Portal Pszczelarski

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Na zdjęciu: młodzi badacze miejsc przyjaznych pszczołom przed wyruszeniem w drogę. Źródło zdjęcia: materiały przekazane przez p. Agatę Wojtuń.

pszczoły w szkole młodzi badacze pszczelej natury miejsca przyjazne pszczołom Z Kujawskim pomagamy pszczołom Fundacja Nasza Ziemia Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. ogród przyjazny pszczołom pszczoła.art. pszczoła w kuchni Akademia Przyjaciół Pszczół Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach

W związku z realizacją projektu ,,Pszczoły w szkole” wygranym w konkursie grantowym ,,Z Kujawskim pomagamy pszczołom” pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia oraz Zakładów Tłuszczowych Kruszwica - w Katolickiej Szkole Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach podejmowane są nadal nowe ciekawe działania.

Bardzo ciekawym działaniem, które odbyło się w miesiącu lipcu, było wydarzenie pod hasłem: „Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom”. Uczniowie wraz z opiekunem, panem Mateuszem dokonywały wielu wypraw badawczych. Podczas takich wypraw odkrywczych dzieci fotografowały najbliższą okolicę, dokumentując najważniejsze miejsca i obiekty w życiu miejscowości. Wyjście w plener zostało poprzedzone warsztatem dotyczącym obsługi sprzętu fotograficznego (aparat, blenda, statyw). Uczestnicy i uczestniczki bacznie obserwowali otoczenie, wykonywali ćwiczenia z lupą, zbierali materiały przyrodnicze. Spotkanie zostało urozmaicone ćwiczeniami integracyjnymi, ulepszającymi komunikację grupową oraz aktywność ruchową (m.in. zabawy z chustą animacyjną, węzeł gordyjski, księżniczki i smoki). Aktywni mogli spróbować swoich sił w podchodach. Na zakończenie zajęć rozpoczęto prace nad mapą miejscowości, która będzie udoskonalana na kolejnych spotkaniach.

Uczniowie nadal dbają o założony przyszkolny ogródek, plewią chwasty, podlewają kwiaty, drzewka i krzaczki. Dzieci starają się aby ogródek cieszył oczy mieszkańców społeczności lokalnej.

W czasie trwania projektu nadal odbywają się także cykliczne zajęcia Akademii Przyjaciół Pszczół, zajęcia artystyczne ,,Pszczoła.art.” oraz kulinarne pod hasłem ,,Pszczoła w kuchni”, na których uczniowie wykonują i zjadają ze smakiem potrawy na bazie miodu.

Przeczytaj także: Pszczoły w szkole w czerwcu

Obejrzyj zdjęcia z naszych akcji: Pszczoły w szkole

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3176

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk 2014-08-15 13:15:08

Super! Edukacja pszczelarska od najmłodszych lat!  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Magdalena Faltyn

Magdalena Faltyn

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniakrokusia.co.uk.

Na co dzień mama, której pasją jest gotowanie, czytanie książek oraz zwiedzanie ciekawych miejsc.

Udka z kurczaka z ketchupem i miodem

Łosoś w musztardzie i miodzie

Kurczak w sosie miodowo-musztardowym z nutką chili

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele