Portal Pszczelarski

Wypadek ciężarówki wiozącej 448 uli z pszczołami w Lynnwood (USA)

Na zdjęciu: przewrócona ciężarówka z pszczołami w USA. Źródło zdjęcia: media.komonews.com/images/150417_bee_truck_crashes_08_660.jpg

wypadek ciężarówki z pszczołami zniszczone ule

Ciężarówka wioząca 448 uli z pszczołami, na wskutek przebicia przedniej opony, przewróciła się na bok sprawiając, że piątek 17 kwietnia 2015 r. zapadnie na długo pamięci pszczelarzy i miłośników pszczół.

Do wypadku doszło w pobliżu skrzyżowania dróg międzystanowych I-5 i I-405 (na północ od Seattle) około godziny 3:30 rano. Ciężarówka przewracając się na bok i gubiąc ładunek sprawiła poruszenie wśród blisko 14 mln pszczół, które wraz ze wzrostem temperatury stawały się coraz bardziej agresywne. Strażacy w celu zapewnienia bezpieczeństwa część pszczół uśmiercili, oblewając je pianą.

Właściciel pni pszczelich, firma Belleville Honey and Beekeeping Supply of Burlington, wysłała pszczelarzy na miejsce zdarzenia w celu uratowania tak wielu, jak to możliwe rodzin pszczelich. Ciężarówkę z powrotem postawiono na koła ok. godziny 9, zaś pszczelarze w pocie czoła pracowali jeszcze do godziny 12:30, ratując znaczną część pszczół. Te zostały przewiezione na farmę borówek w Lynden, mieście nieopodal granicy z Kanadą, około 100 mil na północ od Seattle.

W wypadku nie ucierpiał kierowca ciężarówki, 36-latek z Idaho. Część osób oczekujących w korku na udrożnienie jezdni z racji pootwieranych okien i zbliżania się do miejsca wypadku zostało dotkliwie użądlone.

Opracowano na podstawie:

- komonews.com
- q13fox.com

Zobacz również:

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji

Milion pszczół utopionych w nakropie w południowej Francji
Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 4701

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2015-04-17 22:43:03

Co jak co ale takich informacji to lepiej nie czytać wcale albo jak czytać to prosić Boga żeby więcej takich rzeczy się nie wydarzyło!

mati 2015-04-18 09:50:13

ale jaja dobrze rze nie w polsce to sie stalo



  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Smotrawa okazała - roślina miododajna

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Pierniczki na miodzie

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Jabłko w cieście z karmelizowanym słonecznikiem

Banan w cieście

Puszysty omlet z bananami