Portal Pszczelarski

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Na zdjęciu: młodzi badacze miejsc przyjaznych pszczołom przed wyruszeniem w drogę. Źródło zdjęcia: materiały przekazane przez p. Agatę Wojtuń.

pszczoły w szkole młodzi badacze pszczelej natury miejsca przyjazne pszczołom Z Kujawskim pomagamy pszczołom Fundacja Nasza Ziemia Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. ogród przyjazny pszczołom pszczoła.art. pszczoła w kuchni Akademia Przyjaciół Pszczół Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach

W związku z realizacją projektu ,,Pszczoły w szkole” wygranym w konkursie grantowym ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia oraz Zakładów Tłuszczowych Kruszwica - w Katolickiej Szkole Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach podejmowane są nadal nowe ciekawe działania.

Bardzo ciekawym działaniem, które odbyło się w miesiącu lipcu, było wydarzenie pod hasłem: „Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom”. Uczniowie wraz z opiekunem, panem Mateuszem dokonywały wielu wypraw badawczych. Podczas takich wypraw odkrywczych dzieci fotografowały najbliższą okolicę, dokumentując najważniejsze miejsca i obiekty w życiu miejscowości. Wyjście w plener zostało poprzedzone warsztatem dotyczącym obsługi sprzętu fotograficznego (aparat, blenda, statyw). Uczestnicy i uczestniczki bacznie obserwowali otoczenie, wykonywali ćwiczenia z lupą, zbierali materiały przyrodnicze. Spotkanie zostało urozmaicone ćwiczeniami integracyjnymi, ulepszającymi komunikację grupową oraz aktywność ruchową (m.in. zabawy z chustą animacyjną, węzeł gordyjski, księżniczki i smoki). Aktywni mogli spróbować swoich sił w podchodach. Na zakończenie zajęć rozpoczęto prace nad mapą miejscowości, która będzie udoskonalana na kolejnych spotkaniach.

Uczniowie nadal dbają o założony przyszkolny ogródek, plewią chwasty, podlewają kwiaty, drzewka i krzaczki. Dzieci starają się aby ogródek cieszył oczy mieszkańców społeczności lokalnej.

W czasie trwania projektu nadal odbywają się także cykliczne zajęcia Akademii Przyjaciół Pszczół, zajęcia artystyczne ,,Pszczoła.art.” oraz kulinarne pod hasłem ,,Pszczoła w kuchni”, na których uczniowie wykonują i zjadają ze smakiem potrawy na bazie miodu.

Przeczytaj także: Pszczoły w szkole w czerwcu

Obejrzyj zdjęcia z naszych akcji: Pszczoły w szkole

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 2836

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2014-08-15 13:15:08

Super! Edukacja pszczelarska od najmłodszych lat!  Współpracują z portalem:

Arboretum Inspiruje

Arboretum Inspiruje

Partner serwisu

Projekt edukacyjny realizowany w Gimnazjum Publicznym nr 1 im. Ks. Jana Twardowskiego w Czechowicach-Dziedzicach. W tym roku działania projektowe skupiają się wokół pszczół. Projekt jest laureatem konkursu grantowego „Z Kujawskim pomagam pszczołom”. Więcej na Facebook'u: Arboretum-Inspiruje

Arboretum Inspiruje do pomagania pszczołom

Arboretum Inspiruje podczas Święta Pszczół

Kolorowanka o pszczołach dziełem gimnazjalistek

Agata Kurzajak

Agata Kurzajak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga ziarenkapieprzu.com.pl

Ukończyła filologię polską i podyplomowe studia z zakresu doradztwa zawodowego na UAM w Poznaniu. Doradca zawodowy i trener. Jej największą pasją jest gotowanie. Uwielbia łączyć różne smaki i odkrywać nowe przyprawy. Miłośniczka zwierząt, filmów dokumentalnych oraz herbaty z miodem i cytryną.

Zielona sałata z dressingiem miodowo-musztardowym

Skrzydełka z miodem i chili

Szaszłyki z marynatą miodową

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Koktajl z mango i ananasa z mlekiem kokosowym

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Marchewka z jabłkiem i miodem