Portal Pszczelarski

Pielgrzymka pszczelarzy z Mazowsza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą - 2015

Na obrazku: baner promujący wydarzenie pn. Pielgrzymka pszczelarzy z Mazowsza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwiński nad Wisłą. Źródło zdjęcia: stanislawowka.pl

wydarzenie pszczelarskie pielgrzymka pszczelarzy czerwiec 2015 2015 Czerwińsk nad Wisłą Pielgrzymka pszczelarzy do Czerwińska nad Wisłą Kazimierz Kurek Roman Kluska Sławomir Goworek Eugeniusz Marciniak Adam Gałczyński Pasieka Paprotki

Ks. Kazimierz Kurek, Roman Kluska (prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku) oraz ks. Sławomir Goworek (kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia - Pani Mazowsza - w Czerwińsku n/Wisłą) serdecznie zapraszają na pielgrzymkę pszczelarzy z rodzinami oraz sympatyków pszczelarstwa z Mazowsza, która to odbędzie się 7 czerwca 2015 r. Wśród zaproszonych gości będą m.in.: ks. dr Eugeniusz Marciniak z Torunia oraz dr Adam Gałczyński z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Program Pielgrzymki pszczelarzy z Mazowsza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą

7 czerwca 2015 r. (niedziela)

10:00 - I część spotkania W kręgu pszczelarzy Warszawy i Mazowsza

11:30 - Msza święta w następujących intencjach: o rozwój pszczelarstwa w Warszawie i na Mazowszu oraz o Boże błogosławieństwo dla powstającej klasy pszczelarskiej w Zespole Szkół im. L. Bergerowej w Płocku.

Po Mszy świętej odbędzie się II część spotkania W kręgu pszczelarzy Warszawy i Mazowsza.

Uczestnicy pielgrzymki będą mieli możliwość skorzystania m.in. ze stoiska informacyjnego dla początkujących pszczelarzy (które zorganizuje Pasieka Paprotki), stoiska z literaturą Fundacji Humana divinis, stoiska informacyjnego z zakresu apiterapii oraz z kiermaszu miodów. Dodatkowo pszczelarze zyskają możliwość wymiany między sobą wizytówek i innych materiałów informacyjnych.

Dla pielgrzymów z Płocka i okolic przewidziany jest autokar, który wyjedzie z placu przy kościele św. Stanisława Kostki w Płocku 7 czerwca 2015 r. (niedziela) o godzinie 8:30. 

Więcej informacji na temat pielgrzymki można uzyskać w Pracowni Komputerowo-Internetowej im. Sługi Bożej Matki Małgorzaty na płockiej "Stanisławówce".

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1675

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2015-06-04 11:37:37

Bardzo fajnie, że takie inicjatywy są podejmowane oraz, że nie tylko pielgrzymki udają się na Jasną Górę.

Lukasz_Baniak 2015-06-05 11:39:06

Termin dla mnie trochę beznadziejny. Środek sezonu pszczelarskiego... Niby niedziela ale po ciężkim tygodniu wybrać się na pielgrzymkę? To nie dla mnie.  Współpracują z portalem:

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Natura i Człowiek

Badania: na jakim obszarze występuje pszczoła samotnica - zadrzechnia fioletowa?

Zostań bohaterem pszczół

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski