Portal Pszczelarski

Wprowadzenie relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli

Święty Ambroży, patron pszczelarzy. Źródło zdjęcia: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/St.Peter_am_Wimberg_Kirche_-_Kanzel_4_Ambrosius.jpg

wydarzenie pszczelarskie październik 2014 2014 Święty Ambroży patron pszczelarzy relikwie Świętego Ambrożego Żabia Wola Pszczela Wola Jerzy Gnerowicz Polski Związek Pszczelarski Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli

Polski Związek Pszczelarski zaprasza na uroczystość wprowadzenia do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli relikwii Świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy. Organizator przewiduje wzięcie udziału w wydarzeniu Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika i księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Program obchodów uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli:

21 październik 2014 r. (wtorek)

15:00 - Konferencja "Życie i działalność Świętego Ambrożego" (sala audiowizualna internatu w Pszczelej Woli). Wykłady wygłoszą: Jerzy Gnerowicz, autor książki o Świętym Ambrożym, oraz dr Arkadiusz Kapliński, który opowie o produktach pszczelich w życiu człowieka.

22 październik 2014 r. (środa)

11:00 - Procesja z relikwiami Świętego Ambrożego sprzed budynku Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli. Orszakowi towarzyszyć będą sztandary i pszczelarze.

Po uroczystości goście zaproszeni są na gorący posiłek do internatu w Pszczelej Woli.

Przed i po uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli wystawiona będzie księga pamiątkowa, w której każdy uczestnik uroczystości będzie mógł dokonać wpisu okolicznościowego, a także wrzucić ofiarę do puszki.

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 5581

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa destructor - cykl życiowy i rozwojowy

Varroa destructor - znaczenie i rys historyczny

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Pszczoła na kofeinie i miód kawowy

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Bartnictwo w Polsce - tradycja

Wrzos zwyczajny – roślina miododajna

Metody poławiania pyłku pszczelego

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Biały miód leśny z Mount Oku

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Projekt Bartnik i polskie więziennictwo