Portal Pszczelarski

Wprowadzenie relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli

Święty Ambroży, patron pszczelarzy. Źródło zdjęcia: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/St.Peter_am_Wimberg_Kirche_-_Kanzel_4_Ambrosius.jpg

wydarzenie pszczelarskie październik 2014 2014 Święty Ambroży patron pszczelarzy relikwie Świętego Ambrożego Żabia Wola Pszczela Wola Jerzy Gnerowicz Polski Związek Pszczelarski Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli

Polski Związek Pszczelarski zaprasza na uroczystość wprowadzenia do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli relikwii Świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy. Organizator przewiduje wzięcie udziału w wydarzeniu Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika i księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Program obchodów uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli:

21 październik 2014 r. (wtorek)

15:00 - Konferencja "Życie i działalność Świętego Ambrożego" (sala audiowizualna internatu w Pszczelej Woli). Wykłady wygłoszą: Jerzy Gnerowicz, autor książki o Świętym Ambrożym, oraz dr Arkadiusz Kapliński, który opowie o produktach pszczelich w życiu człowieka.

22 październik 2014 r. (środa)

11:00 - Procesja z relikwiami Świętego Ambrożego sprzed budynku Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli. Orszakowi towarzyszyć będą sztandary i pszczelarze.

Po uroczystości goście zaproszeni są na gorący posiłek do internatu w Pszczelej Woli.

Przed i po uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli wystawiona będzie księga pamiątkowa, w której każdy uczestnik uroczystości będzie mógł dokonać wpisu okolicznościowego, a także wrzucić ofiarę do puszki.

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 6242

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Serniczki z malinami i miodem

Omlet z ananasem, czekoladą i miodem

Marchewkowe naleśniki z miodem

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Stowarzyszenie Natura i Człowiek

Partner serwisu

Stowarzyszenie działające na rzecz ekologii i protekcji owadów zapylających, głównie dziko żyjących pszczół. Sprawdź: www.naturaiczlowiek.org

Zadrzechnia fioletowa (Xylocopa violacea L.) - pszczoła samotnica

Pszczoły i pszczelarstwo trzech kontynentów - zaproszenie na wykład

Zostań bohaterem pszczół

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie