Portal Pszczelarski

Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - 2014 r.

Fragment plakatu promującego Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Źródło informacji i obrazka: sibg.org.pl/ogrod-swiat-ekologicznych/slaski-kalendarz-ekologiczny-2014/dzien-pszczoly-2014

wydarzenie pszczelarskie święto pszczelarskie wrzesień 2014 2014 Dzień Pszczoły Wielki Dzień Pszczoły Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie Mikołów Z pszczołami za pan brat Marzena Osmalak

Trwający od 8 sierpnia do 21 września 2014 r. na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, Pszczelim Miesiącu w Ogrodzie Botanicznym, niesie ze sobą wiele atrakcji dla pszczelarzy i miłośników pszczół. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje Dzień Pszczoły, na który serdecznie zapraszamy 21 września.

Program Dnia Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie

12:00 - Gra terenowa "Z pszczołami za pan brat" z atrakcyjnymi nagrodami do zdobycia. Krzyżówkę wraz z mapką można otrzymać w budce strażnika przy dziedzińcu. Jej poprawne rozwiązanie opatrzone czytelnym podpisem należy wrzucić do specjalnej urny na zlokalizowanej przy dziedzińcu.

13:00 - Możliwość zrobienia sobie fotografi w pszczelim kąciku foto w ramach akcji "Fotogeniczna pszczoła" oraz I losowanie nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat".

14:00 - Wykład pt. "Ekologia się opłaca". Odbędzie się on w sali konferencyjnej. Równocześnie odbędą się zajęcia w terenia w ramach akcji: "Survival". Organizatorzy przewidują ok. 2 godziny czasu trwania zajęć oraz przypominają o odpowiednim ubiorze i obuwiu.

15:00 - W Kinie Arbores Vitae zaprezentowane zostaną następujące projekcje: "Wielki dom" (I odcinek serii "Tętno pierwotnej puszczy") oraz "Opowieść o kruku. Skaza odmieńca" (III odcinek z serii "Saga prastarej puszczy"). W międzyczasie zostaną rozlosowana druga pula nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat".

16:00 - W ramach akcji "Zawód pszczelarz" odbędą się rozmowy na temat tego, co każdy pszczelarz powinien wiedzieć i mieć.

17:00 - III losowanie nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat" połączone z koncertem zespołu Red Note.

Organizatorzy w ramach Dnia Pszczoły przewidzieli także kilka innych atrakcji. Wśród nich są: Rodzina na kocu (piknikowa akcja - możliwość rozłożenia się z koszykiem piknikowym na swoim kocu), Kącik Ogrodnika (działania edukacyjne umożliwiające poznanie wybranych gatunków kwiatów ozdobnych i ziół), Warsztaty, Kącik zabaw edukacyjnych dla najmłodszych, Kiermasz ekologiczny oraz EkoBazar (na którym można będzie skorzystać z możliwości zakupu zdrowych, certyfikowanych produktów) oraz Kawiarenka (smaczna oferta Restauracji u Kusia);
 
Kontakt do organizatora Dnia Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - 2014 r.:

Marzena Osmalak
e-mail: m.osmalak@sibg.org.pl
tel. 534 994 578

Zobacz również:

Wielki Dzień Pszczoły 2016

Wielki Dzień Pszczoły w Śląskim Ogrodzie Botanicznym - 2015 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2427

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Ciasto czekoladowe z miodem - przepis

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Historia pasieki rodzinnej Netczuków

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Marchewka z jabłkiem i miodem

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem