Portal Pszczelarski

Podsumowanie projektu "W szkole jak w ulu"

Na zdjęciu: pan Henryk Grzesiak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie, podsumowuje projekt: "W szkole jak w ulu". Źródło zdjęcia: materiały nadesłane przez pana Henryka Grzesiaka

W szkole jak w ulu Dzień Pszczoły Gdy wyginą pszczoły z Kujawskim pomagamy pszczołom Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie

14 października 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt.: "W szkole jak w ulu", na który szkoła otrzymała grant  z Konkursu Grantowego organizowanego pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia w ramach programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

"Z Kujawskim pomagamy pszczołom” to program realizowany od czterech lat przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. a od trzech lat w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia. W ramach tegorocznej, IV edycji programu zorganizowany został Konkurs Grantowy dla placówek edukacyjnych z całej Polski, które mogły otrzymać dofinansowanie nawet do 8 000 zł na działania na rzecz owadów pszczołowatych.

W ramach szkolnego projektu zrealizowane zostały następujące działania: lekcje tematyczne, film edukacyjny pt.: "Gdy wyginą pszczoły", cztery konkursy tematyczne dla szkół w Powiecie Kępińskim: "Pszczoła w obiektywie", "Pszczoła w rebusach", konkurs na bajkę o pewnej pszczółce oraz konkurs na animację komputerową, wycieczki do Muzeum Pszczelarstwa w Kluczborku i do pasieki w Maciejowie oraz spektakl teatralny pt.: "Pszczele wesele". 

Film edukacyjny pt.: "Gdy wyginą pszczoły", który powstał ramach projektu pt.: "W szkole jak w ulu".

Podsumowanie projektu miało formę Dnia Pszczoły i było połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Dzięki temu cała społeczność szkolna oraz przybyli goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Kępno p. Aniela Kempa, przedstawiciele pszczelarzy, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni mieli możliwość  uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych na ten szczególny dzień. Szkoła zamieniła się wówczas w tętniący życiem ul. Ogłoszone zostały wyniki konkursów i wręczone nagrody. Uczestnikom zostały zaprezentowane najciekawsze prace uczniów, odbył się pokaz filmu oraz koncert muzyki ilustracyjnej. Teatrzyk szkolny oraz grupa taneczna zaprezentowały swoje programy. W czasie całego Dnia Pszczoły czynna była wystawa produktów pszczelich, była możliwość degustacji różnego rodzaju miodów oraz miodowych ciasteczek.

Animacje komputerowe wykonane przez Pawła Mega oraz Paulinę Teper, uczniów Gimnazjum nr 2 w Kępnie.

Zobacz również:

Zakończenie projektu W szkole jak w ulu (galeria zdjęć)

Z Kujawskim pomagamy pszczołom - W szkole jak w ulu

W szkole jak w ulu (galeria zdjęć)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4005

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Tadeusz Kaczkowski

Tadeusz Kaczkowski

Autor artykułów

Urodziłem się na Podolu. Jestem synem pszczelarza. Prowadzę własną pasiekę od 60 lat.

Trutowienie matek pszczelich

Grzegorz Belica

Grzegorz Belica

Autor tekstów oraz Koordynator Fab Lab Łódź

Fab Lab Łódź to organizacja propagująca idee zrób to sam, samowystarczalności i rozwoju umiejętności praktycznych. Jednym z elementów jaki rozwijają jest edukacja w zakresie hodowli pszczół i roli jaką pełnią w naturze i gospodarce człowieka.

Warsztat: Sami robimy ul wielkopolski

Warsztaty pszczelarskie w Fab Lab Łódź - relacja z wydarzenia

III edycja warsztatów: Sami robimy ul wielkopolski

Piotr Chmielewski

Piotr Chmielewski

Autor tekstów

Student Wydziału Biologii i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członek Ligi Ochrony Przyrody oraz Koła Naukowego Przyrodników UAM. Interesuje się ochroną przyrody i prawem ochrony środowiska.

Pszczoły olbrzymie i czarny miód leśny

Biały miód leśny z Mount Oku

Historia pszczelarza-sapera. Cz. 1.

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łukcie

Partner serwisu

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łukcie realizowany jest projekt ekologiczny "Pszczoły Lubię". Projekt jest laureatem konkursu grantowego "Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Koordynatorkami projektu są Elżbieta Piotrak i Magdalena Palińska.

Pszczoły Lubię. Cz. 2.

Pszczoły Lubię. Cz. 1.