Portal Pszczelarski

III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Na zdjęciu: Uczestnicy III Konferencji Pszczelarskiej KD Pszczółka. Źródło zdjęcia: materiały nadesłane przez autora.

wydarzenie pszczelarskie konferencja pszczelarska luty 2015 2015 Cielądz III Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka KD Pszczółka Paweł Królak Bartłomiej Piotrowski Józef Kołaczek Robert Zieloński Emil Maciąg Michał Bartkowiak Marek Podlewski

W dniu 22 lutego 2015 roku w Gminnym Domu Kultury w Cielądzu spotkało się 140 pszczelarzy. Wysłuchali oni prelekcji Marka Podlewskiego o szeroko pojętej gospodarce pasiecznej. W trakcie 6 godzinnego wykładu opowiadał on o rozmaitych zagadnieniach związanych z chowem pszczół, sposobem ich przygotowania do gromadzenia towarowych ilości miodu, hodowli i poddawaniu matek pszczelich, przygotowaniu do zimowli i wielu innych zagadnieniach. Wykładowca przybył zaopatrzony w rekwizyty oraz pomoce w postaci licznych zdjęć i filmów. W trakcie prezentacji z sali padały liczne pytania, na które udzielał rzeczowych, wyczerpujących odpowiedzi.

Patronat honorowy nad imprezą tradycyjnie już objął Wójt Gminy Cielądz Paweł Królak. Patronat medialny zapewniły lokalne periodyki "Echo Ziemi Sierzchowskiej" i "Głos Rawy Mazowieckiej i Okolic" a także ogólnopolskie czasopismo pszczelarskie "Pasieka".

Na konferencji gościło wielu znamienitych działaczy organizacji pszczelarskich. Obecny był prezes WZP w Łodzi Bartłomiej Piotrowski. Nie zabrakło także prezesa RZP "Ziemi Piotrkowskiej" Józefa Kołaczka. Obecni byli prezesi kół PZP oraz inne osoby zaangażowane w rozwój krajowego pszczelarstwa. Pojawili się także liczni wystawcy. Stoisko ze sprzętem pszczelarskim wystawił sklep działający przy WZP w Łodzi. Uczestnicy mogli także uzupełnić zapasy węzy. Obecny na konferencji był jej producent z Łodzi Robert Zieliński. Emil Maciąg zaoferował słuchaczom możliwość zakupu preparatów wspomagających rozwój rodzin pszczelich opartych na działaniu mikroorganizmów. Michał Bartkowiak, pszczelarz z Wielkopolski, zorganizował stoisko na którym można było zaopatrzyć się w duże ilości pyłku pszczelego. Pewną nowością było zaproszenie do współpracy firmy Elima z Częstochowy. Podmiot ten zajmuje się dystrybucją elektro-maszyn firm Makita, Metabo, Bosch i Festool, które mogą być wykorzystywane do produkcji drewnianych uli. Stoisko to cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Podczas części oficjalnej uczestnicy zostali poinformowani o kolejnych istotnych wydarzeniach w bieżącym roku kalendarzowym na terenie Powiatu Rawskiego i powiatów ościennych. Można do nich zaliczyć "Miodobranie" 14 czerwca w Żelechlinku. Jest to plenerowy kiermaszu produktów pszczelich. W Rzeczycy 16 sierpnia odbędzie się z kolei regionalne święto pszczelarskie organizowane dla uczczenia 45-lecia istnienia RKP w Tomaszowie Mazowieckim. Wreszcie w miejscowości Sierzchowy 7 września przy okazji 6 edycji corocznego festynu "Pożegnanie lata, czyli zabawa w Sierzchowach" wystawiona zostanie aleja miodowa.

Kolejny zjazd, IV Konferencja KD Pszczółka, zaplanowana została na drugą połowę listopada 2015 roku. Wszystkie osoby zainteresowane pogłębieniem pszczelarskiej wiedzy i wymianą doświadczeń serdecznie zapraszamy!

Zobacz również:

III Konferencja Pszczelarska KD Pszczółka (galeria zdjęć)

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

 

IV Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 3289

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie