Portal Pszczelarski

Wprowadzenie relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli

Święty Ambroży, patron pszczelarzy. Źródło zdjęcia: upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b0/St.Peter_am_Wimberg_Kirche_-_Kanzel_4_Ambrosius.jpg

wydarzenie pszczelarskie październik 2014 2014 Święty Ambroży patron pszczelarzy relikwie Świętego Ambrożego Żabia Wola Pszczela Wola Jerzy Gnerowicz Polski Związek Pszczelarski Technikum Pszczelarskie w Pszczelej Woli

Polski Związek Pszczelarski zaprasza na uroczystość wprowadzenia do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli relikwii Świętego Ambrożego, patrona pszczelarzy. Organizator przewiduje wzięcie udziału w wydarzeniu Metropolity Lubelskiego Arcybiskupa Stanisława Budzika i księdza Biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Program obchodów uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli:

21 październik 2014 r. (wtorek)

15:00 - Konferencja "Życie i działalność Świętego Ambrożego" (sala audiowizualna internatu w Pszczelej Woli). Wykłady wygłoszą: Jerzy Gnerowicz, autor książki o Świętym Ambrożym, oraz dr Arkadiusz Kapliński, który opowie o produktach pszczelich w życiu człowieka.

22 październik 2014 r. (środa)

11:00 - Procesja z relikwiami Świętego Ambrożego sprzed budynku Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli. Orszakowi towarzyszyć będą sztandary i pszczelarze.

Po uroczystości goście zaproszeni są na gorący posiłek do internatu w Pszczelej Woli.

Przed i po uroczystości wprowadzenia relikwii Świętego Ambrożego do Kościoła p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Żabiej Woli wystawiona będzie księga pamiątkowa, w której każdy uczestnik uroczystości będzie mógł dokonać wpisu okolicznościowego, a także wrzucić ofiarę do puszki.

 

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 6997

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Ernest Bryll

Ernest Bryll

Autor tekstów

Polski poeta, pisarz, autor tekstów piosenek, dziennikarz, tłumacz i krytyk filmowy. Właściciel strony bryll.pl

Modlitwa - Ernest Bryll

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu

Działanie antyoksydacyjne (aktywność antybakteryjna) miodu

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Pszczoły w szkole w czerwcu

Szkolny Dzień Pszczoły