Portal Pszczelarski

Bee albo nie być... w czerwcu

Na zdjęciu powyżej: Pasieka Państwa Kotwas - wycieczka do pasieki w Boguszynach. Źródło zdjęcia: materiały przez p. Agnieszkę Gałwa.

Bee albo nie być... Z Kujawskim pomagamy pszczołom ogród przyjazny pszczołom z wizytą w pasiece z wizytą u pszczelarza pszczele tarasy

Poniżej przedstawiamy relację z działań z czerwca w ramach projektu  „BEE albo nie być...” realizowanego w ZS w Lubianie.

„Najbardziej przyjazny ogród pszczołom” wybrany!

W ramach projektu „BEE albo nie być...” realizowanego w programie grantowym „Z Kujawskim Pomagamy pszczołom” ogłoszony został konkurs na „Najbardziej przyjazny ogród pszczołom” dla mieszkańców Lubiany. Przez ostatni miesiąc czujne oko jury obserwowało piękne ogródki przydomowe i działkowe. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie ogrody były piękne, zadbane i prowadzone z pasją. Za kryterium konkursowe jury ustanowiło nie tylko estetykę ogrodów, ale przede wszystkim ilość kolorowych, pachnących, wabiących pszczoły roślin. „Najbardziej przyjaznym dla pszczół ogrodem” został ogród Pani Krystyny Wołodzko, która z wielką pasją dba o swoje piękne róże i powojniki. Gratulujemy!

„Spotkanie w pasiece” - z wizytą u lokalnego pszczelarza

W środę 25.06.2014r. uczniowie klasy VI odwiedzili w Boguszynach lokalnego pszczelarza Pana Stanisława Kotwasa. Młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy na temat pszczół, ich roli, a także wyjątkowej pracy pszczelarzy. Poznali oni proces powstawania miodu, przyrządy i strój pszczelarza. Niektórzy uczniowie mieli nawet okazję przebrać się w kombinezon ochronny. Tego dnia Pan Stanisław wraz z żoną na pewno zaraził gości pasją do pszczół, uli oraz miodu. Uczniowie dociekliwie dopytywali się o szkoły dla pszczelarzy

„Pszczele tarasy” wykonane

Oprócz „Spotkania w pasiece” uczniowie ZS w Lubianie dn. 26.06.2014 r. zasadzili również rośliny miododajne, które zostały opisane tablicami z nazwami gatunkowymi. Wśród nich znalazły się: ślazówka, chaber, ślęzawa, orlik, macierzanka, facelia

Wszystkie działania, które mają na celu ochronę pszczołowatych realizowane są w ramach projektu „BEE albo nie być...” i programu grantowego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Zobacz zdjęcia: Bee albo nie być…

Przeczytaj również: 
Bee albo nie być… oczami realizatorów projektu
Bee albo nie być... Pszczoła to wyjątek

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1578

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-07-14 19:01:14

Piękna inicjatywa!  Współpracują z portalem:

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Mikołajek płaskolistny – roślina miododajna

Przegorzan węgierski – roślina miododajna

Domowe sposoby wytapiania wosku pszczelego

Agnieszka Koza

Agnieszka Koza

Autorka przepisów kulinarnych i bloga Eksplozja Smaku

Interesuje się wszystkim co jest związane z jedzeniem ale szczególną uwagę zwraca na zdrowe, racjonalne żywienie. W wolnym czasie rozwija swoje pasje którymi są: fotografia, ogrodnictwo oraz podróże.

Grillowana karkówka miodowa

Kluski leniwe w sosie maślano-miodowym

Sos malinowo-miodowy

Bogdan Piekarz

Bogdan Piekarz

Autor tekstów

Pszczelarz z przeszło 70-letnim doświadczeniem. Autor licznych publikacji w branżowych czasopismach. Członek Rejonowego Koła Pszczelarzy nr 2 w Łodzi.

Główny przegląd wiosenny rodzin pszczelich

Miodobranie - krok po kroku

Kuba

Kuba

Autor przepisów i bloga Kuba w kuchni (z małą pomocą Mamy)

Jeden z najmłodszych kucharzy w Polsce. Ma 5 lat. Bardzo lubi pływać, śpiewać, czytać i rysować.

Babeczki orzechowo-bananowe z polewą miodową