Portal Pszczelarski

Wypadek ciężarówki wiozącej 448 uli z pszczołami w Lynnwood (USA)

Na zdjęciu: przewrócona ciężarówka z pszczołami w USA. Źródło zdjęcia: media.komonews.com/images/150417_bee_truck_crashes_08_660.jpg

wypadek ciężarówki z pszczołami zniszczone ule

Ciężarówka wioząca 448 uli z pszczołami, na wskutek przebicia przedniej opony, przewróciła się na bok sprawiając, że piątek 17 kwietnia 2015 r. zapadnie na długo pamięci pszczelarzy i miłośników pszczół.

Do wypadku doszło w pobliżu skrzyżowania dróg międzystanowych I-5 i I-405 (na północ od Seattle) około godziny 3:30 rano. Ciężarówka przewracając się na bok i gubiąc ładunek sprawiła poruszenie wśród blisko 14 mln pszczół, które wraz ze wzrostem temperatury stawały się coraz bardziej agresywne. Strażacy w celu zapewnienia bezpieczeństwa część pszczół uśmiercili, oblewając je pianą.

Właściciel pni pszczelich, firma Belleville Honey and Beekeeping Supply of Burlington, wysłała pszczelarzy na miejsce zdarzenia w celu uratowania tak wielu, jak to możliwe rodzin pszczelich. Ciężarówkę z powrotem postawiono na koła ok. godziny 9, zaś pszczelarze w pocie czoła pracowali jeszcze do godziny 12:30, ratując znaczną część pszczół. Te zostały przewiezione na farmę borówek w Lynden, mieście nieopodal granicy z Kanadą, około 100 mil na północ od Seattle.

W wypadku nie ucierpiał kierowca ciężarówki, 36-latek z Idaho. Część osób oczekujących w korku na udrożnienie jezdni z racji pootwieranych okien i zbliżania się do miejsca wypadku zostało dotkliwie użądlone.

Opracowano na podstawie:

- komonews.com
- q13fox.com

Zobacz również:

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji
Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3639

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2015-04-17 22:43:03

Co jak co ale takich informacji to lepiej nie czytać wcale albo jak czytać to prosić Boga żeby więcej takich rzeczy się nie wydarzyło!

mati 2015-04-18 09:50:13

ale jaja dobrze rze nie w polsce to sie stalo  Współpracują z portalem:

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Miodobranie - krok po kroku

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Słodka sałatka z kurczakiem

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem