Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Szkolny Dzień Pszczoły

Szkolny Dzień Pszczoły - Piknik w ramach projektu Pszczoły w szkole. Źródło: nadesłane materiały autorek publikacji.

wydarzenie pszczelarskie wrzesień 2014 2014 Chojny Pszczoły w Szkole Szkolny Dzień Pszczoły z Kujawskim pomagamy pszczołom Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chojnach

28 września 2014 r. o godzinie 14:30 rozpoczął się piknik zorganizowany w związku z zakończeniem projektu "Pszczoły w szkole", który to był realizowany w ramach wygranej w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Organizatorem imprezy była Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Chojnach. Na zaproszenie społeczności szkolnej przybyli uczniowie szkoły i dzieci z przedszkola wraz z rodzicami, zaproszeni goście m. in. Pan Zygmunt Chatys - prezes związku pszczelarskiego gminy Brzeźnio, Pani Stanisława Cłapa - zajmująca się wyrobem świec woskowych, ksiądz Mirosław Orzechowski – proboszcz parafii Chojny–Huta, Pani Anna Przybylska – dyrektor Publicznej  Szkoły Podstawowej SPSK w Drobnicach i Czernicach, Pani Barbara Skotarska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemojewie, Pani Sołtys Grażyna Kępa, Prezes OSP Chojny  Jerzy Pietrasiak, Naczelnik OSP Chojny Grzegorz Koch oraz liczna społeczność lokalna Chojen i pobliskich wsi.

Po rozpoczęciu pikniku przez Panią Dyrektor Sławomirę Grzesiak oraz koordynator projektu panią Agatę Wojtuń, odbył się występ przedstawiający historię z życia pszczół. W role kwiatów wcieliły się dzieci z przedszkola, natomiast rola pszczółek przypadła uczniom szkoły podstawowej. Występ odbył się na placu szkolnym w pobliżu powstałego w czasie trwania projektu ogrodu kwiatowego.

Po występie uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w projekcie. Wręczono także podziękowania wszystkim osobom, które pomagały w realizacji zaplanowanych w projekcie działań. Przy okazji wręczono także nagrody i dyplomy w dwóch konkursach, które odbywały się w związku z projektem. W konkursie plastycznym pt. "Najładniejsza pszczółka szkolna", w kategorii klas I-III - I miejsce zajęła Alicja Wojtuń, II miejsce Gabriela Grzesiak, III miejsce Filip Witych. W kategorii klas IV-VI - I miejsce zajęła Aleksandra Witych, II miejsce Paula Łuczak, III miejsce Kacper Koch. Nagrody otrzymały także panie, które wzięły udział w lokalnym konkursie na "Najładniejszy przydomowy ogródek przyjazny pszczołom". I miejsce zdobyły ex aequo Panie Jadwiga Koch oraz Grażyna Kępa, II miejsce - Pani Anna Nanys, zaś III miejsce przypadło Paniom Anna Banaś oraz Marianna Szczecińskiej.

W dalszej części pikniku można było wziąć udział w wielu zabawach i konkursach oraz zdobyć atrakcyjne nagrody i upominki. Była to także okazja do skosztowania słodkich wypieków oraz kiełbasek z grilla. Istniała także możliwość zaopatrzenia się w świece woskowe wykonane przez uczniów podczas warsztatów oraz wykonać sobie dziecięcy tatuaż.

Piknik przebiegł w miłej atmosferze. Dopisała nie tylko wspaniała, słoneczna pogoda, ale także dobre humory uczestników pikniku. Na twarzach wielu osób można było zobaczyć uśmiech i zadowolenie.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia: Szkolny Dzień Pszczoły

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4115

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 1.

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim