Portal Pszczelarski

Modyfikacje na Portalu Pszczelarskim do stycznia 2015 r.

Logo portalu dla pszczelarzy i miłośników pszczół - PortalPszczelarski.pl

Portal Pszczelarski

Portal Pszczelarski 13 października 2014 r. świętował swoje pierwsze urodziny. Wtedy też zaczęto wdrażać mniejsze i większe modyfikacje, tak aby ułatwić korzystanie z serwisu, a także aby zwiększyć jego użyteczność.

Niniejszy artykuł poświęcony jest prezentacji tego co zostało zmienione i tego co zostało dodane.

 

SWOBODA PRZEGLĄDANIA TREŚCI

Przede wszystkim dodano czarne tło pod każdą wyświetlaną treść w celu poprawy widoczności i swobody czytania/przeglądania publikowanych materiałów.

 

FORUM PSZCZELARSKIE

Prawda, że jest duża różnica? :) A jeżeli wciąż są wątpliwości, to tak wyglądało forum pszczelarskie:

 

a aktualnie wygląda tak:

 

Jeżeli jesteśmy przy forum, to nie sposób pominąć faktu, że poza nowym układem, dodano prawą kolumnę, w której znalazły się na bieżąco aktualizowane: "Ostatnio dodane posty", "Ostatnio dodane tematy" oraz "Najaktywniejsi użytkownicy".

Po wejściu do wybranej kategorii można zapoznać się z zamieszczonymi w niej tematami, a dalej z postami. Jeżeli nie znaleźliśmy odpowiedzi na poszukiwane pytanie można skorzystać z wyszukiwarki i/lub utworzyć nowy temat.

 

Na screenie powyżej widać także cyferki (Strony: 1 2). Klikając w nie możemy przejść do listy kolejnych tematów znajdujących się w wybranej wcześniej kategorii.

Co więcej, możemy dodać swój awatar, który będzie widoczny przy postach na forum. W tym celu należy się zalogować na swoje konto i korzystając z panelu na samej górze strony kliknąć przycisk "Zmień dane lub hasło do konta".

 

PREZENTACJA PORTALU PSZCZELARSKIEGO

W prezentacji na stronie głównej Portalu Pszczelarskiego dodany został przycisk "Przejdź do artykułu". To drobna modyfikacja lecz (jak się okazało z maili, które otrzymywaliśmy) bardzo pożądana.

 

OGŁOSZENIA PSZCZELARSKIE

Dodano także do każdej z podstron automatycznie aktualizowaną funkcjonalność w postaci ruchomego panelu galerii zdjęć, listy ostatnio dodanych ogłoszeń, tematów, w których ostatnio ktoś dodał post oraz losowo wybranego autora wraz z jego artykułami opublikowanymi na łamach Portalu Pszczelarskiego

 

Portal Pszczelarski z każdym dniem poszerza się o kilka artykułów o tematyce pszczelarskiej. Aby móc bez kłopotu wrócić do najcenniejszych z nich przygotowano przycisk znajdujący się pod każdym artykułem umożliwiający dodanie konkretnej treści do ulubionych. Lista ulubionych artykułów znajduje się w zakładce KONTO. Uwaga! Opcja dostępna tylko dla zarejestrowanych, a nastepnie zalogowanych użytkowników!

 

Zmodyfikowano także dział ogłoszeń. Jeszcze w zeszłym roku wyglądał tak:

 

Dział ogłoszeń pszczelarskich aktualnie wygląda tak:

 

GALERIA PSZCZELARSKA

Po lewej stronie wyszczególnione są kategorie, po prawej stronie lista ogłoszeń. Pomarańczowym kolorem zostały wyróżnione ogłoszenia typu Premium (ich funkcjonalność oraz cennik dostępny jest podczas dodawania ogłoszeń lub ich edycji).

Dzięki otrzymanej sugestii od jednego z naszych użytkowników, wdrożona została funkcjonalność umożliwiająca wyszukiwanie ogłoszeń wg. regionów (województw).

Duża zmiana także objęła galerię zdjęć pszczelarskich. Po pierwsze galerie zostały skategoryzowane.

 

Po drugie, zalogowani użytkownicy mogą tworzyć własne galerie zdjęć, które po akceptacji moderatora zostaną opublikowane na łamach Portalu Pszczelarskiego.

Dodano także podgląd zdjęć poszczególnych galerii.

 

Aby wygodniej przeglądać zdjęcia dodano strzałki umożliwiające przejście do kolejnego i poprzedniego zdjęcia. Aktualnie oglądane zdjęcie podświetla się w panelu poniżej.

 

Wymienione powyżej modyfikacje stanowią tylko część wszystkich dotychczas wdrożonych zmian. Na Portalu Pszczelarskim co rusz wdrażane są kolejne mniej lub bardziej widoczne zmiany.

Skorzystaj z nich już dziś! Zarejestruj się na Portalu Pszczelarskim korzystając z linku: http://www.portalpszczelarski.pl/rejestracja.html i zaproś do rejestracji znajomych!

Jeżeli masz pomysł na nową funkcjonalność serwisu albo coś Cię w nim drażni, wyślij wiadomość korzystając z formularza kontaktowego. Żadna wiadomość nie pozostanie bez odzewu!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1154

Komentarze z forum pszczelarskiego

michal1972

2015-02-14 18:57:09

Ja wszystkie znam i z wszystkich korzystam! Tak trzymać!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.