Portal Pszczelarski

Linia pszczół Apipol 2

Na obrazku: linia pszczół apipol 2 Źródło obrazka: cdn0.pelfusion.com/wp-content/uploads/2011/09/minimalist-wallpaper-39.jpg

linia pszczół Apipol 2 linia pszczół Apipol 2

Linia pszczół Apipol 2

Pszczoły linii Apipol 2 są hodowane przede wszystkim na potrzeby tych pasiek i gospodarstw pasiecznych, które prowadzą gospodarkę intensywną, nastawioną na jak największą produkcję miodu oraz produktów pszczelarskich.

Pszczoły linii Apipol 2 są bardzo miodne i pracowite. Doskonale wykorzystują wszystkie pożytki znajdujące się w pobliżu gospodarstwa pasiecznego – od najwcześniejszych do bardzo późnych, także spadzi. Jest też wykorzystywana do pozyskiwania ziołomiodów. Pszczoły są zimotrwałe, świetnie znoszą zimowlę, zarówno podczas krótkich, jak i przedłużających się zim. Nie przeszkadza im zapas pokarmu z dodatkiem spadzi, a na wiosnę osypują się w stopniu niewielkim.

Linia Apipol 2 charakteryzuje się wczesnym i bardzo dynamicznym rozwojem wiosennym, dzięki czemu bardzo szybko uzyskuje maksymalne zdolności pożytkowe. Matki pszczele obficie czerwią przez cały okres trwania sezonu pszczelarskiego, a rodzina utrzymuje siłę na wysokim poziomie od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Pszczoły są praktycznie nierojliwe. Jeśli od czasu do czasu pojawi się nastrój rojowy, można je z niego wyprowadzić za pomocą prostych zabiegów pszczelarskich. Pszczoły Apipol 2 cechują się też dobrą zdrowotnością. Dbają o czystość w ulu, na bieżąco usuwają z niego czerw z objawami porażenia czy martwe osobniki, dzięki czemu chronią resztę rodziny przed potencjalnymi chorobami.

Pszczoły linii Apipol 2 są łagodne, spokojne, niepłochliwe. Podczas przeglądów dobrze trzymają się na plastrach, nie rozbiegają się ani nie odlatują. Nie wykazują oznak agresji nawet podczas załamania pogody czy w okresie przejściowego braku pożytków. Linia Apipol 2 to pszczoły do zadań specjalnych i na trudne warunki. Mają wysoko rozwinięte cechy użytkowe i biologiczne w celu jak największego wykorzystania ich w produkcji miodu. Ze względu na swoje liczne zalety mogą być też hodowane w niewielkich, przydomowych pasiekach. Nie sprawią problemu w obsłudze nawet początkującym, niedoświadczonym pszczelarzom. 

Opracowano na podstawie: 
Materiały Krajowego Centrum Hodowli Zwierząt

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 3557

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2015-06-14 12:29:45

Bardzo fajny artykuł. Ja jeszcze znalazłem info o pszczołach tej linii:

Cechy charakterystyczne:
- bardzo wczesny i dynamiczny rozwój
- dobra miodność wyrażająca się wykorzystaniem pożytków od wczesnych do późnych,
w tym spadzi oraz pozyskania ziołomiodów.
- obfite i nieprzerwane czerwienie matek w ciągu całego sezonu
- duża siła rodziny w całym sezonie.
- nierojliwość lub szybka reakcja na zabiegi przeciwrojowe.
- łagodność pszczół i trzymanie się plastra
- dobra zimotrwałość, w różnych warunkach klimatycznych oraz po zbiorze spadzi iglastej.



  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

O co chodzi w BeePower!?

BeePower! w Polsce i za granicą

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Sałatka z kalafiora z miodem

Panna cotta z miodem i orzechami włoskimi

Różano-orkiszowy torcik naleśnikowy z miodem

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie