Portal Pszczelarski

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Na zdjęciu: otwarcie II Konferencji Pszczelarskiej Klubu Dyskusyjnego Pszczółka. Źródło zdjęcia: materiały nadesłane przez autora.

wydarzenie pszczelarskie konferencja pszczelarska listopad 2014 2014 Cielądz II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka II Konferencja KD Pszczółka Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą KD Pszczółka Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierzchowskiej Paweł Królak Przemysław Grobelny Ireneusz Jędrzejczak Emil Maciąg

W efekcie konferencyjnego spotkania pszczelarskiego w lutym 2014 roku w Sierzchowach zawiązał się Klub Dyskusyjny Pszczółka. Na siedzibę organizacji wybrano nowo otwarty Gminny Dom Kultury w Cielądzu. Wójt Gminy Cielądz Paweł Królak udostępnił pszczelarzom biuro w gmachu, możliwość z korzystania w dowolnym czasie z mniejszej sali konferencyjnej na potrzeby cyklicznych spotkań roboczych grupy oraz możliwość korzystania z sali plenarnej po uprzednim jej zarezerwowaniu. KD Pszczółka działa w formie sekcji stowarzyszenia Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sierzchowskiej. Jest więc niezależny od innych organizacji pszczelarskich. Posiada własne władze i realizuje własne zamierzenia oczywiście w zgodzie ze statutem nadrzędnej organizacji – TPZS.

Już na spotkaniu założycielskim Klubu 14 sierpnia 2014 roku podjęto dwie istotne decyzje. Pierwszą z nich było wystawienie wspólnego klubowego stosika z miodem i woskowymi świecami na 5 edycji festynu "Pożegnanie Lata, czyli Zabawa w Sierzchowach" który odbył się 7 września 2014 roku. Donioślejszą było jednak zaplanowanie kolejnej konferencji, tym razem noszącej nazwę II Konferencji KD Pszczółka. Spotkanie odbyło się w GDK w Cielądzu 9 listopada 2014 roku. Udział w wydarzeniu wzięło 60 pszczelarzy. Patronat nad imprezą objął Wójt Gminy Cielądz Paweł Królak, patronat medialny oprócz tygodnika "Głos Rawy Mazowieckiej i Okolic" i kwartalnika "Echo Ziemi Sierzchowskiej" objęło fachowe czasopismo branżowe "Pasieka".

Część merytoryczna podzielona została na trzy wystąpienia. Jako pierwszy głos zabrał Przemysław Grobelny. Opowiedział o wczesnowiosennym zwalczaniu warrozy za pomocą wycinania czerwiu oraz o zagadnieniu sztucznej rójki. Po obiedzie przeglądu chorób i szkodników pszczół dokonał przedstawiciel Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Rawie Mazowieckiej Ireneusz Jędrzejczak. Ostatnia prelekcja dotyczyła roli probiotyków w hodowli pszczół. Wygłosił ją Emil Maciąg.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy konferencji zostali zaproszeni do udziału w kolejnym, trzecim spotkaniu pszczelarzy organizowanym przez członków KD Pszczółka. Zostało ono zaplanowane na drugą połowę lutego 2015 roku.

Zobacz również:

II Konferencja KD Pszczółka (galeria zdjęć)

I Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka między Łodzią a Warszawą - przebieg spotkania

III Konferencja Klubu Dyskusyjnego Pszczółka

IV Konferencja Pszczelarskiego Klubu Dyskusyjnego Pszczółka

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 3077

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Zrekultywowane tereny kopalni Górażdże jako potencjalne siedlisko występowania pszczół

Chroniąc pszczoły dbasz o siebie

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ciasto orzechowe z miodem

Ciasto jogurtowo-miodowe z cynamonem

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie