Portal Pszczelarski
Firma Łysoń
Firma Łysoń

Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - 2014 r.

Fragment plakatu promującego Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Źródło informacji i obrazka: sibg.org.pl/ogrod-swiat-ekologicznych/slaski-kalendarz-ekologiczny-2014/dzien-pszczoly-2014

wydarzenie pszczelarskie święto pszczelarskie wrzesień 2014 2014 Dzień Pszczoły Wielki Dzień Pszczoły Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie Mikołów Z pszczołami za pan brat Marzena Osmalak

Trwający od 8 sierpnia do 21 września 2014 r. na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, Pszczelim Miesiącu w Ogrodzie Botanicznym, niesie ze sobą wiele atrakcji dla pszczelarzy i miłośników pszczół. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje Dzień Pszczoły, na który serdecznie zapraszamy 21 września.

Program Dnia Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie

12:00 - Gra terenowa "Z pszczołami za pan brat" z atrakcyjnymi nagrodami do zdobycia. Krzyżówkę wraz z mapką można otrzymać w budce strażnika przy dziedzińcu. Jej poprawne rozwiązanie opatrzone czytelnym podpisem należy wrzucić do specjalnej urny na zlokalizowanej przy dziedzińcu.

13:00 - Możliwość zrobienia sobie fotografi w pszczelim kąciku foto w ramach akcji "Fotogeniczna pszczoła" oraz I losowanie nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat".

14:00 - Wykład pt. "Ekologia się opłaca". Odbędzie się on w sali konferencyjnej. Równocześnie odbędą się zajęcia w terenia w ramach akcji: "Survival". Organizatorzy przewidują ok. 2 godziny czasu trwania zajęć oraz przypominają o odpowiednim ubiorze i obuwiu.

15:00 - W Kinie Arbores Vitae zaprezentowane zostaną następujące projekcje: "Wielki dom" (I odcinek serii "Tętno pierwotnej puszczy") oraz "Opowieść o kruku. Skaza odmieńca" (III odcinek z serii "Saga prastarej puszczy"). W międzyczasie zostaną rozlosowana druga pula nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat".

16:00 - W ramach akcji "Zawód pszczelarz" odbędą się rozmowy na temat tego, co każdy pszczelarz powinien wiedzieć i mieć.

17:00 - III losowanie nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat" połączone z koncertem zespołu Red Note.

Organizatorzy w ramach Dnia Pszczoły przewidzieli także kilka innych atrakcji. Wśród nich są: Rodzina na kocu (piknikowa akcja - możliwość rozłożenia się z koszykiem piknikowym na swoim kocu), Kącik Ogrodnika (działania edukacyjne umożliwiające poznanie wybranych gatunków kwiatów ozdobnych i ziół), Warsztaty, Kącik zabaw edukacyjnych dla najmłodszych, Kiermasz ekologiczny oraz EkoBazar (na którym można będzie skorzystać z możliwości zakupu zdrowych, certyfikowanych produktów) oraz Kawiarenka (smaczna oferta Restauracji u Kusia);
 
Kontakt do organizatora Dnia Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - 2014 r.:

Marzena Osmalak
e-mail: m.osmalak@sibg.org.pl
tel. 534 994 578

Zobacz również:

Wielki Dzień Pszczoły 2016

Wielki Dzień Pszczoły w Śląskim Ogrodzie Botanicznym - 2015 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2768

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Monika Czyżewska

Monika Czyżewska

Tęsknota za zdrowym, prostym, jakościowym życiem blisko natury, wolnym od chemii zaprowadziła mnie do momentu w życiu, kiedy zaczęłam wypiekać domowe chleby, przygotowywać przetwory no i... domowe kosmetyki. Na moim blogu www.naturalnie-ze-naturalnie.blogspot.com dzielę się z pomysłami na mydła naturalne ręcznie robione i nie tylko. Mam nadzieję, że tak jak ja zmienicie swoje postrzeganie pielęgnacji i zdrowia i stanie się to Waszym stylem życia.

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

Stefan Jerzy Siudalski

Stefan Jerzy Siudalski

Autor artykułów

Kłodzczanin z urodzenia, obecnie mieszkaniec Warszawy. Osoba posiadające doświadczenie w różnych dziedzinach, w tym: w pszczelarstwie, poszukiwaniu wody, ochronie mienia. Emerytowany redaktor naczelny pisma Ochrona mienia, wykładowca w dziedzinie technicznej ochrony mienia oraz kierownik pracowni projektowania i produkcji aparatury naukowej.

Cztery pory roku czyli piosenka o Rębkowie