Portal Pszczelarski

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Na zdjęciu: Pan Daniel z ufundowaną przyczepką oraz logotypy partnerów wspierających projekt Bzykająca Przyczepka. Źródło: bzykajaca-przyczepka.pl/images/Przyczepka/Bzykajaca-przyczepka-partnerzy.jpg

crowdfunding Polak Potrafi Bzykająca Przyczepka

Drodzy koledzy i koleżanki,  

Jak niektórzy z was wiedzą, projekt "Bzykająca przyczepka", który prowadziłem na portalu "Polak Potrafi" zakończył się sukcesem. Poniżej postaram się w punktach opisać: jak najlepiej przygotować się do takiego projektu, dlaczego wybrałem ten sposób finansowania i co na tym możecie zyskać bądź stracić. 

Jak przygotować się do projektu?

1. Postaw sobie jasny cel i przekaż go w jak najprostszy sposób. Rozpisz go koniecznie na kartce i przeanalizuj.

2. Przelicz dokładnie ile funduszy będziesz potrzebował. Pamiętaj żeby dodać koszty jakie będziesz musiał ponieść. Dolicz marżę Polak Potrafi (8%), uwzględnij koszty wysyłki nagród i najważniejsze - przelicz koszty produkcji nagród.

3. Najważniejszym punktem projektu są nagrody. Bez ciekawych i zachęcających nagród nawet najciekawszy projekt nie da rady uzbierać wystarczającej kwoty. Wymyślając nagrody unikaj zawyżania cen, ponieważ ludzie potrafią liczyć. Jeśli cena nagrody będzie wygórowana, to prawdopodobnie odstraszy to wspierającego.

4. Przygotuj zdjęcia i film promocyjny. Film promocyjny musi porwać ludzi (jest on według mnie najważniejszy). Dlaczego? Ponieważ około 80% osób, które odwiedzi twój projekt nie przeczyta w całości opisu, tylko odrazu przejdzie do wyboru nagrody.

5. Znajdź wsparcie. Nie zaczynaj projektu w pośpiechu. Znajdź osoby, instytucje które wspomogą cię na starcie i opowiedzą ludziom o twoim pomyśle. Średnio w ciągu pierwszych 5 dni, projekt ma najwięcej odwiedzeń i uzyskuje największe finansowanie, dlatego musisz mieć wsparcie od samego początku.

6. Przygotuj strony informacyjne o projekcie gdzie będziesz dodawał aktualizacje.

7. Od samego początku do samego końca przygotuj się na ciężką pracę, dlatego najlepiej projekt jest prowadzić w kilka osób. Jeśli każdy będzie znał swoją rolę będzie prościej odnieść sukces.

Sam projekt to ciężka praca, ale daje wiele frajdy. Podczas projektu poznasz wielu ciekawych ludzi i zobaczysz, że każde nawet najmniejsze wsparcie wywoła u ciebie wielką ekscytacje. Nawet jeśli się nie uda, bo zawsze może tak się zdarzyć, będziesz bogatszy w doświadczenia.

Zobacz również:

Projekt Bzykająca Przyczepka

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 5313

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 2.

Malgorzata Radziszewska

Malgorzata Radziszewska

Autorka przepisów kulinarnych

Blogerka kulinarna (amku.blogspot.com), która uwielbia kuchenne eksperymenty. Z zawodu: tester aplikacji. Na co dzień: mama. W wolnych chwilach robi zdjęcia i zajmuje się promowaniem fotografii mobilnej działając w ramach Grupy Mobilni (grupamobilni.pl).

Pierogi z kaszą jaglaną, jabłkami i miodem

Sałatka z kalafiora z miodem

Chleb na owsiance z miodem

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.) - Podstawowe informacje

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Ciasto czekoladowe z miodem – komentarz do przepisu

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.