Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Na zdjęciu: Tytuł: Dochodowa pasieka; Autor: Michał Piątek; Stron: 210; Okładka: miękka; Rok wydania: 2015; ISBN 978-83-940543-4-2

książka dla pszczelarzy dochodowa pasieka Michał Piątek

Michał Piątek "Dochodowa pasieka" - książka dla pszczelarzy

Aby zajmować się pszczołami, trzeba je wpierw pokochać. To fundamentalny warunek przyszłego sukcesu. Kiedy rozwijamy w sobie tę pasję to z biegiem czasu najczęściej rośnie także nasza pasieka. Niewiele jest takich hobby które w krótkiej perspektywie można przekształcić z niewinnej rozrywki w intratne źródło dochodu. Tak się szczęśliwie składa, że w przypadku pszczelarstwa jest to możliwe.

Pasieka, aby mogła przynieść wymierne efekty finansowe, musi być postrzegana przez jej właściciela tak samo jak każdy inny projekt biznesowy. Należy zastanowić się nad tym co może stać się kołem zamachowym naszego przedsięwzięcia i rozwijać ten kierunek w pierwszej kolejności. Zrezygnować trzeba z tego, co przynajmniej w początkowej fazie nie przyspieszy jej rozwoju.

Im więcej czynników przeanalizujemy przed pierwszymi poważniejszymi inwestycjami, tym mniejsze ryzyko popełnienia błędu. Jeśli zaś unikniemy jak największej liczby pomyłek, to możliwym stanie się osiągnięcie zadowalającego poziomu dochodowości pasiecznego gospodarstwa. Z tego względu warto zacząć od zadania sobie dziesięciu, w mojej ocenie, kluczowych pytań:
- Czy pszczelarstwem warto zająć się na poważnie?
- Jak zaplanować dochodową pasiekę?
- Jak założyć towarową pasiekę?
- Jak uprościć gospodarkę pasieczną?
- Jak wzbogacić pszczele pastwisko?
- Gdzie warto wywieźć pszczoły?
- Co zagraża naszym pszczołom?
- Jakie są główne choroby i szkodniki pszczoły miodnej?
- Jak dobrze sprzedać produkty pszczele?
- Jak prowadzić pasiekę zgodnie z prawem?

Podręcznik "Dochodowa pasieka" został podzielony na dziesięć rozdziałów. Odpowiedzi na każde z powyższych pytań poświęciłem jeden z nich. Są one subiektywne. Nikt przecież nie ma monopolu na rację i prawdę! Warto pamiętać, że pszczelarstwo to dział rolnictwa mało poznany, wciąż silnie ewoluujący. Pojawiają się stale nowe kierunki rozwoju i innowacje na różnych płaszczyznach prowadzenia gospodarki pasiecznej. Pszczoły to materiał niebywale plastyczny. Jeżeli okaże się więc, że lektura zrodziła nowe pytania i wątpliwości – to wprost rewelacyjnie! Tak naprawdę w interesie każdego z nas, pszczelarzy, jest nieustające kształcenie się i doskonalenie umiejętności na każdym polu związanym z prowadzeniem pasieki.
Książkę tę napisałem dla wszystkich pszczelarzy. Początkujący znajdą w niej praktyczne porady ułatwiające prowadzenie gospodarki pasiecznej, zakup potrzebnego sprzętu czy wybór ula. Posiadacze mniejszych i średnich pasiek odkryją metody podniesienia rentowności z prowadzenia gospodarki pasiecznej. Zawodowcy będą mieli okazję do refleksji nad własną pracą i sposobem zarządzania ryzykiem, czasem i procesami.

"Dochodowa pasieka" ma 210 stron, 10 rozdziałów, sporo zdjęć. Zaopatrzona została w glosariusz. Zupełną nowość stanowi pszczelarski słownik angielsko-polski i polsko-angielski ułatwiający korzystanie ze światowych zasobów wiedzy pszczelarskiej. Serdecznie polecam ją wszystkim spragnionym innowacji i usprawnień we własnej pasiece!

Można ją nabyć bezpośrednio u mnie: http://pogodnypiatek.pl/sklep/podreczniki/podrecznik-dochodowa-pasieka (Proszę o uprzedni kontakt e-mailowy lub telefoniczny w celu sprawdzenia dostępności. Mam tylko kilka autorskich egzemplarzy, które mogę odstąpić) lub w sklepie internetowym Wydawnictwa "Pasieka": http://sklep.pasieka24.pl/literatura-o-tematyce-pszczelarskiej/2813-ksiazka-dochodowa-pasieka-piatek-michal-k123.html a także w każdym dobrym sklepie pszczelarskim. 

Gorąco polecam,

Michał Piątek

Tytuł: Dochodowa pasieka
Autor: Michał Piątek
Stron: 210
Okładka: miękka
Rok wydania: 2015
ISBN 978-83-940543-4-2

Okładka:

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 5029

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2015-07-01 17:27:24

To ja napiszę, że książkę tą można nabyć za 26 zł + koszty wysyłki, więc całkiem tanio :)

michal1972 2015-07-06 20:19:44

Tematyka jak najbardziej odpowiednia. Tytuł też ciekawy i zachęcający do nabycia.

Pogodny Piątek 2015-07-06 23:13:15

Moim zdaniem bardzo niewiele jest do stracenia - w najgorszym razie 26 zł i dwa lub trzy wieczory na lekturę. Jakie to ryzyko? Prawie żadne! Wierzę jednak, że każdy odnajdzie w tej pozycji coś co będzie mógł wykorzystać w swej pracy w pasiece. Pisałem o tym, czego mi brakowało na gruncie rodzimej literatury. Jeszcze raz - serdecznie polecam ten zakup.  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Szaszłyki z marynatą miodową

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Skrzydełka z miodem i chili

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.