Portal Pszczelarski

Agencja Rynku Rolnego - podsumowanie roku 2013

Na obrazku: pszczoła z tabliczką. Źródło obrazka: kwhi.com/wp-content/uploads/2014/01/2014-spelling-bee.jpg

Agencja Rynku Rolnego ARR Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich sezon pszczelarski 2013

Agencja Rynku Rolnego – podsumowanie roku 2013

Od momentu wejścia do Unii Europejskiej polscy pszczelarze korzystają z programów unijnego wsparcia, które w naszym kraju jest realizowane w ramach Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa. Chętnych do skorzystania z pomocy nie brakuje – nie inaczej było w 2013 roku.

Wsparcia finansowego w ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” co roku udziela Agencja Rynku Rolnego. Celem realizowanych działań jest poprawa jakości miodu oraz jakości pracy w gospodarstwach pasiecznych, a także wzmocnienie wszystkich ogniw, które są związane z produkcją i sprzedażą miodu oraz innych produktów pszczelich. W 2013 roku Agencja Rynku Rolnego rozliczyła 344 umowy zawarte z podmiotami uprawnionymi do realizacji działań w ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” na sezon 2012/2013 oraz udzieliła refundacji na kwotę ponad 19 milionów złotych. Dla wielu gospodarstw pasiecznych dofinansowanie było ogromnym zastrzykiem środków, które umożliwiły dalszy rozwój produkcji. Największym dofinansowaniem zostały objęte działania na rzecz kontroli warrozy (refundacja leków przeciwko warrozie), odbudowy pogłowia rodzin pszczelich (refundacja zakupu pszczół – matek, odkładów i pakietów) oraz zakupu sprzętu pszczelarskiego.

Natomiast do końca października można było składać projekty na działania realizowane w ramach kolejnego sezonu finansowania, czyli na „Wsparcie rynku produktów pszczelich” 2013/2014. Wsparcie w tym okresie zostało rozszerzone i zwiększyła się jego kwota, co sprawiło, że o dofinansowanie na zasadzie refundacji mogło ubiegać się więcej pszczelarzy, szczególnie właścicieli niewielkich pasiek.

Opracowano na podstawie:
Wsparcie rynku produktów pszczelich, www.raportrolny.pl, 13.11.2014 r.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1099

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.