Portal Pszczelarski

Szkolny Dzień Pszczoły

Szkolny Dzień Pszczoły - Piknik w ramach projektu Pszczoły w szkole. Źródło: nadesłane materiały autorek publikacji.

wydarzenie pszczelarskie wrzesień 2014 2014 Chojny Pszczoły w Szkole Szkolny Dzień Pszczoły z Kujawskim pomagamy pszczołom Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chojnach

28 września 2014 r. o godzinie 14:30 rozpoczął się piknik zorganizowany w związku z zakończeniem projektu "Pszczoły w szkole", który to był realizowany w ramach wygranej w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Organizatorem imprezy była Katolicka Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Chojnach. Na zaproszenie społeczności szkolnej przybyli uczniowie szkoły i dzieci z przedszkola wraz z rodzicami, zaproszeni goście m. in. Pan Zygmunt Chatys - prezes związku pszczelarskiego gminy Brzeźnio, Pani Stanisława Cłapa - zajmująca się wyrobem świec woskowych, ksiądz Mirosław Orzechowski – proboszcz parafii Chojny–Huta, Pani Anna Przybylska – dyrektor Publicznej  Szkoły Podstawowej SPSK w Drobnicach i Czernicach, Pani Barbara Skotarska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Niemojewie, Pani Sołtys Grażyna Kępa, Prezes OSP Chojny  Jerzy Pietrasiak, Naczelnik OSP Chojny Grzegorz Koch oraz liczna społeczność lokalna Chojen i pobliskich wsi.

Po rozpoczęciu pikniku przez Panią Dyrektor Sławomirę Grzesiak oraz koordynator projektu panią Agatę Wojtuń, odbył się występ przedstawiający historię z życia pszczół. W role kwiatów wcieliły się dzieci z przedszkola, natomiast rola pszczółek przypadła uczniom szkoły podstawowej. Występ odbył się na placu szkolnym w pobliżu powstałego w czasie trwania projektu ogrodu kwiatowego.

Po występie uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody za udział w projekcie. Wręczono także podziękowania wszystkim osobom, które pomagały w realizacji zaplanowanych w projekcie działań. Przy okazji wręczono także nagrody i dyplomy w dwóch konkursach, które odbywały się w związku z projektem. W konkursie plastycznym pt. "Najładniejsza pszczółka szkolna", w kategorii klas I-III - I miejsce zajęła Alicja Wojtuń, II miejsce Gabriela Grzesiak, III miejsce Filip Witych. W kategorii klas IV-VI - I miejsce zajęła Aleksandra Witych, II miejsce Paula Łuczak, III miejsce Kacper Koch. Nagrody otrzymały także panie, które wzięły udział w lokalnym konkursie na "Najładniejszy przydomowy ogródek przyjazny pszczołom". I miejsce zdobyły ex aequo Panie Jadwiga Koch oraz Grażyna Kępa, II miejsce - Pani Anna Nanys, zaś III miejsce przypadło Paniom Anna Banaś oraz Marianna Szczecińskiej.

W dalszej części pikniku można było wziąć udział w wielu zabawach i konkursach oraz zdobyć atrakcyjne nagrody i upominki. Była to także okazja do skosztowania słodkich wypieków oraz kiełbasek z grilla. Istniała także możliwość zaopatrzenia się w świece woskowe wykonane przez uczniów podczas warsztatów oraz wykonać sobie dziecięcy tatuaż.

Piknik przebiegł w miłej atmosferze. Dopisała nie tylko wspaniała, słoneczna pogoda, ale także dobre humory uczestników pikniku. Na twarzach wielu osób można było zobaczyć uśmiech i zadowolenie.

Zobacz zdjęcia z wydarzenia: Szkolny Dzień Pszczoły

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3324

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.