Portal Pszczelarski

Wypadek ciężarówki wiozącej 448 uli z pszczołami w Lynnwood (USA)

Na zdjęciu: przewrócona ciężarówka z pszczołami w USA. Źródło zdjęcia: media.komonews.com/images/150417_bee_truck_crashes_08_660.jpg

wypadek ciężarówki z pszczołami zniszczone ule

Ciężarówka wioząca 448 uli z pszczołami, na wskutek przebicia przedniej opony, przewróciła się na bok sprawiając, że piątek 17 kwietnia 2015 r. zapadnie na długo pamięci pszczelarzy i miłośników pszczół.

Do wypadku doszło w pobliżu skrzyżowania dróg międzystanowych I-5 i I-405 (na północ od Seattle) około godziny 3:30 rano. Ciężarówka przewracając się na bok i gubiąc ładunek sprawiła poruszenie wśród blisko 14 mln pszczół, które wraz ze wzrostem temperatury stawały się coraz bardziej agresywne. Strażacy w celu zapewnienia bezpieczeństwa część pszczół uśmiercili, oblewając je pianą.

Właściciel pni pszczelich, firma Belleville Honey and Beekeeping Supply of Burlington, wysłała pszczelarzy na miejsce zdarzenia w celu uratowania tak wielu, jak to możliwe rodzin pszczelich. Ciężarówkę z powrotem postawiono na koła ok. godziny 9, zaś pszczelarze w pocie czoła pracowali jeszcze do godziny 12:30, ratując znaczną część pszczół. Te zostały przewiezione na farmę borówek w Lynden, mieście nieopodal granicy z Kanadą, około 100 mil na północ od Seattle.

W wypadku nie ucierpiał kierowca ciężarówki, 36-latek z Idaho. Część osób oczekujących w korku na udrożnienie jezdni z racji pootwieranych okien i zbliżania się do miejsca wypadku zostało dotkliwie użądlone.

Opracowano na podstawie:

- komonews.com
- q13fox.com

Zobacz również:

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji
Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3370

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2015-04-17 22:43:03

Co jak co ale takich informacji to lepiej nie czytać wcale albo jak czytać to prosić Boga żeby więcej takich rzeczy się nie wydarzyło!

mati 2015-04-18 09:50:13

ale jaja dobrze rze nie w polsce to sie stalo  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.