Portal Pszczelarski

Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - 2014 r.

Fragment plakatu promującego Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie. Źródło informacji i obrazka: sibg.org.pl/ogrod-swiat-ekologicznych/slaski-kalendarz-ekologiczny-2014/dzien-pszczoly-2014

wydarzenie pszczelarskie święto pszczelarskie wrzesień 2014 2014 Dzień Pszczoły Wielki Dzień Pszczoły Dzień Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie Mikołów Z pszczołami za pan brat Marzena Osmalak

Trwający od 8 sierpnia do 21 września 2014 r. na terenie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie, Pszczelim Miesiącu w Ogrodzie Botanicznym, niesie ze sobą wiele atrakcji dla pszczelarzy i miłośników pszczół. Wśród nich na szczególne wyróżnienie zasługuje Dzień Pszczoły, na który serdecznie zapraszamy 21 września.

Program Dnia Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie

12:00 - Gra terenowa "Z pszczołami za pan brat" z atrakcyjnymi nagrodami do zdobycia. Krzyżówkę wraz z mapką można otrzymać w budce strażnika przy dziedzińcu. Jej poprawne rozwiązanie opatrzone czytelnym podpisem należy wrzucić do specjalnej urny na zlokalizowanej przy dziedzińcu.

13:00 - Możliwość zrobienia sobie fotografi w pszczelim kąciku foto w ramach akcji "Fotogeniczna pszczoła" oraz I losowanie nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat".

14:00 - Wykład pt. "Ekologia się opłaca". Odbędzie się on w sali konferencyjnej. Równocześnie odbędą się zajęcia w terenia w ramach akcji: "Survival". Organizatorzy przewidują ok. 2 godziny czasu trwania zajęć oraz przypominają o odpowiednim ubiorze i obuwiu.

15:00 - W Kinie Arbores Vitae zaprezentowane zostaną następujące projekcje: "Wielki dom" (I odcinek serii "Tętno pierwotnej puszczy") oraz "Opowieść o kruku. Skaza odmieńca" (III odcinek z serii "Saga prastarej puszczy"). W międzyczasie zostaną rozlosowana druga pula nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat".

16:00 - W ramach akcji "Zawód pszczelarz" odbędą się rozmowy na temat tego, co każdy pszczelarz powinien wiedzieć i mieć.

17:00 - III losowanie nagród w konkursie "Z pszczołami za pan brat" połączone z koncertem zespołu Red Note.

Organizatorzy w ramach Dnia Pszczoły przewidzieli także kilka innych atrakcji. Wśród nich są: Rodzina na kocu (piknikowa akcja - możliwość rozłożenia się z koszykiem piknikowym na swoim kocu), Kącik Ogrodnika (działania edukacyjne umożliwiające poznanie wybranych gatunków kwiatów ozdobnych i ziół), Warsztaty, Kącik zabaw edukacyjnych dla najmłodszych, Kiermasz ekologiczny oraz EkoBazar (na którym można będzie skorzystać z możliwości zakupu zdrowych, certyfikowanych produktów) oraz Kawiarenka (smaczna oferta Restauracji u Kusia);
 
Kontakt do organizatora Dnia Pszczoły w Centrum Edukacji Przyrodniczej w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie - 2014 r.:

Marzena Osmalak
e-mail: m.osmalak@sibg.org.pl
tel. 534 994 578

Zobacz również:

Wielki Dzień Pszczoły 2016

Wielki Dzień Pszczoły w Śląskim Ogrodzie Botanicznym - 2015 r.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2296

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.