Portal Pszczelarski

Linia pszczół cau: WG

Na obrazku: Linia pszczół cau: WG. Źródło obrazka: cdn0.pelfusion.com/wp-content/uploads/2011/09/minimalist-wallpaper-39.jpg

linia pszczół pszczoła kaukaska cau WG WG

Linia pszczół cau: WG

Pszczoła kaukaska linii WG doskonale radzi sobie na każdych pożytkach. Jest łagodna, mało rojliwa i świetnie sprawdzi się zarówno w dużych gospodarstwach pasiecznych, nastawionych na intensyfikację produkcji, jak i w niedużych pasiekach, w których miód produkowany jest na niewielką skalę.

Pszczoła kaukaska linii WG jest bardzo łagodna i spokojna. Dobrze znosi wszelkie prace w obrębie ula, o ile są wykonywane przy ciepłej, słonecznej pogodzie. Jest spokojna nawet podczas chwilowych braków pożytkowych. Podczas pracy w ulu dobrze trzyma się ramek, nie schodzi, nie odlatuje ani nie spływa w dół. Jedynie podczas bardzo niskich temperatur warto powstrzymać się od prac przy ulu – pszczoła WG może być wtedy agresywna i niespokojna. Zamiast używać podkurzacza, dużo lepiej jest poczekać dzień czy dwa na ładną pogodę. Lepiej nie narażać pszczół na dodatkowy stres w sytuacji, gdy i tak sa dużo bardziej niespokojne niż na co dzień.

Pszczoła omawianej linii doskonale radzi sobie podczas zbierania miodu na każdych pożytkach – wczesnych i późnych, bardzo miododajnych oraz takich, które wymagają sporo pracy, by zebrać odpowiednią ilość miodu. Zdecydowanie jednak preferuje pożytki późne – na przełomie późnego lata i wczesnej jesieni. Pszczoły kaukaskie linii WG przejawiają bardzo silne tendencje do ograniczania matek w czerwieniu. Są nierojliwe, a gdy nastrój rojowy się pojawi, bardzo łatwo jest go zniwelować za pomocą prostych i nieskomplikowanych metod.

Pszczoły kaukaskie linii WG bardzo dobrze znoszą zimowlę, nawet w nieocieplonych ulach. Osyp wiosenny, w porównaniu do innych pszczół, jest stosunkowo niewielki. Na zimę potrzebują średniej ilości pokarmu, a na wiosnę szybko wracają do pełnej siły. Pszczoły omawianej linii dość dobrze znoszą nawet długie zimy z niskimi temperaturami. Są wytrzymałe na trudne warunki i szybko wiosną zaczynają latać na pierwsze pożytki.

Opracowano na podstawie:
Materiały Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt

Zobacz również:

Rasy pszczół miodnych w Polsce

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 6128

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.