Portal Pszczelarski

Bee albo nie być... w czerwcu

Na zdjęciu powyżej: Pasieka Państwa Kotwas - wycieczka do pasieki w Boguszynach. Źródło zdjęcia: materiały przez p. Agnieszkę Gałwa.

Bee albo nie być... Z Kujawskim pomagamy pszczołom ogród przyjazny pszczołom z wizytą w pasiece z wizytą u pszczelarza pszczele tarasy

Poniżej przedstawiamy relację z działań z czerwca w ramach projektu  „BEE albo nie być...” realizowanego w ZS w Lubianie.

„Najbardziej przyjazny ogród pszczołom” wybrany!

W ramach projektu „BEE albo nie być...” realizowanego w programie grantowym „Z Kujawskim Pomagamy pszczołom” ogłoszony został konkurs na „Najbardziej przyjazny ogród pszczołom” dla mieszkańców Lubiany. Przez ostatni miesiąc czujne oko jury obserwowało piękne ogródki przydomowe i działkowe. Wybór był bardzo trudny, ponieważ wszystkie ogrody były piękne, zadbane i prowadzone z pasją. Za kryterium konkursowe jury ustanowiło nie tylko estetykę ogrodów, ale przede wszystkim ilość kolorowych, pachnących, wabiących pszczoły roślin. „Najbardziej przyjaznym dla pszczół ogrodem” został ogród Pani Krystyny Wołodzko, która z wielką pasją dba o swoje piękne róże i powojniki. Gratulujemy!

„Spotkanie w pasiece” - z wizytą u lokalnego pszczelarza

W środę 25.06.2014r. uczniowie klasy VI odwiedzili w Boguszynach lokalnego pszczelarza Pana Stanisława Kotwasa. Młodzież dowiedziała się wielu ciekawych rzeczy na temat pszczół, ich roli, a także wyjątkowej pracy pszczelarzy. Poznali oni proces powstawania miodu, przyrządy i strój pszczelarza. Niektórzy uczniowie mieli nawet okazję przebrać się w kombinezon ochronny. Tego dnia Pan Stanisław wraz z żoną na pewno zaraził gości pasją do pszczół, uli oraz miodu. Uczniowie dociekliwie dopytywali się o szkoły dla pszczelarzy

„Pszczele tarasy” wykonane

Oprócz „Spotkania w pasiece” uczniowie ZS w Lubianie dn. 26.06.2014 r. zasadzili również rośliny miododajne, które zostały opisane tablicami z nazwami gatunkowymi. Wśród nich znalazły się: ślazówka, chaber, ślęzawa, orlik, macierzanka, facelia

Wszystkie działania, które mają na celu ochronę pszczołowatych realizowane są w ramach projektu „BEE albo nie być...” i programu grantowego „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.

Zobacz zdjęcia: Bee albo nie być…

Przeczytaj również: 
Bee albo nie być… oczami realizatorów projektu
Bee albo nie być... Pszczoła to wyjątek

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1816

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-07-14 19:01:14

Piękna inicjatywa!  Współpracują z portalem:

Tadeusz Netczuk

Tadeusz Netczuk

Autor tekstów

Doświadczony pszczelarz. Chowem pszczół zajmuje się od 1970 r. Obecnie jego pasieka zlokalizowana jest w ROD Bielany we Wrocławiu.

Hodowla murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Kopulacja i rozwój murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Morfologia murarki ogrodowej (Osmia rufa L.)

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Tadeusz Kąkol

Tadeusz Kąkol

Autor tekstów

Emerytowany nauczyciel zawodu w Zespole Szkół Rolniczych. Obecnie zajmuje się pszczołami (12 uli) i ogrodnictwem (rośliny miododajne) w Grabowcu koło Zamościa.

Miód - produkt pszczeli

Pyłek kwiatowy a pyłek pszczeli

Propolis - produkt pszczeli

Paulina Jamrozik

Paulina Jamrozik

Autorka tekstów oraz właścicielka Medis-online.pl

Założycielka Gabinetu Dietetycznego MEDIS. Na co dzień pomaga trwale zmienić nawyki żywieniowe swoim pacjentom. Pokazuje jak pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, poprawić samopoczucie, samoocenę, a przede wszystkim zdrowie.

Domowy sposób na wzmocnienie odporności