Portal Pszczelarski

Jan Wójcik zwycięzcą konkursu Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska

Na zdjęciu: Jan Wójcik, zwycięzca konkursu Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska. Źródło zdjęcia: piechowice.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2444

XV Dolnośląskie Święto Wina i Miodu w Przemkowie Dolnośląskie Święto Wina i Miodu w Przemkowie Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska Jan Wójcik

Jak co roku, podczas Dolnośląskiego Święta Wina i Miodu w Przemkowie odbywa się finał konkursu "Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska". W tym roku, podobnie jak w 2009 zwyciężył pan Jan Wójcik, mieszkaniec Piechowic, który pszczelarzeniem zajmuje się od 1995 r.

Wtedy to, jak wspomina w wywiadzie dla portalu jelonka.com, kupił 3 ule, w tym dwa zasiedlone. Długo nie musiał czekać aby okazało się, że jest uczulony na jad pszczeli. W miarę upływu czasu, jego orgnizm powoli przyzwyczajał się do żądlenia, przez co malała liczba wizyt w szpitalu. Sam twierdzi, że pszczelarstwo to obecnie jego największa pasja.

A ma o co dbać! Prowadzi swoją pasiekę w Kromnowie, gdzie także zlokalizowana jest jego pracownia pszczelarska. Pasieka składa się z 50 pni pszczelich. Swoją pasją zaraża wycieczki szkolne oraz uczestników szkoleń, które prowadzi. Oprócz różnorodnego miodu sprzedaje także propolis i pyłek kwiatowy.

Warto wspomnieć, że pan Jan Wójcik w poprzednich edycjach tegoż konkursu niejednokrotnie zajmował pozycje na podium. Nic tylko pozazdrościć laureatowi tegorocznej edycji dotychczasowych sukcesów i życzyć kolejnych!

Zobacz również:

XV Dolnośląskie Święto Wina i Miodu w Przemkowie

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3457

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-11-03 08:20:40

Gratulacje! Pasja pomaga w osiąganiu sukcesów!

Lagnapis 2014-11-03 18:35:12

Gratulacje za wytrwałość i nagrodę.

michal1972 2014-11-04 07:20:10

Ciekaw jestem jakie to uczucie być stale docenianym za swoją pasję. Mnie się nie udało jeszcze dostać żadnej nagrody. Może jeszcze nie pora na mnie?:)  Współpracują z portalem:

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Miód - produkt pszczeli

Pszczelarz, a kto to taki?