Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

W czym podawać miód pitny?

Kubki gliniane na miód pitny. Źródło zdjęcia: img0.etsystatic.com/041/0/5249461/il_340x270.623406552_mvd9.jpg

miód pitny podawanie miodu pitnego serwowanie miodu pitnego naczynie do miodu pitnego kubek na miód pitny dzbanek do podgrzewacz na miód pitny bukłak na miód pitny

Miód pitny smakuje wyśmienicie zarówno gdy jest podawany na zimno, jak i na gorąco. Idealnie sprawdzi się jako alkohol na wyjątkowe okazje, jak również jako procentowy napój na towarzyskie spotkania.

Savoir-vivre podpowiada, że alkohol powinno podawać się w szklanych naczyniach, w tym także i w kieliszkach. W przypadku miodu pitnego ta reguła nie ma zastosowania. A zatem, w czym powinno pić się miód pitny? Otóż, w kubkach wykonanych z gliny.

Wbrew pozorom na polskim rynku istnieje wielu producentów zastawy do miodu pitnego. Asortyment obejmuje głównie różnego rodzaju kubki (z uchem, a'la grzaniec lub ich połączenie), dzbanki na miód pitny, w tym także dzbanki do podbrzewacza, bukłaki na miód pitny, jak również podgrzewacze (pojedyncze i podwójne) na kubki z miodem pitnym.

Większość z nich jest w pięknym bursztynowym kolorze, niekiedy także z wytłaczanym motywem plastru miodu lub napisem: "miód pitny" lub "grzaniec". Nieźle prezentują się te, stylizowane na staropolskie naczynia. Zdarzają się i mniej ozdobne - bez napisów i symboli.

Niezależnie jednak w czym miód pitny podamy, należy pamiętać, że każdy alkohol należy pić z umiarem.

Zobacz również:

Podział miodów pitnych

Jak powstaje miód pitny?

Produkcja miodu pitnego

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 40907

Komentarze z forum pszczelarskiego

mati 2016-08-27 10:41:54

miod pitny mozna pic ze wszystkiego byleby go nie tzymac w butelce plastikowej bo wszystko co alkoholowe reaguje z plastikiem

DamianSapinski 2018-08-04 20:14:04

Jeżeli ktoś pomoże to proszę o namiar na takie kubki i na domowego wytwórcę miodu pitnego.



  Współpracują z portalem:

Magdalena Mendziak

Magdalena Mendziak

Autorka tekstów

Studentka Wydziału Pedagogiki, Socjologii i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego. Właścicielka małej pasieki w okolicach Zgorzelca. Zawsze uśmiechnięta miłośniczka zwierząt oraz natury. W wolnych chwilach poświęca się wolontariatowi.

Pierniki miodowe na choinkę

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Bananowe chipsy z miodem

Nalewka jaśminowa z miodem

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Centrum Apiterapii ApiBałt

Centrum Apiterapii ApiBałt

Bałtów 8, 27-423 Bałtów (na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego) Telefon: +48 530-747-744 E-mail: biuro@apibalt.pl

Mini SPA w Bałtowie