Portal Pszczelarski

Debata o roli pszczół w kontekście społeczno-przyrodniczym

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Źródło zdjęcia: wilanow-palac.pl/images/layout/2013_palac_sztukowany.jpg

wydarzenie pszczelarskie debata pszczelarska listopad 2014 2014 Warszawa Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie organizuje debatę o roli pszczół w kontekście społeczno-przyrodniczym pt. "Wilanowskie pszczoły w kontekście społeczno-przyrodniczym". Spotkanie to jest elementem projektu pt.: "Edukacja społeczna w konflikcie urbanizacyjno-ekologicznym na terenie Muzeum Pałacu w Wilanowie". Debata odbędzie się 13 listopada 2014 r. o godz. 17:30, w Sali Białej Muzeum Pałacu w Wilanowie.

Wśród poruszanych podczas debaty tematów znajdą się m.in.: pszczoły w mieście, znaczenie i ochrona pszczół, ekologia w mieście oraz staropolskie przepisy kulinarne z wykorzystaniem miodu. Podczas spotkania wilanowscy mistrzowie kuchni nie tylko zaprezentują gościom ww. staropolskie przepisy z miodem, ale również zachęcą do ich spróbowania.

Organizatorzy zapewniają, że będzie to bardzo słodka debata!

Wstęp na wydarzenie - bezpłatny!

Osoba odpowiedzialna za kontakt:
Martyna Sowińska, e-mail: msowinska@muzeum-wilanow.pl

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1487

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2014-10-23 09:15:01

Ten bezpłatny wstęp jest kuszący... tylko szkoda, że to w Warszawie, a nie w Krakowie :/  Współpracują z portalem:

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Luiza Dawidowicz

Luiza Dawidowicz

Autorka publikacji

Doktorantka na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Absolwentka kierunków: ochrona środowiska na UAM w Poznaniu oraz ogrodnictwo na UP w Poznaniu. Interesuje się projektowaniem ogrodów, urządzaniem i pielęgnacją zieleni, a także rewitalizacją zdegradowanych obszarów. W swoim działaniu łączy wiedzę zdobytą na obu kierunkach studiów z zamiłowaniem artystycznym oraz florystycznym. Uwielbia rośliny, zwierzęta, pracę w ogrodzie, podróże bliskie i dalekie. Działa w Stowarzyszeniu Inżynierów i Techników Ogrodnictwa w Poznaniu, w którym pełni funkcję wiceprezesa Sekcji Florystycznej.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 1.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 3.

Murarka ogrodowa (Osmia rufa L.). Cz. 2.

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Ciasteczka imbirowe z miodem

Pierniczki na miodzie

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie