.

Ponadto organizatorzy przewidzieli możliwość: 
- zwiedzania katedry, obiektów dawnego opactwa cysterskiego, Muzeum Diecezjalnego oraz Ogrodu Biskupiego pod opieką profesjonalnych przewodników, 
- uczestnictwa w licznych konkursach, 
- zabawy dla dzieci m.in. na zdjeżdżalniach oraz poprzez malowanie twarzy i jazdy na kucykach,
- oglądania prezentacji kuglarzy, iluzjonistów i szczudlarzy, 
- korzystania z oferty gastronomicznej. 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Miejsce wydarzenia:

Zobacz również:

VI Dzień Świętego Bernarda w Pelplinie 2017

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2763

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Propolis - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.