Portal Pszczelarski

Adoptuj pszczołę 2 - wszystko o akcji Greenpeace

Logo akcji: Adoptuj pszczołę 2. Źródło informacji i obrazka: greenpeace.pl/adoptujpszczole/facebook.jpg

wydarzenie pszczelarskie akcja pszczelarska Adoptuj Pszczołę Adoptuj Pszczołę 2 hotel dla pszczół miejski ogród dla pszczół

"Adoptuj pszczołę 2" to druga edycja zeszłorocznej akcji: Adoptuj pszczołę, o której pisaliśmy na łamach Portalu Pszczelarskiego. Co więcej, akcji zakończonej sukcesem - o czym także wspomnieliśmy w artykule: Akcja "Adoptuj Pszczołę" zakończona sukcesem.

W poprzedniej edycji udało się najpierw zebrać pieniążki na 100 hoteli dla pszczół samotnic i innych dzikich zapylaczy, a następnie je wybudować. Tym razem chodzi o coś zupełnie innego. Greenpeace planuje pójść o krok dalej i stworzyć sieć składającą się z 12 miejskich ogrodów dla pszczół i ludzi.

Ten ambitny plan może zostać zrealizowany dzięki szczodrości osób, którym problem pszczół i dzikich zapylaczy nie jest obojętny. Każda osoba może symbolicznie "adoptować pszczołę" wykorzystując do tego platformę: www.AdoptujPszczole.pl i przekazując minimum 2zł (koszt adopcji jednej pszczoły) na ten jakże szczytny cel.

650 adoptowanych pszczół stanowi jeden odsłonięty fragment obrazka autorstwa Pana Marka Raczkowskiego. Odsłoniętych osiem fragmentów obrazka oznaczać będzie uzbieranie środków potrzebnych na utworzenie jednego miejskiego ogrodu dla pszczół i ludzi. Oznacza to, że aby taka inwestycja została zrealizowana, Greenpeace potrzebuje uzbierać 10400 zł, a w sumie (dla całej sieci miejskich ogrodów) kwotę: 124800 zł.

Pytanie, dlaczego miejskie ogrody? Czyżby hotele nie spełniały swoich funkcji? Akcja ze stawianiem hoteli dla dzikich zapylaczy odbyła się z wielką pompą, nagłaśniając istnienie dzikich zapylaczy i ich problemów. Tegoroczne wydarzenie ma na celu zwrócenie uwagi na miejski krajobraz, a przez to i na społeczne ogrody miejskie. Żywność w nich produkowana stanowi wkład pracy całej społeczności lokalnej, która dzięki zaangażowaniu we wspólny cel jednoczy się. Badania pokazują, że w miejscach, gdzie kwitnie miejskie rolnictwo społecznościowe, spada przestępczość i zawiązują się silne relacje sąsiedzkie - czego niewątpliwie brak w dużych skupiskach bloków. Ważnym podkreślenia jest także fakt, że z takich ogrodów korzystać może każdy, bez względu na wiek. Skorzystają zatem nie tylko mieszkańcy, ale i pożyteczne owady, które zapylą miejskie uprawy.

Zobacz również:

Adoptuj pszczołę - wszystko o akcji Greenpeace

Przyczyna Dolna - pszczoły zasiedlają nowe ule

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2810

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.