Portal Pszczelarski

Podsumowanie projektu "W szkole jak w ulu"

Na zdjęciu: pan Henryk Grzesiak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie, podsumowuje projekt: "W szkole jak w ulu". Źródło zdjęcia: materiały nadesłane przez pana Henryka Grzesiaka

W szkole jak w ulu Dzień Pszczoły Gdy wyginą pszczoły z Kujawskim pomagamy pszczołom Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie

14 października 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt.: "W szkole jak w ulu", na który szkoła otrzymała grant  z Konkursu Grantowego organizowanego pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia w ramach programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

"Z Kujawskim pomagamy pszczołom” to program realizowany od czterech lat przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. a od trzech lat w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia. W ramach tegorocznej, IV edycji programu zorganizowany został Konkurs Grantowy dla placówek edukacyjnych z całej Polski, które mogły otrzymać dofinansowanie nawet do 8 000 zł na działania na rzecz owadów pszczołowatych.

W ramach szkolnego projektu zrealizowane zostały następujące działania: lekcje tematyczne, film edukacyjny pt.: "Gdy wyginą pszczoły", cztery konkursy tematyczne dla szkół w Powiecie Kępińskim: "Pszczoła w obiektywie", "Pszczoła w rebusach", konkurs na bajkę o pewnej pszczółce oraz konkurs na animację komputerową, wycieczki do Muzeum Pszczelarstwa w Kluczborku i do pasieki w Maciejowie oraz spektakl teatralny pt.: "Pszczele wesele". 

Film edukacyjny pt.: "Gdy wyginą pszczoły", który powstał ramach projektu pt.: "W szkole jak w ulu".

Podsumowanie projektu miało formę Dnia Pszczoły i było połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Dzięki temu cała społeczność szkolna oraz przybyli goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Kępno p. Aniela Kempa, przedstawiciele pszczelarzy, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni mieli możliwość  uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych na ten szczególny dzień. Szkoła zamieniła się wówczas w tętniący życiem ul. Ogłoszone zostały wyniki konkursów i wręczone nagrody. Uczestnikom zostały zaprezentowane najciekawsze prace uczniów, odbył się pokaz filmu oraz koncert muzyki ilustracyjnej. Teatrzyk szkolny oraz grupa taneczna zaprezentowały swoje programy. W czasie całego Dnia Pszczoły czynna była wystawa produktów pszczelich, była możliwość degustacji różnego rodzaju miodów oraz miodowych ciasteczek.

Animacje komputerowe wykonane przez Pawła Mega oraz Paulinę Teper, uczniów Gimnazjum nr 2 w Kępnie.

Zobacz również:

Zakończenie projektu W szkole jak w ulu (galeria zdjęć)

Z Kujawskim pomagamy pszczołom - W szkole jak w ulu

W szkole jak w ulu (galeria zdjęć)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 4365

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!
  Współpracują z portalem:

Monika Wolańska

Monika Wolańska

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Słodkie Słone

Z wykształcenia jestem inżynierem budownictwa a z zamiłowania „kucharą” - tak określają mnie znajomi. Pasji mam całe mnóstwo! Dobra kuchnia, fotografia, piękne wnętrza i miejsca, podróże…

Ogórki z miodem

Kurczak z sosem sojowym i miodem

Pierniczki na miodzie

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Majowy miodek z mniszka lekarskiego

Bananowe chipsy z miodem

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Food and Agriculture Organization of the United Nations

Oficjalny partner merytoryczny

Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (ang. FAO), to instytucja, której celem jest m.in. polepszanie wytwarzania, wymiany i dystrybucji produktów rolnictwa, leśnictwa i rybołówstwa, podnoszenie poziomu wyżywienia narodów, popieranie zawierania porozumień w sprawie międzynarodowego handlu produktami rolnymi oraz udzielanie pomocy technicznej.

Kontrola jakości miodu

Skład miodu

Właściwości i zastosowanie miodu