Portal Pszczelarski

Jan Wójcik zwycięzcą konkursu Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska

Na zdjęciu: Jan Wójcik, zwycięzca konkursu Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska. Źródło zdjęcia: piechowice.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2444

XV Dolnośląskie Święto Wina i Miodu w Przemkowie Dolnośląskie Święto Wina i Miodu w Przemkowie Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska Jan Wójcik

Jak co roku, podczas Dolnośląskiego Święta Wina i Miodu w Przemkowie odbywa się finał konkursu "Wzorowa Pasieka Dolnego Śląska". W tym roku, podobnie jak w 2009 zwyciężył pan Jan Wójcik, mieszkaniec Piechowic, który pszczelarzeniem zajmuje się od 1995 r.

Wtedy to, jak wspomina w wywiadzie dla portalu jelonka.com, kupił 3 ule, w tym dwa zasiedlone. Długo nie musiał czekać aby okazało się, że jest uczulony na jad pszczeli. W miarę upływu czasu, jego orgnizm powoli przyzwyczajał się do żądlenia, przez co malała liczba wizyt w szpitalu. Sam twierdzi, że pszczelarstwo to obecnie jego największa pasja.

A ma o co dbać! Prowadzi swoją pasiekę w Kromnowie, gdzie także zlokalizowana jest jego pracownia pszczelarska. Pasieka składa się z 50 pni pszczelich. Swoją pasją zaraża wycieczki szkolne oraz uczestników szkoleń, które prowadzi. Oprócz różnorodnego miodu sprzedaje także propolis i pyłek kwiatowy.

Warto wspomnieć, że pan Jan Wójcik w poprzednich edycjach tegoż konkursu niejednokrotnie zajmował pozycje na podium. Nic tylko pozazdrościć laureatowi tegorocznej edycji dotychczasowych sukcesów i życzyć kolejnych!

Zobacz również:

XV Dolnośląskie Święto Wina i Miodu w Przemkowie

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3166

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-11-03 08:20:40

Gratulacje! Pasja pomaga w osiąganiu sukcesów!

Lagnapis 2014-11-03 18:35:12

Gratulacje za wytrwałość i nagrodę.

michal1972 2014-11-04 07:20:10

Ciekaw jestem jakie to uczucie być stale docenianym za swoją pasję. Mnie się nie udało jeszcze dostać żadnej nagrody. Może jeszcze nie pora na mnie?:)  Współpracują z portalem:

Enactus WSZiB

Enactus WSZiB

Partner serwisu

Zespół międzynarodowej organizacji studenckiej Enactus przy Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Jego głównym obszarem działalności jest planowanie i realizacja projektów o charakterze edukacyjno-biznesowym w ramach społecznie odpowiedzialnego biznesu (CSR).

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 2.

Bee Power i Enactus WSZiB nagrodzony w konkursie! Cz. 1.

Opowiemy faktów full, jak w biznesie działa ul

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Gatunki rodzaju Apis

Ekonomika pszczelarstwa - mikro i makro podejście do pszczelarstwa

Oznaki zatrucia pszczół Cz. 1.

Martyna Walerowicz

Martyna Walerowicz

Autorka tekstów

Dziennikarz. Ukończyła studia ogrodnicze, na których zajmowała się pszczelarstwem i owadami zapylającymi.

Webinarium Kim & Jim show: I bought bees. Now what? 2016

Konopie indyjskie i ich wpływ na pszczoły

Royalaktyna a rozwój matki pszczelej

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Varroa sp. jako immunosupresor chorób wirusowych

Metody oceny stopnia inwazji Varroa destructor