Portal Pszczelarski

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Na zdjęciu: Pan Daniel z ufundowaną przyczepką oraz logotypy partnerów wspierających projekt Bzykająca Przyczepka. Źródło: bzykajaca-przyczepka.pl/images/Przyczepka/Bzykajaca-przyczepka-partnerzy.jpg

crowdfunding Polak Potrafi Bzykająca Przyczepka

Drodzy koledzy i koleżanki,  

Jak niektórzy z was wiedzą, projekt "Bzykająca przyczepka", który prowadziłem na portalu "Polak Potrafi" zakończył się sukcesem. Poniżej postaram się w punktach opisać: jak najlepiej przygotować się do takiego projektu, dlaczego wybrałem ten sposób finansowania i co na tym możecie zyskać bądź stracić. 

Jak przygotować się do projektu?

1. Postaw sobie jasny cel i przekaż go w jak najprostszy sposób. Rozpisz go koniecznie na kartce i przeanalizuj.

2. Przelicz dokładnie ile funduszy będziesz potrzebował. Pamiętaj żeby dodać koszty jakie będziesz musiał ponieść. Dolicz marżę Polak Potrafi (8%), uwzględnij koszty wysyłki nagród i najważniejsze - przelicz koszty produkcji nagród.

3. Najważniejszym punktem projektu są nagrody. Bez ciekawych i zachęcających nagród nawet najciekawszy projekt nie da rady uzbierać wystarczającej kwoty. Wymyślając nagrody unikaj zawyżania cen, ponieważ ludzie potrafią liczyć. Jeśli cena nagrody będzie wygórowana, to prawdopodobnie odstraszy to wspierającego.

4. Przygotuj zdjęcia i film promocyjny. Film promocyjny musi porwać ludzi (jest on według mnie najważniejszy). Dlaczego? Ponieważ około 80% osób, które odwiedzi twój projekt nie przeczyta w całości opisu, tylko odrazu przejdzie do wyboru nagrody.

5. Znajdź wsparcie. Nie zaczynaj projektu w pośpiechu. Znajdź osoby, instytucje które wspomogą cię na starcie i opowiedzą ludziom o twoim pomyśle. Średnio w ciągu pierwszych 5 dni, projekt ma najwięcej odwiedzeń i uzyskuje największe finansowanie, dlatego musisz mieć wsparcie od samego początku.

6. Przygotuj strony informacyjne o projekcie gdzie będziesz dodawał aktualizacje.

7. Od samego początku do samego końca przygotuj się na ciężką pracę, dlatego najlepiej projekt jest prowadzić w kilka osób. Jeśli każdy będzie znał swoją rolę będzie prościej odnieść sukces.

Sam projekt to ciężka praca, ale daje wiele frajdy. Podczas projektu poznasz wielu ciekawych ludzi i zobaczysz, że każde nawet najmniejsze wsparcie wywoła u ciebie wielką ekscytacje. Nawet jeśli się nie uda, bo zawsze może tak się zdarzyć, będziesz bogatszy w doświadczenia.

Zobacz również:

Projekt Bzykająca Przyczepka

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 4840

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Marchewka z jabłkiem i miodem

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Kontrola jakości miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Kapusta czerwona z porto

Ser Brie w cieście francuskim z dodatkiem miodu