Portal Pszczelarski

Kradzież uli w okolicach Kłodzka (woj. dolnośląskie)

Na zdjęciu: Skradzione ule należące do Pasieki Stara Łomnica. Źródło zdjęcia: Materiały udostępnione przez poszkodowanego.

pszczelarstwo dolnośląskie kradzież uli Kłodzko Pasieka Stara Łomnica

W nocy z 14 na 15 maja 2015 r. w okolicach Kłodzka (województwo Dolnośląskie) doszło do kradzieży dwóch, niebylejakich uli. Skradziono ule producenta Burnat z dennicą wielofunkcyjną w kolorze białym oznakowaną zieloną pieczątką Bartodziej oraz napisem "Stara Łomnica 10" wewnątrz dennicy. 

Każdy ze skradzionych uli składał się  z: białej dennicy wielofunkcyjnej biała, zielonego korpusu gniazdowego, wykonanej na zamówienie i pasującej do podkarmiaczki firmy Burnat białej powałki oraz niebieskiego daszka, odpowiednio z numerami 15 i 16. 

Kradzież uli została zgłoszona na policję, niemniej za wszelkie informacje, które przyczynią się do złapania sprawcy lub sprawców została wyznaczona atrakcyjna nagroda.

W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji, które mogą pomóc w odnalezieniu sprawców i/lub skradzionych uli, prosimy o kontakt bezpośrednio z policją (112, 997) lub:

Pasieka Stara Łomnica 
Tel: 519 825 004 
gwozdzie@gmail.com 

Zobacz również:

Skradzione ule z pasieczyska w okolicy Kłodzka (zdjęcia skradzionych uli)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2744

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2015-05-19 07:35:45

powinni cionc rence za kradziez uli

Antoni 2015-05-19 16:05:52

Nie jestem przekonany co do cięcia rąk. Myślę, że lepiej byłoby, gdyby musiała taka osoba odpracować w pasiece wartość tego co ukradła.  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Ciasto orzechowe z miodem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.