Portal Pszczelarski

Projekt Pasieka Ratunkowa

Na obrazku: baner promujący zbiórkę. Źródło: materiał nadesłany przez autora

crowdfunding Pasieka Ratunkowa Bartłomiej Kołacz rojołapka

Jak ważne są dla nas pszczoły to każdy wie, ale jak skutecznie je ratować to juz inna sprawa. Słyszałem o wielu sposobach na ratowanie pszczół i wszystkie popieram w 100%. Jednak większość z nich skupia się na doraźnej pomocy poprzez wysiew roślin miododajnych (też takie wysiewam). Ja natomiast wziąłem się za ratowanie pszczół z innej strony - ratuję rójki pszczele.

Do tego sposobu skłoniły mnie liczne informacje o zatruwanych młodych rodzinach. Postanowiłem zrobić małe ule, które wieszam w lesie i do których wchodzą rójki pszczele. Ten sposób jest szeroko stosowany w Rosji. Sam spróbowałem w ubiegłym roku i powiodło się :) Pszczoły przeniosłem do mojej początkującej pasieki, a "rojołapka" wróciła z powrotem do lasu. Teraz zaś na rozkręcenie projektu potrzebuję pieniędzy na więcej rojołapek i podstawowy sprzęt, dlatego z moim pomysłem wystartowałem w PolakPotrafi.

Liczę na Waszą pomoc zarówno w postaci wsparcia finansowego jak i w rozprzestrzenianiu informacji o projekcie w sieci ;)

Więcej informacji znajdziecie na stronie projektu: Pasieka Ratunkowa

Autor: Bartłomiej Kołacz

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2690

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2015-05-27 06:49:53

I projekt został ufundowany! A jeszcze w sumie 30 dni zbiórki a już jest 1940 zł z potrzebnych 1800 zł :) Gratulacje Bartku!

michal1972

2015-05-27 23:15:45

No i pięknie. Niech młodość do pszczelarstwa zawita.

blondynekkrk

2015-06-15 15:11:43

2687 zł i 81 osób wspierających projekt a do końca jeszcze 11 dni! PIĘKNIE Bartek!

blondynekkrk

2015-07-08 11:30:57

I skończyło się na 93 wspierających i 3237 zł - BRAWO! :)

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.