Portal Pszczelarski

XIV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na trutowisku w Murckach

Na obrazku: baner promujący wydarzenie pn. XIV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na trutowisku w Murckach. Źródło obrazka: szpkatowice.pl

wydarzenie pszczelarskie lipiec 2015 2015 Murcki Katowice Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na trutowisku w Murckach XIV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na trutowisku w Murckach Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach wystawa 95 lat ŚZP Katowice

W niedzielę, 12 lipca 2015 r., na terenie trutowiska w Murckach odbędzie się XIV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich. Wydarzeniu towarzyszyć będą obchody 95-lecia istnienia Śląskiego Związku Pszczelarzy oraz okolicznościowe imprezy (w tym m.in. poświęcenie figury św. Ambrożego czy promocja Słownika biograficznego region tarnowskiego z życiorysami założycieli Śląskiego Związku Pszczelarzy).

Program wydarzenia pn. XIV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na trutowisku w Murckach

12 lipca 2015 r. (niedziela)

10:00 - 11:15 - Msza święta w intencji pszczelarzy i ich rodzin. Mszę odprawi ks. arcybiskup Damian Zimoń w koncelebrze z kapelanem pszczelarzy śląskich ks. Grzegorzem Kotyczką, kapelanem leśników śląskich ks. Mikołajem Skawińskim i ojciem Alanem Ruskiem, proboszczem z Panewnik. Z okazji 95-lecia Śląskiego Związku Pszczelarzy, w trakcie mszy św. nastąpi poświęcenie figury św. Ambrożego.

11:15 - 11:30 - Oficjalne rozpoczęcie XIV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na trutowisku w Murckach

11:30 - 11:45 - Wystąpienia zaproszonych gości

11:45 - 12:30 - Wręczenie odznaczeń związkowych

12:30 - 12:45 - Otwarcie wystawy pn. 95 lat ŚZP Katowice

12:45 - Promocja Słownika biograficznego regionu tarnowskiego z życiorysami założycieli Ślązkiego Związku Pszczelarzy przez dra Marka Wrońskiego

W trakcie wydarzenia odbędą się także: występy zespołów artystycznych oraz zespołu śpiewaczego z Dąbia, połączone z zabawą taneczną. Dla osób zainteresowanych zakupem sprzętu pszczelarskiego organizatorzy zapewnili liczne stoiska wystawiennicze.

Zobacz również:

XV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na Trutowisku w Murckach

XIV Spotkanie Pszczelarzy Śląskich na Trutowisku w Murckach (galeria zdjęć z wydarzenia)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2143

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Szynka miodowo-musztardowa z rozmarynem

Filet limonkowo-miodowy z ziołami

Kaczka duszona z miodem w sosie pomarańczowym na czerwonej kapuście

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Koktajl arbuzowo-truskawkowy z miodem

Szaszłyki z marynatą miodową

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bigos staropolski na winie z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Wigilijne łazanki na bogato