Portal Pszczelarski

Pielgrzymka pszczelarzy z Mazowsza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą - 2015

Na obrazku: baner promujący wydarzenie pn. Pielgrzymka pszczelarzy z Mazowsza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwiński nad Wisłą. Źródło zdjęcia: stanislawowka.pl

wydarzenie pszczelarskie pielgrzymka pszczelarzy czerwiec 2015 2015 Czerwińsk nad Wisłą Pielgrzymka pszczelarzy do Czerwińska nad Wisłą Kazimierz Kurek Roman Kluska Sławomir Goworek Eugeniusz Marciniak Adam Gałczyński Pasieka Paprotki

Ks. Kazimierz Kurek, Roman Kluska (prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku) oraz ks. Sławomir Goworek (kustosz Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia - Pani Mazowsza - w Czerwińsku n/Wisłą) serdecznie zapraszają na pielgrzymkę pszczelarzy z rodzinami oraz sympatyków pszczelarstwa z Mazowsza, która to odbędzie się 7 czerwca 2015 r. Wśród zaproszonych gości będą m.in.: ks. dr Eugeniusz Marciniak z Torunia oraz dr Adam Gałczyński z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Program Pielgrzymki pszczelarzy z Mazowsza do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Czerwińsku nad Wisłą

7 czerwca 2015 r. (niedziela)

10:00 - I część spotkania W kręgu pszczelarzy Warszawy i Mazowsza

11:30 - Msza święta w następujących intencjach: o rozwój pszczelarstwa w Warszawie i na Mazowszu oraz o Boże błogosławieństwo dla powstającej klasy pszczelarskiej w Zespole Szkół im. L. Bergerowej w Płocku.

Po Mszy świętej odbędzie się II część spotkania W kręgu pszczelarzy Warszawy i Mazowsza.

Uczestnicy pielgrzymki będą mieli możliwość skorzystania m.in. ze stoiska informacyjnego dla początkujących pszczelarzy (które zorganizuje Pasieka Paprotki), stoiska z literaturą Fundacji Humana divinis, stoiska informacyjnego z zakresu apiterapii oraz z kiermaszu miodów. Dodatkowo pszczelarze zyskają możliwość wymiany między sobą wizytówek i innych materiałów informacyjnych.

Dla pielgrzymów z Płocka i okolic przewidziany jest autokar, który wyjedzie z placu przy kościele św. Stanisława Kostki w Płocku 7 czerwca 2015 r. (niedziela) o godzinie 8:30. 

Więcej informacji na temat pielgrzymki można uzyskać w Pracowni Komputerowo-Internetowej im. Sługi Bożej Matki Małgorzaty na płockiej "Stanisławówce".

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1985

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2015-06-04 11:37:37

Bardzo fajnie, że takie inicjatywy są podejmowane oraz, że nie tylko pielgrzymki udają się na Jasną Górę.

Lukasz_Baniak 2015-06-05 11:39:06

Termin dla mnie trochę beznadziejny. Środek sezonu pszczelarskiego... Niby niedziela ale po ciężkim tygodniu wybrać się na pielgrzymkę? To nie dla mnie.  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

Enactus WSZiB i Portal Pszczelarski

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły