Portal Pszczelarski

Pasieka pod Macierzankowym Wzgórzem - projekt crowdfundingowy

Na obrazku: baner promujący Pasiekę pod Macierzankowych Wzgórzem. Źródło: Polak Potrafi

Polak Potrafi crowdfunding Pasieka pod Macierzankowym Wzgórzem pasieka edukacyjna

Pasieka nad Macierzankowym Wzgórzem - projekt crowdfundingowy

Celem projektu Pasieka pod Macierzankowym Wzgórzem jest propagowanie pszczelarstwa oraz ochrona pszczół i innych owadów zapylających wśród najmłodszych. Tutaj Agnieszka i Przemek uczyć będą dzieci, w jaki sposób można przyczynić się do ich rozwoju, ochrony i powiększania populacji. Miejsce to ma podtrzymywać tradycje polskiego pszczelarstwa, doświadczenie starszego pokolenia przekazywać najmłodszym, w przyszłości być może czynnym pszczelarzom.

Import kiepskich miodów, chemizacja środowiska, a co za tym idzie ginięcie pszczół oraz brak wsparcia dla nowo powstających małych pasiek jeszcze bardziej determinuje projektodawców w realizacji tego ważnego celu.


Z założeniami całego przedsięwzięcia zapoznać się można na portalu społecznościowym PolakPotrafi.pl Jest to portal współfinansowania społecznościowego, za pomocą, którego pozyskiwane są fundusze na utworzenie niniejszej pasieki.

Oto link do projektu: https://polakpotrafi.pl/projekt/pasieka-pod-macierzankowym-wzgorzem

Serdecznie zapraszamy do wsparcia projektu utworzenia pasieki edukacyjnej Agnieszki i Przemka!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2561

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972 2015-03-31 09:31:39

Myślę, że teraz będzie zdecydowanie więcej takich akcji. W ostatnim miesiącu aż dwie zbiórki!

factis 2015-04-02 09:08:53

Myślę, że tak może być, tylko przy tym projekcie martwiąca jest kwota zbiórki. Jest bardzo duża i chyba za duża jak na polskie warunki. Niemniej popieram całe działanie i chcę wierzyć, że zbiórka się powiedzie!

michal1972 2015-04-09 18:52:53

1760/27237zł i 29 dni do końca... 878,52zł/dzień obawiam się, że może powoli staje się to dość nierealne, choć nie chce źle wróżyć. Trzymam kciuki.

Lukasz_Baniak 2015-04-10 09:29:48

Faktycznie może być ciężko ale jak się nie uda to można spróbować skorzystać z pożyczki unijnej. Nie wszystko stracone a projekt warty uwagi.

blondynekkrk 2015-04-11 11:22:24

Fajny pomysł i trzeba go wspierać! Ja roześlę na facebooku informację o tym projekcie. Nic mnie to będzie kosztowało a może pomoże ;)

michal-trabka 2015-04-12 15:16:17

Chyba nic z tego. Za duża kwota zbiórki.

arek 2015-04-24 15:58:51

Jest 2000 złotych! Nieźle.

blondynekkrk 2015-04-24 17:16:11

Dobre i 2000 ale to jeszcze wciąż mało. Ja tam trzymam kciuki :)  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Sałata z grejpfrutem, serem pleśniowym i sosem winegret z miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Aneta Dziakowska

Aneta Dziakowska

Autorka tekstów nt. podatków

Główna księgowa z 11-letnim doświadczeniem zawodowym. Posiada certyfikat do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych nadany przez Ministra Finansów. anetak7777@wp.pl

Koszty pośrednika handlu produktów pszczelich

Wsparcie rynku produktów pszczelich w latach 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 - koszty podlegające refundacji oraz podmioty uprawnione do składania projektów

Sprzedaż miodu przez Internet - opodatkowanie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.