Portal Pszczelarski

Zniszczone ule w Zagórowie

Na zdjęciu: Zniszczone ule w gminie Zagórów. Źródło zdjęcia: slupca.policja.gov.pl/biblioteka/foto%202015/marzec/ule/ule_2b.jpg

Zagórów zniszczone ule w Zagórowie

Za informacją ze strony internetowej Komendy Powiatowej Policji w Słupcy publikujemy artykuł nt. niewątpliwego sukcesu polskiej policji związanego bezpośrednio z szybkim odnalezieniem wandala, który to 16 marca 2015 r. w gminie Zagórów zniszczył kilkanaście zasiedlonych uli. Poszkodowany pszczelarz wycenił straty na kilkanaście tysięcy złotych.

Feralnego dnia dyżurny słupeckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu kilkunastu uli umiejscowionych na skraju pola pod lasem z gminie Zagórów pozbawiając zamieszkujące je pszczoły na pewną śmierć. Doświadczenie i znajomość terenu policjantów z Posterunku Policji w Zagórowie wespół z czujnym nosem policyjnego psa doprowadziły do odnalezienia winnego.

Okazał się nim 21-latek zamieszkujący gminę Lądek. Za jego bezmyślny czyn grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 5945

Komentarze z forum pszczelarskiego

maciekpit85

2015-10-02 11:27:38

witam:) czy ktos sie orientuje, czy sprawca ponosi odpowiedzialnosc finansowa za takie zniszczenia?

michal1972

2015-10-02 18:48:30

Witaj Maćku! Oczywiście, że musi ponieść odpowiedzialność za wyrządzone szkody (pod warunkiem, że ktoś je zgłosił i znaleziono sprawcę). Zastosowanie mają tutaj przepisy kodeksu cywilnego.

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.