Portal Pszczelarski

Projekt Pasieka Ratunkowa

Na obrazku: baner promujący zbiórkę. Źródło: materiał nadesłany przez autora

crowdfunding Pasieka Ratunkowa Bartłomiej Kołacz rojołapka

Jak ważne są dla nas pszczoły to każdy wie, ale jak skutecznie je ratować to juz inna sprawa. Słyszałem o wielu sposobach na ratowanie pszczół i wszystkie popieram w 100%. Jednak większość z nich skupia się na doraźnej pomocy poprzez wysiew roślin miododajnych (też takie wysiewam). Ja natomiast wziąłem się za ratowanie pszczół z innej strony - ratuję rójki pszczele.

Do tego sposobu skłoniły mnie liczne informacje o zatruwanych młodych rodzinach. Postanowiłem zrobić małe ule, które wieszam w lesie i do których wchodzą rójki pszczele. Ten sposób jest szeroko stosowany w Rosji. Sam spróbowałem w ubiegłym roku i powiodło się :) Pszczoły przeniosłem do mojej początkującej pasieki, a "rojołapka" wróciła z powrotem do lasu. Teraz zaś na rozkręcenie projektu potrzebuję pieniędzy na więcej rojołapek i podstawowy sprzęt, dlatego z moim pomysłem wystartowałem w PolakPotrafi.

Liczę na Waszą pomoc zarówno w postaci wsparcia finansowego jak i w rozprzestrzenianiu informacji o projekcie w sieci ;)

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu: Pasieka Ratunkowa

Autor: Bartłomiej Kołacz

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3106

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2015-05-27 06:49:53

I projekt został ufundowany! A jeszcze w sumie 30 dni zbiórki a już jest 1940 zł z potrzebnych 1800 zł :) Gratulacje Bartku!

michal1972 2015-05-27 23:15:45

No i pięknie. Niech młodość do pszczelarstwa zawita.

blondynekkrk 2015-06-15 15:11:43

2687 zł i 81 osób wspierających projekt a do końca jeszcze 11 dni! PIĘKNIE Bartek!

blondynekkrk 2015-07-08 11:30:57

I skończyło się na 93 wspierających i 3237 zł - BRAWO! :)  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Biały miód leśny z Mount Oku

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Kiedy dać nadstawkę?

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Linia pszczół car: Ab

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.