Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Wypadek ciężarówki wiozącej 448 uli z pszczołami w Lynnwood (USA)

Na zdjęciu: przewrócona ciężarówka z pszczołami w USA. Źródło zdjęcia: media.komonews.com/images/150417_bee_truck_crashes_08_660.jpg

wypadek ciężarówki z pszczołami zniszczone ule

Ciężarówka wioząca 448 uli z pszczołami, na wskutek przebicia przedniej opony, przewróciła się na bok sprawiając, że piątek 17 kwietnia 2015 r. zapadnie na długo pamięci pszczelarzy i miłośników pszczół.

Do wypadku doszło w pobliżu skrzyżowania dróg międzystanowych I-5 i I-405 (na północ od Seattle) około godziny 3:30 rano. Ciężarówka przewracając się na bok i gubiąc ładunek sprawiła poruszenie wśród blisko 14 mln pszczół, które wraz ze wzrostem temperatury stawały się coraz bardziej agresywne. Strażacy w celu zapewnienia bezpieczeństwa część pszczół uśmiercili, oblewając je pianą.

Właściciel pni pszczelich, firma Belleville Honey and Beekeeping Supply of Burlington, wysłała pszczelarzy na miejsce zdarzenia w celu uratowania tak wielu, jak to możliwe rodzin pszczelich. Ciężarówkę z powrotem postawiono na koła ok. godziny 9, zaś pszczelarze w pocie czoła pracowali jeszcze do godziny 12:30, ratując znaczną część pszczół. Te zostały przewiezione na farmę borówek w Lynden, mieście nieopodal granicy z Kanadą, około 100 mil na północ od Seattle.

W wypadku nie ucierpiał kierowca ciężarówki, 36-latek z Idaho. Część osób oczekujących w korku na udrożnienie jezdni z racji pootwieranych okien i zbliżania się do miejsca wypadku zostało dotkliwie użądlone.

Opracowano na podstawie:

- komonews.com
- q13fox.com

Zobacz również:

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji
Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3822

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2015-04-17 22:43:03

Co jak co ale takich informacji to lepiej nie czytać wcale albo jak czytać to prosić Boga żeby więcej takich rzeczy się nie wydarzyło!

mati 2015-04-18 09:50:13

ale jaja dobrze rze nie w polsce to sie stalo  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Mirka Lenarcik

Mirka Lenarcik

Autorka tekstów oraz bloga mirosixgotuje.blox.pl

Ukończyła archeologię i anglistykę we Wrocławiu oraz studia doktoranckie w Niemczech. Oprócz gotowania największa pasja to kultura Iranu oraz historia.

Imbirowe ciastka z miodowo-cytrynowym lukrem

Surówka z kiszonej kapusty z miodem i pomarańczą

Chałka z szafranem i miodem

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Wigilijne łazanki na bogato

Nalewka jaśminowa z miodem

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

BeePower! w Polsce i za granicą

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.