Portal Pszczelarski

Bee albo nie być... w czerwcu

Na zdjęciu powyżej: Pasieka Państwa Kotwas - wycieczka do pasieki w Boguszynach. Źródło zdjęcia: materiały przez p. Agnieszkę Gałwa.

Bee albo nie być... Z Kujawskim pomagamy pszczołom ogród przyjazny pszczołom z wizytą w pasiece z wizytą u pszczelarza pszczele tarasy

Poniżej przedstawiamy relację z działań z czerwca w ramach projektu  „BEE albo nie być...” realizowanego w ZS w Lubianie.

„Najbardziej przyjazny ogród pszczołom” wybrany!

W ramach projektu „BEE albo nie być...” realizowanego w programie grantowym „Z Kujawskim Pomagamy pszczołom” ogłoszony został konkurs na „Najbardziej przyjazny ogród pszczołom” dla mieszkańców Lubiany. Przez ostatni miesiąc czujne oko jury obserwowało piękne ogródki przydomowe i działkowe. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie ogrody były piękne, zadbane i prowadzone z pasją. Za kryterium konkursowe jury ustanowiło nie tylko estetykę ogrodów, ale przede wszystkim ilość kolorowych, pachnących, wabiących pszczoły roślin. „Najbardziej przyjaznym dla pszczół ogrodem” został ogród Pani Krystyny Wołodzko, która z wielką pasją dba o swoje piękne róże i powojniki. Gratulujemy!

„Spotkanie w pasiece” - z wizytą u lokalnego pszczelarza

W środę 25.06.2014r. uczniowie klasy VI odwiedzili w Boguszynach lokalnego pszczelarza Pana Stanisława Kotwasa. Młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy na temat pszczół, ich roli, a także wyjątkowej pracy pszczelarzy. Poznali oni proces powstawania miodu, przyrządy i strój pszczelarza. Niektórzy uczniowie mieli nawet okazję przebrać się w kombinezon ochronny. Tego dnia Pan Stanisław wraz z żoną na pewno zaraził gości pasją do pszczół, uli oraz miodu. Uczniowie dociekliwie dopytywali się o szkoły dla pszczelarzy

„Pszczele tarasy” wykonane

Oprócz „Spotkania w pasiece” uczniowie ZS w Lubianie dn. 26.06.2014 r. zasadzili również rośliny miododajne, które zostały opisane tablicami z nazwami gatunkowymi. Wśród nich znalazły się: ślazówka, chaber, ślęzawa, orlik, macierzanka, facelia

Wszystkie działania, które mają na celu ochronę pszczołowatych realizowane są w ramach projektu „BEE albo nie być...” i programu grantowego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Zobacz zdjęcia: Bee albo nie być…

Przeczytaj również: 
Bee albo nie być… oczami realizatorów projektu
Bee albo nie być... Pszczoła to wyjątek

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1301

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis

2014-07-14 19:01:14

Piękna inicjatywa!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.