Portal Pszczelarski

Wypadek ciężarówki wiozącej 448 uli z pszczołami w Lynnwood (USA)

Na zdjęciu: przewrócona ciężarówka z pszczołami w USA. Źródło zdjęcia: media.komonews.com/images/150417_bee_truck_crashes_08_660.jpg

wypadek ciężarówki z pszczołami zniszczone ule

Ciężarówka wioząca 448 uli z pszczołami, na wskutek przebicia przedniej opony, przewróciła się na bok sprawiając, że piątek 17 kwietnia 2015 r. zapadnie na długo pamięci pszczelarzy i miłośników pszczół.

Do wypadku doszło w pobliżu skrzyżowania dróg międzystanowych I-5 i I-405 (na północ od Seattle) około godziny 3:30 rano. Ciężarówka przewracając się na bok i gubiąc ładunek sprawiła poruszenie wśród blisko 14 mln pszczół, które wraz ze wzrostem temperatury stawały się coraz bardziej agresywne. Strażacy w celu zapewnienia bezpieczeństwa część pszczół uśmiercili, oblewając je pianą.

Właściciel pni pszczelich, firma Belleville Honey and Beekeeping Supply of Burlington, wysłała pszczelarzy na miejsce zdarzenia w celu uratowania tak wielu, jak to możliwe rodzin pszczelich. Ciężarówkę z powrotem postawiono na koła ok. godziny 9, zaś pszczelarze w pocie czoła pracowali jeszcze do godziny 12:30, ratując znaczną część pszczół. Te zostały przewiezione na farmę borówek w Lynden, mieście nieopodal granicy z Kanadą, około 100 mil na północ od Seattle.

W wypadku nie ucierpiał kierowca ciężarówki, 36-latek z Idaho. Część osób oczekujących w korku na udrożnienie jezdni z racji pootwieranych okien i zbliżania się do miejsca wypadku zostało dotkliwie użądlone.

Opracowano na podstawie:

- komonews.com
- q13fox.com

Zobacz również:

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji
Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 3144

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2015-04-17 22:43:03

Co jak co ale takich informacji to lepiej nie czytać wcale albo jak czytać to prosić Boga żeby więcej takich rzeczy się nie wydarzyło!

mati

2015-04-18 09:50:13

ale jaja dobrze rze nie w polsce to sie stalo

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.