Portal Pszczelarski

Linia pszczół Apipol 2

Na obrazku: linia pszczół apipol 2 Źródło obrazka: cdn0.pelfusion.com/wp-content/uploads/2011/09/minimalist-wallpaper-39.jpg

linia pszczół Apipol 2 linia pszczół Apipol 2

Linia pszczół Apipol 2

Pszczoły linii Apipol 2 są hodowane przede wszystkim na potrzeby tych pasiek i gospodarstw pasiecznych, które prowadzą gospodarkę intensywną, nastawioną na jak największą produkcję miodu oraz produktów pszczelarskich.

Pszczoły linii Apipol 2 są bardzo miodne i pracowite. Doskonale wykorzystują wszystkie pożytki znajdujące się w pobliżu gospodarstwa pasiecznego – od najwcześniejszych do bardzo późnych, także spadzi. Jest też wykorzystywana do pozyskiwania ziołomiodów. Pszczoły są zimotrwałe, świetnie znoszą zimowlę, zarówno podczas krótkich, jak i przedłużających się zim. Nie przeszkadza im zapas pokarmu z dodatkiem spadzi, a na wiosnę osypują się w stopniu niewielkim.

Linia Apipol 2 charakteryzuje się wczesnym i bardzo dynamicznym rozwojem wiosennym, dzięki czemu bardzo szybko uzyskuje maksymalne zdolności pożytkowe. Matki pszczele obficie czerwią przez cały okres trwania sezonu pszczelarskiego, a rodzina utrzymuje siłę na wysokim poziomie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Pszczoły są praktycznie nierojliwe. Jeśli od czasu do czasu pojawi się nastrój rojowy, można je z niego wyprowadzić za pomocą prostych zabiegów pszczelarskich. Pszczoły Apipol 2 cechują się też dobrą zdrowotnością. Dbają o czystość w ulu, na bieżąco usuwają z niego czerw z objawami porażenia czy martwe osobniki, dzięki czemu chronią resztę rodziny przed potencjalnymi chorobami.

Pszczoły linii Apipol 2 są łagodne, spokojne, niepłochliwe. Podczas przeglądów dobrze trzymają się na plastrach, nie rozbiegają się ani nie odlatują. Nie wykazują oznak agresji nawet podczas załamania pogody czy w okresie przejściowego braku pożytków. Linia Apipol 2 to pszczoły do zadań specjalnych i na trudne warunki. Mają wysoko rozwinięte cechy użytkowe i biologiczne w celu jak największego wykorzystania ich w produkcji miodu. Ze względu na swoje liczne zalety mogą być też hodowane w niewielkich, przydomowych pasiekach. Nie sprawią problemu w obsłudze nawet początkującym, niedoświadczonym pszczelarzom. 

Opracowano na podstawie: 
Materiały Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2412

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2015-06-14 12:29:45

Bardzo fajny artykuł. Ja jeszcze znalazłem info o pszczołach tej linii:

Cechy charakterystyczne:
- bardzo wczesny i dynamiczny rozwój
- dobra miodność wyrażająca się wykorzystaniem pożytków od wczesnych do późnych,
w tym spadzi oraz pozyskania ziołomiodów.
- obfite i nieprzerwane czerwienie matek w ciągu całego sezonu
- duża siła rodziny w całym sezonie.
- nierojliwość lub szybka reakcja na zabiegi przeciwrojowe.
- łagodność pszczół i trzymanie się plastra
- dobra zimotrwałość, w różnych warunkach klimatycznych oraz po zbiorze spadzi iglastej.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.