Portal Pszczelarski

Wprowadzenie relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli

Święty Ambroży, patron pszczelarzy. Źródło zdjęcia: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/St.Peter_am_Wimberg_Kirche_-_Kanzel_4_Ambrosius.jpg

wydarzenie pszczelarskie październik 2014 2014 Święty Ambroży patron pszczelarzy relikwie Świętego Ambrożego Żabia Wola Pszczela Wola Jerzy Gnerowicz Polski Związek Pszczelarski Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli

Polski Związek Pszczelarski zaprasza na uroczystość wprowadzenia do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli relikwii Świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy. Organizator przewiduje wzięcie udziału w wydarzeniu Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika i księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Program obchodów uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli:

21 październik 2014 r. (wtorek)

15:00 - Konferencja "Życie i działalność Świętego Ambrożego" (sala audiowizualna internatu w Pszczelej Woli). Wykłady wygłoszą: Jerzy Gnerowicz, autor książki o Świętym Ambrożym, oraz dr Arkadiusz Kapliński, który opowie o produktach pszczelich w życiu człowieka.

22 październik 2014 r. (środa)

11:00 - Procesja z relikwiami Świętego Ambrożego sprzed budynku Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli. Orszakowi towarzyszyć będą sztandary i pszczelarze.

Po uroczystości goście zaproszeni są na gorący posiłek do internatu w Pszczelej Woli.

Przed i po uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli wystawiona będzie księga pamiątkowa, w której każdy uczestnik uroczystości będzie mógł dokonać wpisu okolicznościowego, a także wrzucić ofiarę do puszki.

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 5146

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.