Portal Pszczelarski

Bee albo nie być... w czerwcu

Na zdjęciu powyżej: Pasieka Państwa Kotwas - wycieczka do pasieki w Boguszynach. Źródło zdjęcia: materiały przez p. Agnieszkę Gałwa.

Bee albo nie być... Z Kujawskim pomagamy pszczołom ogród przyjazny pszczołom z wizytą w pasiece z wizytą u pszczelarza pszczele tarasy

Poniżej przedstawiamy relację z działań z czerwca w ramach projektu  „BEE albo nie być...” realizowanego w ZS w Lubianie.

„Najbardziej przyjazny ogród pszczołom” wybrany!

W ramach projektu „BEE albo nie być...” realizowanego w programie grantowym „Z Kujawskim Pomagamy pszczołom” ogłoszony został konkurs na „Najbardziej przyjazny ogród pszczołom” dla mieszkańców Lubiany. Przez ostatni miesiąc czujne oko jury obserwowało piękne ogródki przydomowe i działkowe. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie ogrody były piękne, zadbane i prowadzone z pasją. Za kryterium konkursowe jury ustanowiło nie tylko estetykę ogrodów, ale przede wszystkim ilość kolorowych, pachnących, wabiących pszczoły roślin. „Najbardziej przyjaznym dla pszczół ogrodem” został ogród Pani Krystyny Wołodzko, która z wielką pasją dba o swoje piękne róże i powojniki. Gratulujemy!

„Spotkanie w pasiece” - z wizytą u lokalnego pszczelarza

W środę 25.06.2014r. uczniowie klasy VI odwiedzili w Boguszynach lokalnego pszczelarza Pana Stanisława Kotwasa. Młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy na temat pszczół, ich roli, a także wyjątkowej pracy pszczelarzy. Poznali oni proces powstawania miodu, przyrządy i strój pszczelarza. Niektórzy uczniowie mieli nawet okazję przebrać się w kombinezon ochronny. Tego dnia Pan Stanisław wraz z żoną na pewno zaraził gości pasją do pszczół, uli oraz miodu. Uczniowie dociekliwie dopytywali się o szkoły dla pszczelarzy

„Pszczele tarasy” wykonane

Oprócz „Spotkania w pasiece” uczniowie ZS w Lubianie dn. 26.06.2014 r. zasadzili również rośliny miododajne, które zostały opisane tablicami z nazwami gatunkowymi. Wśród nich znalazły się: ślazówka, chaber, ślęzawa, orlik, macierzanka, facelia

Wszystkie działania, które mają na celu ochronę pszczołowatych realizowane są w ramach projektu „BEE albo nie być...” i programu grantowego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Zobacz zdjęcia: Bee albo nie być…

Przeczytaj również: 
Bee albo nie być… oczami realizatorów projektu
Bee albo nie być... Pszczoła to wyjątek

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 1851

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-07-14 19:01:14

Piękna inicjatywa!



  Współpracują z portalem:

Renata Gasek

Renata Gasek

Autorka tekstów

Entuzjastka szeroko pojętego rękodzieła, autorka prac zamieszczonych na blogu Kocie robótki (https://kocieprace.blogspot.com/)

Pirografia (sztuka malowania ogniem) w pszczelarstwie

Magdalena

Magdalena

Autorka przepisów kulinarnych i bloga nadpaleniskiem.blogspot.com

Dorastając w babcinej kuchni, nauczyłam się, że najlepsza kuchnia to polska kuchnia i to ją uwielbiam najbardziej. "Chwilowo" udomowiona mama na pełen etat, chwytająca życie za rogi, nie bojąca się wyzwań w żadnej sferze. Z pasji: kucharka i smakoszka, z wykształcenia: geograf.

Wigilijne łazanki na bogato

Bigos staropolski na winie z miodem

Tartaletki na słodko z bananami i czekoladą

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Skuteczna ochrona roślin bezpieczna dla owadów zapylających

Karolina Wronowska

Karolina Wronowska

Studentka biologii stosowanej na Uniwersytecie Rolniczym im. Hugona Kołłątaja w Krakowie. Prowadzi badania na temat profilaktyki i zwalczania warrozy u pszczoły miodnej.

Charakterystyka rodzaju Varroa i opis gatunku Varroa destructor

Pszczoła miodna. Klasyfikacja, występowanie i ewolucja

Oddziaływanie Varroa destructor na rodzinę pszczelą