Portal Pszczelarski

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli

Na obrazku: logo ARR i informacja: Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup lawet do przewozu uli. Źródło obrazka: www.arr.gov.pl

Agencja Rynku Rolnego Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich ARR zakup lawet do przewozu uli przyczepa do przewozu uli laweta do przewozu uli

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup lawet do przewozu uli

O dofinansowanie z Agencji Rynku Rolnego w ramach „Wsparcia rynku produktów pszczelich” mogą ubiegać się nie tylko właściciele pasiek stacjonarnych, ale też ci pszczelarze, którzy prowadzą gospodarkę wędrowną. To przede wszystkim dla nich powstało działanie: zakup lawet do przewozu uli.

Celem działania jest racjonalizacja prowadzenia wędrownej gospodarki pasiecznej przez zapewnienie pszczelarzom dostępności do przyczep oraz zachęcenie drobnych grup pszczelarzy, by wspólnie przewozili swoje ule na pożytki. Efektem docelowym będzie wzrost produkcji miodu i innych produktów pszczelich, a także umożliwienie pszczołom zapylania roślin na jak największym obszarze naszego kraju.

Podmiotem uprawnionym do ubiegania się o pomoc są różnego rodzaju związki, stowarzyszenia i organizacje pszczelarskie, a odbiorcą końcowym może być pszczelarz, który jest właścicielem co najmniej 30 rodzin pszczelich. W aktualnym okresie finansowania refundacji podlegać będą koszty poniesione na zakup przyczep do przewozu uli. Dofinansowanie nie obejmuje natomiast zakupu przyczep rolniczych, samochodów z nadbudowaną przyczepą, a także kosztów rejestracji, homologacji czy ubezpieczenia.

Maksymalna kwota refundacji to 60 procent ceny netto zakupu, przy założeniu, że kwota ta nie przekroczy kwoty, która wynika z iloczynu 70 zł (dofinansowanie do jednej rodziny pszczelej) oraz posiadanej liczby rodzin pszczelich. Maksymalna kwota refundacji nie może być wyższa niż 10 tysięcy złotych. Odbiorcy końcowi dokonują zakupów lawet za własne pieniądze, dopiero po realizacji projektu otrzymają zwrot z Agencji Rynku Rolnego.

Opracowano na podstawie:
Realizacja Mechanizmu WPR. Wsparcie rynku produktów pszczelich, www.arr.gov.pl, 10.11.2014 r.

Zobacz również:

Ocena projektu zakup lawet w ramach mechanizmu Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014

Dla kogo pomoc z Agencji Rynku Rolnego?

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich na rok 2014

Termin składania projektu do Agencji Rynku Rolnego

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 dla osób niezrzeszonych

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup sprzętu

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 – zakup leków przeciw warrozie

Wsparcie Rynku Produktów Pszczelich 2014 - zakup pszczół

Termin składania projektów do Agencji Rynku Rolnego mija 30 maja 2014 r.

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 5410

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy i weź udział w dyskusji!




  Współpracują z portalem:

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim

Marta Stachowiak

Marta Stachowiak

Autorka przepisów kulinarnych i bloga My Sweet Morning

Blogerka kulinarna (celebrate-your-morning.blogspot.com), na co dzień praktykująca słodkie śniadania. Prawdziwa koneserka miodów. Miłośniczka zdrowego i smacznego trybu życia. Swoją artystyczną duszę ujawnia nie tylko na talerzu ale również w rysunku i decoupage'u.

Klasyczna truskawka z miodem

Placki z borówkami i miodem z cytryną

Pełnoziarniste placki z gruszką i miodem z pyłkiem pszczelim

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie