Portal Pszczelarski

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Na zdjęciu: Uczestnicy III Konferencji Pszczelarskiej KD Pszczółka. Źródło zdjęcia: materiały nadesłane przez autora.

wydarzenie pszczelarskie konferencja pszczelarska luty 2015 2015 Cielądz III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka KD Pszczółka Paweł Królak Bartłomiej Piotrowski Józef Kołaczek Robert Zieloński Emil Maciąg Michał Bartkowiak Marek Podlewski

W dniu 22 lutego 2015 roku w Gminnym Domu Kultury w Cielądzu spotkało się 140 pszczelarzy. Wysłuchali oni prelekcji Marka Podlewskiego o szeroko pojętej gospodarce pasiecznej. W trakcie 6 godzinnego wykładu opowiadał on o rozmaitych zagadnieniach związanych z chowem pszczół, sposobem ich przygotowania do gromadzenia towarowych ilości miodu, hodowli i poddawaniu matek pszczelich, przygotowaniu do zimowli i wielu innych zagadnieniach. Wykładowca przybył zaopatrzony w rekwizyty oraz pomoce w postaci licznych zdjęć i filmów. W trakcie prezentacji z sali padały liczne pytania, na które udzielał rzeczowych, wyczerpujących odpowiedzi.

Patronat honorowy nad imprezą tradycyjnie już objął Wójt Gminy Cielądz Paweł Królak. Patronat medialny zapewniły lokalne periodyki "Echo Ziemi Sierzchowskiej" i "Głos Rawy Mazowieckiej i Okolic" a także ogólnopolskie czasopismo pszczelarskie "Pasieka".

Na konferencji gościło wielu znamienitych działaczy organizacji pszczelarskich. Obecny był prezes WZP w Łodzi Bartłomiej Piotrowski. Nie zabrakło także prezesa RZP "Ziemi Piotrkowskiej" Józefa Kołaczka. Obecni byli prezesi kół PZP oraz inne osoby zaangażowane w rozwój krajowego pszczelarstwa. Pojawili się także liczni wystawcy. Stoisko ze sprzętem pszczelarskim wystawił sklep działający przy WZP w Łodzi. Uczestnicy mogli także uzupełnić zapasy węzy. Obecny na konferencji był jej producent z Łodzi Robert Zieliński. Emil Maciąg zaoferował słuchaczom możliwość zakupu preparatów wspomagających rozwój rodzin pszczelich opartych na działaniu mikroorganizmów. Michał Bartkowiak, pszczelarz z Wielkopolski, zorganizował stoisko na którym można było zaopatrzyć się w duże ilości pyłku pszczelego. Pewną nowością było zaproszenie do współpracy firmy Elima z Częstochowy. Podmiot ten zajmuje się dystrybucją elektro-maszyn firm Makita, Metabo, Bosch i Festool, które mogą być wykorzystywane do produkcji drewnianych uli. Stoisko to cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Podczas części oficjalnej uczestnicy zostali poinformowani o kolejnych istotnych wydarzeniach w bieżącym roku kalendarzowym na terenie Powiatu Rawskiego i powiatów ościennych. Można do nich zaliczyć "Miodobranie" 14 czerwca w Żelechlinku. Jest to plenerowy kiermaszu produktów pszczelich. W Rzeczycy 16 sierpnia odbędzie się z kolei regionalne święto pszczelarskie organizowane dla uczczenia 45-lecia istnienia RKP w Tomaszowie Mazowieckim. Wreszcie w miejscowości Sierzchowy 7 września przy okazji 6 edycji corocznego festynu "Pożegnanie lata, czyli zabawa w Sierzchowach" wystawiona zostanie aleja miodowa.

Kolejny zjazd, IV Konferencja KD Pszczółka, zaplanowana została na drugą połowę listopada 2015 roku. Wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem pszczelarskiej wiedzy i wymianą doświadczeń serdecznie zapraszamy!

Zobacz również:

III Konferencja Pszczelarska KD Pszczółka (galeria zdjęć)

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

 

IV Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2870

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Skradziono ule w Krzeptowie

Konferencja Pszczelarska na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu 2018

IV Sztumskie Święto Miodu

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Lekka sałatka z miodowym dressingiem

Marlenka - ciasto z miodem

Udka kaczki z gruszkami karmelizowanymi w miodzie