Portal Pszczelarski

Kamery w ulu

Ul w Pszczelej Woli. Źródło: Materiały nadesłane przez panią Dominikę Karoń.

życie w ulu kamera w ulu z Kujawskim pomagamy pszczołom ZT Kruszwica Zespół Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli Technikum Pszczelarskiej w Pszczelej Woli

W ramach IV edycji ogólnopolskiego programu z zakresu odpowiedzialności społecznej Zakładów Tłuszczowych Kruszwica, właściciela marki Kujawski - z Kujawskim pomagamy pszczołom - na terenie Zespołu Szkół Rolniczych i Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli w specjalnym ulu zainstalowano trzy kamery. Dzięki nim można na żywo obserwować życie pszczół z trzech różnych widoków.

Celem tego działania jest przedstawienie widzom codziennego życia tych jednych z najbardziej pracowitych owadów na świecie. Wykorzystując technologię wizyjną miejsce dotychczas niedostępne dla ludzi, stało się dostępne.

W dzień dziecka, tj. 1. czerwca 2014 r. w Pszczelej Woli zostało założone gniazdo pszczele. Ul  został zasiedlony rodziną z matką oznaczoną kropką koloru zielonego i składającą się z około 20 tys. pszczół.

Życie pszczół można podziwiać na stronie: www.zycieula.pl Transmisja trwa codziennie od godziny 6 do 22.

Zapraszamy także do oglądnięcia zdjęć w galerii pt.: Życie Ula czyli z kamerą wśród pszczół

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 7070

Komentarze z forum pszczelarskiego

blondynekkrk

2016-03-21 09:31:43

Szkoda, że ten eksperyment dobiegł końca. Teraz na tej stronie nie ma nic kompletnie :/

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.