Portal Pszczelarski

Podsumowanie projektu "W szkole jak w ulu"

Na zdjęciu: pan Henryk Grzesiak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie, podsumowuje projekt: "W szkole jak w ulu". Źródło zdjęcia: materiały nadesłane przez pana Henryka Grzesiaka

W szkole jak w ulu Dzień Pszczoły Gdy wyginą pszczoły z Kujawskim pomagamy pszczołom Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie

14 października 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt.: "W szkole jak w ulu", na który szkoła otrzymała grant  z Konkursu Grantowego organizowanego pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia w ramach programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

"Z Kujawskim pomagamy pszczołom” to program realizowany od czterech lat przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. a od trzech lat w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia. W ramach tegorocznej, IV edycji programu zorganizowany został Konkurs Grantowy dla placówek edukacyjnych z całej Polski, które mogły otrzymać dofinansowanie nawet do 8 000 zł na działania na rzecz owadów pszczołowatych.

W ramach szkolnego projektu zrealizowane zostały następujące działania: lekcje tematyczne, film edukacyjny pt.: "Gdy wyginą pszczoły", cztery konkursy tematyczne dla szkół w Powiecie Kępińskim: "Pszczoła w obiektywie", "Pszczoła w rebusach", konkurs na bajkę o pewnej pszczółce oraz konkurs na animację komputerową, wycieczki do Muzeum Pszczelarstwa w Kluczborku i do pasieki w Maciejowie oraz spektakl teatralny pt.: "Pszczele wesele". 

Film edukacyjny pt.: "Gdy wyginą pszczoły", który powstał ramach projektu pt.: "W szkole jak w ulu".

Podsumowanie projektu miało formę Dnia Pszczoły i było połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Dzięki temu cała społeczność szkolna oraz przybyli goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Kępno p. Aniela Kempa, przedstawiciele pszczelarzy, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni mieli możliwość  uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych na ten szczególny dzień. Szkoła zamieniła się wówczas w tętniący życiem ul. Ogłoszone zostały wyniki konkursów i wręczone nagrody. Uczestnikom zostały zaprezentowane najciekawsze prace uczniów, odbył się pokaz filmu oraz koncert muzyki ilustracyjnej. Teatrzyk szkolny oraz grupa taneczna zaprezentowały swoje programy. W czasie całego Dnia Pszczoły czynna była wystawa produktów pszczelich, była możliwość degustacji różnego rodzaju miodów oraz miodowych ciasteczek.

Animacje komputerowe wykonane przez Pawła Mega oraz Paulinę Teper, uczniów Gimnazjum nr 2 w Kępnie.

Zobacz również:

Zakończenie projektu W szkole jak w ulu (galeria zdjęć)

Z Kujawskim pomagamy pszczołom - W szkole jak w ulu

W szkole jak w ulu (galeria zdjęć)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3624

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.