Portal Pszczelarski

Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - 2014 r.

Fragment plakatu promującego Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Źródło informacji i obrazka: sibg.org.pl/ogrod-swiat-ekologicznych/slaski-kalendarz-ekologiczny-2014/dzien-pszczoly-2014

wydarzenie pszczelarskie święto pszczelarskie wrzesień 2014 2014 Dzień Pszczoły Wielki Dzień Pszczoły Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie Mikołów Z pszczołami za pan brat Marzena Osmalak

Trwający od 8 sierpnia do 21 września 2014 r. na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, Pszczelim Miesiącu w Ogrodzie Botanicznym, niesie ze sobą wiele atrakcji dla pszczelarzy i miłośników pszczół. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje Dzień Pszczoły, na który serdecznie zapraszamy 21 września.

Program Dnia Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie

12:00 - Gra terenowa "Z pszczołami za pan brat" z atrakcyjnymi nagrodami do zdobycia. Krzyżówkę wraz z mapką można otrzymać w budce strażnika przy dziedzińcu. Jej poprawne rozwiązanie opatrzone czytelnym podpisem należy wrzucić do specjalnej urny na zlokalizowanej przy dziedzińcu.

13:00 - Możliwość zrobienia sobie fotografi w pszczelim kąciku foto w ramach akcji "Fotogeniczna pszczoła" oraz I losowanie nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat".

14:00 - Wykład pt. "Ekologia się opłaca". Odbędzie się on w sali konferencyjnej. Równocześnie odbędą się zajęcia w terenia w ramach akcji: "Survival". Organizatorzy przewidują ok. 2 godziny czasu trwania zajęć oraz przypominają o odpowiednim ubiorze i obuwiu.

15:00 - W Kinie Arbores Vitae zaprezentowane zostaną następujące projekcje: "Wielki dom" (I odcinek serii "Tętno pierwotnej puszczy") oraz "Opowieść o kruku. Skaza odmieńca" (III odcinek z serii "Saga prastarej puszczy"). W międzyczasie zostaną rozlosowana druga pula nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat".

16:00 - W ramach akcji "Zawód pszczelarz" odbędą się rozmowy na temat tego, co każdy pszczelarz powinien wiedzieć i mieć.

17:00 - III losowanie nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat" połączone z koncertem zespołu Red Note.

Organizatorzy w ramach Dnia Pszczoły przewidzieli także kilka innych atrakcji. Wśród nich są: Rodzina na kocu (piknikowa akcja - możliwość rozłożenia się z koszykiem piknikowym na swoim kocu), Kącik Ogrodnika (działania edukacyjne umożliwiające poznanie wybranych gatunków kwiatów ozdobnych i ziół), Warsztaty, Kącik zabaw edukacyjnych dla najmłodszych, Kiermasz ekologiczny oraz EkoBazar (na którym można będzie skorzystać z możliwości zakupu zdrowych, certyfikowanych produktów) oraz Kawiarenka (smaczna oferta Restauracji u Kusia);
 
Kontakt do organizatora Dnia Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - 2014 r.:

Marzena Osmalak
e-mail: m.osmalak@sibg.org.pl
tel. 534 994 578

Zobacz również:

Wielki Dzień Pszczoły 2016

Wielki Dzień Pszczoły w Śląskim Ogrodzie Botanicznym - 2015 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2626

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Pierniczki świąteczne z miodem

Żurawina z miodem i wanilią

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Ryż cytrynowy z miodem

Kaczka z pieczarkami i miodem

Pstrąg z miodem w sosie orzechowym

Fundacja Nasza Ziemia

Fundacja Nasza Ziemia

Partner serwisu

Organizacja pozarządowa założona w 1994 roku. Realizuje cele mające status pożytku publicznego, specjalizując się w edukacji ekologicznej i obywatelskiej.

Wyniki konkursu grantowego Z Kujawskim pomagamy pszczołom II

Konkurs grantowy - Z Kujawskim pomagamy pszczołom

Wyniki konkursu grantowego - z Kujawskim pomagamy pszczołom