Portal Pszczelarski

Bee albo nie być... oczami realizatorów projektu

Na zdjęciu powyżej: pszczeli marsz przez Lubiane. Ratujmy pszczoły!!! Źródło zdjęcia: materiały przekazane przez p. Agnieszkę Gałwa.

Bee albo nie być... Z Kujawskim pomagamy pszczołom edukacja pszczelarska Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. Fundacja Nasza Ziemia

Poniżej przedstawiamy Państwu jak przedstawiciele szkoły z Lubiany opisują projekt pt. „Bee albo nie być…” oraz dotychczasową swoją działalność proekologiczną.

Nasza szkoła znajduje się w niewielkiej osadzie sołeckiej liczącej około 370 mieszkańców, położonej w województwie zachodniopomorskim, w powiecie choszczeńskim. W krajobrazie okolicy dominują piękne lasy, pola uprawne oraz łąki. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat robią wszystko by ten piękny krajobraz zachować jak najdłużej.

Z zaangażowaniem bierzemy udział w różnego rodzaju akcjach ekologicznych, a to ratujemy nasze kasztanowce, a to sprzątamy świat, dokarmiamy zwierzęta zimujące, sadzimy drzewa, innym razem wraz z mieszkańcami oszczędzamy zasoby przyrody... Na rzecz ochrony przyrody dzieje się u nas, oj dzieje... ale chcemy i możemy zrobić więcej!

Nasze plany ekologiczne możemy spełnić dzięki dotacji uzyskanej w konkursie Z Kujawskim pomagamy pszczołom, w którym grant ufundowała firma ZT Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Celem naszego projektu są działania profilaktyczne, uświadamiające ogromną rolę pszczół w przyrodzie oraz realna pomoc pszczołowatym.

Zamierzamy: tworzyć gniazda dla pszczół, rozstawiać budki dla trzmieli i poidełka dla owadów, sadzić rośliny miododajne, przeprowadzić konkurs na najpiękniejszy ogród przyjazny pszczołom, zwiedzić Muzeum Pszczelarstwa i wiele, wiele innych wspaniałych, pożytecznych dla pszczół, dla nas, dla naszego miejsca życia ekodziałań. Pszczoła to więcej niż miód! Naszym projektem to udowodnimy i mamy nadzieję, że przekonamy naszą społeczność lokalną, że warto być przyjacielem pszczół!

W redakcji Portalu Pszczelarskiego jesteśmy pewni, że działania edukacyjne już na poziomie szkół podstawowych, a nawet w przedszkolach, przyniosą w przyszłości wiele pozytywnych efektów. Tym bardziej inicjatywy, takie jak ta, zasługują na promocję oraz wsparcie, nie tylko ze strony sponsorów, ale także lokalnych społeczności, przedstawicieli władz, mediów oraz wszystkich osób, których los pszczołowatych nie jest obojętny.

Zobacz zdjęcia: Bee albo nie być...

Przeczytaj także: Bee albo nie być... Pszczoła to wyjątek.

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1281

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis

2014-06-24 08:55:50

Zadowolone dzieci - najpiękniejszy widok! Niech Portal Pszczelarski informuje dalej o takich akcjach!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.