Portal Pszczelarski

Linia pszczół car: Brzezinka

Na obrazku: Linia pszczół car: Brzezinka. Źródło obrazka: cdn0.pelfusion.com/wp-content/uploads/2011/09/minimalist-wallpaper-39.jpg

linia pszczół pszczoła kraińska car Brzezinka Brzezinka

Linia pszczół car: Brzezinka

Pszczoła linii Brzezinka jest selekcjonowana w celu wykorzystania w dużych gospodarstwach pasiecznych, nastawionych na jak największą produkcję miodu i prowadzących intensywną gospodarkę pasieczną. Pszczoły mają wysokie walory użytkowe i biologiczne, dzięki czemu świetnie radzą sobie w warunkach pożytkowych i klimatycznych na terenie całego kraju. 

Pszczoła linii Brzezinka najlepiej czuje się w ulach korpusowych, wtedy też w pełni ujawnia swoje użyteczne cechy. Można ją bez problemu trzymać zarówno w pasiekach stacjonarnych, jak i takich, które czerpią pożytki dzięki gospodarce wędrownej. Brzezinka jest pszczołą bardzo miodną, ukierunkowaną na pożytki bardzo wydajne i obfite. Na słabych pożytkach radzi sobie nieco gorzej. W warunkach centralnej Polski radzi sobie bardzo dobrze, natomiast w rejonach, gdzie występują przedłużone zimy, dłużej na wiosnę powraca do pełnej siły rodziny. Linia Brzezinka charakteryzuje się dynamicznym rozwojem wiosennym, dzięki czemu bardzo szybko powstają rodziny silne, które wykorzystują już wczesne pożytki.

Linia Brzezinka to pszczoła bardzo miododajna, zbierająca też duże ilości pyłku. Jest pracowita, lata na pożytki nie tylko w ciepłe i słoneczne dni, ale też wtedy, gdy jest nieco wietrznie, a temperatura spada. Pszczoły linii Brzezinka są nierojliwe. Jeżeli zdarza im się wchodzić w nastrój rojowy, bardzo łatwo jest je z niego wyprowadzić przy wykorzystaniu prostych metod pszczelarskich.

Pszczoły omawianej liny są łagodne, spokojne i niepłochliwe. Nie wykazują zachowań agresywnych nawet przy złej, wietrznej pogodzie czy w okresie chwilowego braku w pożytkach. Nie atakują pszczelarzy podczas przeglądów. Pszczoły Brzezinka podczas przeglądów spokojnie siedzą na ramkach, nie uciekają i nie wznoszą się w powietrze. Jeśli dzień jest ciepły, można darować sobie używanie podkurzacza lub wykorzystać go jedynie w niewielkim stopniu.

Opracowano na podstawie:
Materiały Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt 

Zobacz również:

Rasy pszczół miodnych w Polsce

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 6075

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.