Portal Pszczelarski

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji

Na zdjęciu: miejsce wypadku samochodu przewożącego pnie pszczele w południowej Francji. Źródło: Google Maps

wypadek vana z pszczołami zniszczone ule

Trzeci tydzień kwietnia 2015 r. to pasmo nieszczęść, o których wszyscy pszczelarze i miłośnicy pszczół chcieliby szybko zapomnieć. W piątek 17 kwietnia ciężarówka przewożąca 448 uli z pszczołami przewróciła się wysypując ładunek na drogę. Trzy dni wcześniej, jak donosi francuski dziennik La Depeche, równie tragiczny wypadek miał miejsce we Francji, w gminie Saussenac. Ok. godziny 15 kierowca vana przewożącego 72 pnie pszczele uderzył w inny samochód.

W wyniku wypadku prawie wszystkie ule zostały uszkodzone jednocześnie skazując ponad milion pszczół na śmierć poprzez utopienie w nakropie lub poprzez przygniecenie innymi ulami. Z relacji świadków wydarzenia, owady którym udało się przeżyć wypadek, "atakowały wszystko co się ruszało", by po pewnym czasie odlecieć w różnym kierunku. Kierowcom na ratunek pospieszyli strażacy, którzy dotarli na miejsce wypadku z Albi i Saint-Juery. Obaj lekko ranni kierowcy zostali odwiezieni do kliniki Claude-Bernard.

Dominique Miras, pszczelarz z Abeillerie który prowadził pojazd z ulami, poniesione straty wycenia na 7000 euro. W szacunkach nie ujął uszkodzonego samochodu ani utraconego zysku ze sprzedaży miodu.

Opracowano na podstawie:

- dziennika La Depeche (ladepeche.fr)

- serwisu The Local (thelocal.fr)

Zobacz również:

Wypadek ciężarówki wiozącej 448 uli z pszczołami w Lynnwood (USA)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2313

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2015-04-18 16:27:52

No tydzień "ekstra". Coraz smutniejsze te informacje...

michal-trabka

2015-04-19 10:22:02

Nieostrożność kierowcy czy zły los?

michal1972

2015-04-19 12:55:11

@michal-trabka, myślę, że wszystko naraz. Redakcjo Portalu Pszczelarskiego, może coś bardziej pozytywnego opublikować?

Antoni

2015-04-19 20:07:09

Straszne rzeczy się dzieją na tym świecie. Nie rozumiem tylko jak mogło dojść do wypadku o 15 i to z winy kierowcy vana. Nad ranem albo późnym wieczorem prędzej bym to sobie wytłumaczył.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.