Portal Pszczelarski

Wprowadzenie relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli

Święty Ambroży, patron pszczelarzy. Źródło zdjęcia: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/St.Peter_am_Wimberg_Kirche_-_Kanzel_4_Ambrosius.jpg

wydarzenie pszczelarskie październik 2014 2014 Święty Ambroży patron pszczelarzy relikwie Świętego Ambrożego Żabia Wola Pszczela Wola Jerzy Gnerowicz Polski Związek Pszczelarski Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli

Polski Związek Pszczelarski zaprasza na uroczystość wprowadzenia do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli relikwii Świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy. Organizator przewiduje wzięcie udziału w wydarzeniu Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika i księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Program obchodów uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli:

21 październik 2014 r. (wtorek)

15:00 - Konferencja "Życie i działalność Świętego Ambrożego" (sala audiowizualna internatu w Pszczelej Woli). Wykłady wygłoszą: Jerzy Gnerowicz, autor książki o Świętym Ambrożym, oraz dr Arkadiusz Kapliński, który opowie o produktach pszczelich w życiu człowieka.

22 październik 2014 r. (środa)

11:00 - Procesja z relikwiami Świętego Ambrożego sprzed budynku Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli. Orszakowi towarzyszyć będą sztandary i pszczelarze.

Po uroczystości goście zaproszeni są na gorący posiłek do internatu w Pszczelej Woli.

Przed i po uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli wystawiona będzie księga pamiątkowa, w której każdy uczestnik uroczystości będzie mógł dokonać wpisu okolicznościowego, a także wrzucić ofiarę do puszki.

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 6910

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

BeePower - prelekcja p. Adriana Suszki. Cz. 2.

BeePower! w Polsce i za granicą

BeePower – Be or not to be, depends on a bee!

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Marchewkowe naleśniki z miodem

Ananas w czekoladowym cieście

Budyniowa owsianka czekoladowa z miodem

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie