Portal Pszczelarski

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Na zdjęciu: młodzi badacze miejsc przyjaznych pszczołom przed wyruszeniem w drogę. Źródło zdjęcia: materiały przekazane przez p. Agatę Wojtuń.

pszczoły w szkole młodzi badacze pszczelej natury miejsca przyjazne pszczołom Z Kujawskim pomagamy pszczołom Fundacja Nasza Ziemia Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. ogród przyjazny pszczołom pszczoła.art. pszczoła w kuchni Akademia Przyjaciół Pszczół Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach

W związku z realizacją projektu ,,Pszczoły w szkole” wygranym w konkursie grantowym ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia oraz Zakładów Tłuszczowych Kruszwica - w Katolickiej Szkole Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach podejmowane są nadal nowe ciekawe działania.

Bardzo ciekawym działaniem, które odbyło się w miesiącu lipcu, było wydarzenie pod hasłem: „Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom”. Uczniowie wraz z opiekunem, panem Mateuszem dokonywały wielu wypraw badawczych. Podczas takich wypraw odkrywczych dzieci fotografowały najbliższą okolicę, dokumentując najważniejsze miejsca i obiekty w życiu miejscowości. Wyjście w plener zostało poprzedzone warsztatem dotyczącym obsługi sprzętu fotograficznego (aparat, blenda, statyw). Uczestnicy i uczestniczki bacznie obserwowali otoczenie, wykonywali ćwiczenia z lupą, zbierali materiały przyrodnicze. Spotkanie zostało urozmaicone ćwiczeniami integracyjnymi, ulepszającymi komunikację grupową oraz aktywność ruchową (m.in. zabawy z chustą animacyjną, węzeł gordyjski, księżniczki i smoki). Aktywni mogli spróbować swoich sił w podchodach. Na zakończenie zajęć rozpoczęto prace nad mapą miejscowości, która będzie udoskonalana na kolejnych spotkaniach.

Uczniowie nadal dbają o założony przyszkolny ogródek, plewią chwasty, podlewają kwiaty, drzewka i krzaczki. Dzieci starają się aby ogródek cieszył oczy mieszkańców społeczności lokalnej.

W czasie trwania projektu nadal odbywają się także cykliczne zajęcia Akademii Przyjaciół Pszczół, zajęcia artystyczne ,,Pszczoła.art.” oraz kulinarne pod hasłem ,,Pszczoła w kuchni”, na których uczniowie wykonują i zjadają ze smakiem potrawy na bazie miodu.

Przeczytaj także: Pszczoły w szkole w czerwcu

Obejrzyj zdjęcia z naszych akcji: Pszczoły w szkole

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2734

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2014-08-15 13:15:08

Super! Edukacja pszczelarska od najmłodszych lat!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.