Portal Pszczelarski

Jak uzyskać finansowanie projektu korzystając z platformy crowdfundingowej Polak Potrafi?

Na zdjęciu: Pan Daniel z ufundowaną przyczepką oraz logotypy partnerów wspierających projekt Bzykająca Przyczepka. Źródło: bzykajaca-przyczepka.pl/images/Przyczepka/Bzykajaca-przyczepka-partnerzy.jpg

crowdfunding Polak Potrafi Bzykająca Przyczepka

Drodzy koledzy i koleżanki,  

Jak niektórzy z was wiedzą, projekt "Bzykająca przyczepka", który prowadziłem na portalu "Polak Potrafi" zakończył się sukcesem. Poniżej postaram się w punktach opisać: jak najlepiej przygotować się do takiego projektu, dlaczego wybrałem ten sposób finansowania i co na tym możecie zyskać bądź stracić. 

Jak przygotować się do projektu?

1. Postaw sobie jasny cel i przekaż go w jak najprostszy sposób. Rozpisz go koniecznie na kartce i przeanalizuj.

2. Przelicz dokładnie ile funduszy będziesz potrzebował. Pamiętaj żeby dodać koszty jakie będziesz musiał ponieść. Dolicz marżę Polak Potrafi (8%), uwzględnij koszty wysyłki nagród i najważniejsze - przelicz koszty produkcji nagród.

3. Najważniejszym punktem projektu są nagrody. Bez ciekawych i zachęcających nagród nawet najciekawszy projekt nie da rady uzbierać wystarczającej kwoty. Wymyślając nagrody unikaj zawyżania cen, ponieważ ludzie potrafią liczyć. Jeśli cena nagrody będzie wygórowana, to prawdopodobnie odstraszy to wspierającego.

4. Przygotuj zdjęcia i film promocyjny. Film promocyjny musi porwać ludzi (jest on według mnie najważniejszy). Dlaczego? Ponieważ około 80% osób, które odwiedzi twój projekt nie przeczyta w całości opisu, tylko odrazu przejdzie do wyboru nagrody.

5. Znajdź wsparcie. Nie zaczynaj projektu w pośpiechu. Znajdź osoby, instytucje które wspomogą cię na starcie i opowiedzą ludziom o twoim pomyśle. Średnio w ciągu pierwszych 5 dni, projekt ma najwięcej odwiedzeń i uzyskuje największe finansowanie, dlatego musisz mieć wsparcie od samego początku.

6. Przygotuj strony informacyjne o projekcie gdzie będziesz dodawał aktualizacje.

7. Od samego początku do samego końca przygotuj się na ciężką pracę, dlatego najlepiej projekt jest prowadzić w kilka osób. Jeśli każdy będzie znał swoją rolę będzie prościej odnieść sukces.

Sam projekt to ciężka praca, ale daje wiele frajdy. Podczas projektu poznasz wielu ciekawych ludzi i zobaczysz, że każde nawet najmniejsze wsparcie wywoła u ciebie wielką ekscytacje. Nawet jeśli się nie uda, bo zawsze może tak się zdarzyć, będziesz bogatszy w doświadczenia.

Zobacz również:

Projekt Bzykająca Przyczepka

Daniel Borak

Daniel Borak

Autor tekstów

Właściciel gospodarstwa pasiecznego Ślężańskie Miody i serwisu partnerskiego www.slezanskiemiody.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 5060

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Skrzydełka z miodem i chili

Szaszłyki z marynatą miodową

Wiosenna sałata ze szpinakiem i winegretem czosnkowo-miodowym

Wiktoria Bajek

Wiktoria Bajek

Autorka tekstów

Studentka pedagogiki o specjalności resocjalizacja. Na co dzień pasjonatka pszczół miodnych i nie tylko. Szczególnie zainteresowana warunkami optymalnymi dla bytowania i rozwoju pszczół. Pasjonatka przyrody i długich spacerów.

Poliuretan czy drewno - który materiał lepszy na ul?

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Zapobieganie i zwalczanie inwazji Varroa sp. u pszczoły miodnej

Pszczoła miodna. Liczebność roju pszczół, zachowanie i rasy

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia