Portal Pszczelarski

Podsumowanie projektu "W szkole jak w ulu"

Na zdjęciu: pan Henryk Grzesiak, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie, podsumowuje projekt: "W szkole jak w ulu". Źródło zdjęcia: materiały nadesłane przez pana Henryka Grzesiaka

W szkole jak w ulu Dzień Pszczoły Gdy wyginą pszczoły z Kujawskim pomagamy pszczołom Szkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie

14 października 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Hanulinie odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego pt.: "W szkole jak w ulu", na który szkoła otrzymała grant  z Konkursu Grantowego organizowanego pod patronatem Fundacji Nasza Ziemia w ramach programu "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

"Z Kujawskim pomagamy pszczołom” to program realizowany od czterech lat przez Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. a od trzech lat w partnerstwie z Fundacją Nasza Ziemia. W ramach tegorocznej, IV edycji programu zorganizowany został Konkurs Grantowy dla placówek edukacyjnych z całej Polski, które mogły otrzymać dofinansowanie nawet do 8 000 zł na działania na rzecz owadów pszczołowatych.

W ramach szkolnego projektu zrealizowane zostały następujące działania: lekcje tematyczne, film edukacyjny pt.: "Gdy wyginą pszczoły", cztery konkursy tematyczne dla szkół w Powiecie Kępińskim: "Pszczoła w obiektywie", "Pszczoła w rebusach", konkurs na bajkę o pewnej pszczółce oraz konkurs na animację komputerową, wycieczki do Muzeum Pszczelarstwa w Kluczborku i do pasieki w Maciejowie oraz spektakl teatralny pt.: "Pszczele wesele". 

Film edukacyjny pt.: "Gdy wyginą pszczoły", który powstał ramach projektu pt.: "W szkole jak w ulu".

Podsumowanie projektu miało formę Dnia Pszczoły i było połączone z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Dzięki temu cała społeczność szkolna oraz przybyli goście, m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Kępno p. Aniela Kempa, przedstawiciele pszczelarzy, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni mieli możliwość  uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych na ten szczególny dzień. Szkoła zamieniła się wówczas w tętniący życiem ul. Ogłoszone zostały wyniki konkursów i wręczone nagrody. Uczestnikom zostały zaprezentowane najciekawsze prace uczniów, odbył się pokaz filmu oraz koncert muzyki ilustracyjnej. Teatrzyk szkolny oraz grupa taneczna zaprezentowały swoje programy. W czasie całego Dnia Pszczoły czynna była wystawa produktów pszczelich, była możliwość degustacji różnego rodzaju miodów oraz miodowych ciasteczek.

Animacje komputerowe wykonane przez Pawła Mega oraz Paulinę Teper, uczniów Gimnazjum nr 2 w Kępnie.

Zobacz również:

Zakończenie projektu W szkole jak w ulu (galeria zdjęć)

Z Kujawskim pomagamy pszczołom - W szkole jak w ulu

W szkole jak w ulu (galeria zdjęć)

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 4920

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

SKN Apis

SKN Apis

Partner serwisu

Studenckie Koło Naukowe "Apis" funkcjonuje na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, kierując swoje działania do wszystkich miłośników owadów użytkowych.

Zbiórka nasion i sadzonek roślin miododajnych i pyłkodajnych. SKN Apis 2016