Portal Pszczelarski

XXIV Biesiada u Bartnika

Na zdjęciu: występ regionalnych zespołów podczas Biesiady u Bartnika. Źródło zdjęcia: parafia.info.pl/stroze/repository/Biesiada%20u%20Bartnika.jpg

wydarzenie pszczelarskie święto pszczelarskie konferencja pszczelarska biesiada pszczelarska lipiec 2015 2015 Stróże Biesiada u Bartnika XXIV Biesiada u Bartnika Sądecki Bartnik Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik Stowarzyszenie Nasza Ziemia Grybowska Karpacki Związek Pszczelarzy w Nowym Sączu Marek Sawicki Marek Sowa Bogdan Kędzia Arkadiusz Kapliński Ryszard Czarnecki Artur Arszułowicz Krystyna Pohorecka Rajmund Sokół Paweł Chorbiński Zbigniew Lipiński

4 i 5 lipca 2015 r. już po raz 24. odbędzie się Biesiada u Bartnika - jedno z najważniejszych wydarzeń pszczelarskich w Polsce. XXIV Biesiada u Bartnika organizowana jest przez Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik, Stowarzyszenie Nasza Ziemia Grybowska oraz Karpacki Związek Pszczelarzy w Nowym Sączu. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, odbędzie się pod honorowym patronatem Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marka Sowy, Marszałka Województwa Małopolskiego. 

Dlaczego warto odwiedzić tegoroczną Biesiadę u Bartnika? Przede wszystkim dlatego, że jest to jedna z największych imprez pszczelarskich w Polsce, będą znane nazwiska w świecie apiterapii, konferencje i panele dyskusyjne dla pszczelarzy, zespoły muzyczne i taneczne z Polski z Ukrainy oraz tysiące turystów.

Program wydarzenia pn. XXIV Biesiada u Bartnika:

4 lipca 2015 r. (sobota)

10:00 - 17:00 - V Konferencja Pomóżmy pszczołom - pszczoły pomogą nam (w namiocie)

17:00 - 22:00

- Quiz wiedzy o miodzie i produktach pszczelich oraz miodobranie wraz z degustacją

- prof. dr hab. Bogdan Kędzia, dr n med. Arkadiusz Kapliński - Wartości odżywcze i lecznicze pszczelich produktów

- Występ zespołu Oksamyt z Ukrainy

- Zakon Rycerski Ziemi Bieleckiej (cz. I)

- Występ Zespołu Regionalnego

- Zakon Rycerski Ziemi Bieleckiej (cz. II)

- Widowisko światła i dźwięku pn. Noc Św. Ambrożego

 

5. lipiec 2015 r. (niedziela)

9:00 - Otwarcie wystawy oraz kiermaszu

10:30 - Orkiestra Szałamaistek i Zespół Mażoretek INCANTO (cz. I)

11:00 - Uroczyste otwarcie XXIV Biesiady u Bartnika (scena w Parku Zarębów) połączone z przywitaniem gości, ich wystąpieniami oraz wręczeniem odznaczeń

12:00 - 14:00 - Wykłady nt. miodów i produktów pszczelich poprowadzą: prof. dr hab. Ryszard Czarnecki, prof. dr hab. n. farm. Bogdan Kędzia i dr n. med. Arkadiusz Kapliński

CZĘŚĆ SZKOLENIOWA (w namiocie)

14:00 - 15:00 - I panel dyskusyjny nt. Warroza i nosemoza, a stan naszych pasiek (dr Krystyna Pohorecka, lek. wet. Artur Arszułowicz, prof. dr hab. Rajmund Sokół) 

15:00 - 16:00 - II panel dyskusyjny nt. Środki ochrony roślin, leki a nasze pszczoły (dr hab. Paweł Chorbiński, dr hab. Zbigniew Lipiński) 

16:00 - 17:00 - III panel dyskusyjny nt. Apiterapia XXI wieku  (prof. dr hab. Ryszard Czarnecki, prof. dr hab. Bogdan Kędzia, dr n. med. Arkadiusz Kapliński)

CZĘŚĆ BIESIADOWA (scena w Parku Zarębów)

14:00 - 21:00 

- Orkiestra Szałamaistek i Zespół Mażoretek INCANTO (cz. II)

- Śląski Zespół Muzyczny Jorgusie - Śląska Biesiada (cz. I)

- Występ zespołu Oksamyt z Ukrainy

- Miodobranie

- Śląski Zespół Muzyczny Jorgusie - Śląska Biesiada (cz. II)

- Zakon Rycerski Ziemi Bieleckiej (cz. I)

- Śląski Zespół Muzyczny Jorgusie - Śląska Biesiada (cz. II)

- Występ zespołu regionalnego Kowalnia

- Zakon Rycerski Ziemi Bieleckiej (cz. II)

- Spektakl muzyczno-taneczny Romanse w cieniu skrzypiec - siostry Matkowskie, pod kierownictwem Michała Półtoraka, wirtuoza skrzypiec z Piwnicy pod Baranami

21:00 - Oficjalne zakończenie imprezy

 

Zobacz również:

XXV Biesiada u Bartnika

XXIV Biesiada u Bartnika - Stróże 2015 (galeria zdjęć)

V Konferencja Pomóżmy pszczołom - pszczoły pomogą nam 

XXIII Biesiada u Bartnika

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4215

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.