Portal Pszczelarski

Bee albo nie być... Pszczoła to wyjątek

Na zdjęciu powyżej: Konferencja w Zespole Szkół w Lubianie pt. BEE albo nie być... czyli jak pomagamy pszczołom. Źródło zdjęcia: materiały przez p. Agnieszkę Gałwa.

Z Kujawskim pomagamy pszczołom Fundacja Nasza Ziemia Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. Bee albo nie być... pszczoła to wyjątek Przyjaciele Pszczół

W piątek 09.05.2014 odbyło się uroczyste wręczenie grantu finansowego w ramach konkursu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Grant ufundowała firma Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. Organizatorem konkursu jest Fundacja Nasza Ziemia. Jednym z głównych filarów kampanii „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” jest edukacja ekologiczna. Organizator wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia prowadzi działania na rzecz poszerzenia wiedzy o ochronie owadów pszczołowatych. Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Lubianie podczas prezentacji multimedialnej mieli okazję przekonać się, że pszczoła to wyjątek i to nie tylko ortograficzny. Pszczoła to wyjątkowe stworzenie – pracowita, działająca w społeczności, pełni bardzo ważne funkcje w ekosystemach i jest bardzo pożyteczna dla ludzi. Niestety, grozi jej wiele niebezpieczeństw, niektóre z nich powodujemy my - ludzie. Podczas wręczenia symbolicznego vouchera „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” pojawił się niespodziewany gość... Swoją obecnością zaszczycił uroczystość sam Gucio, który jeszcze raz przypomniał najważniejsze zasady, którymi kierują się Przyjaciele Pszczół. Dzięki dotacji grantowej „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” dla tego projektu będzie można spełnić plany ekologiczne i pomóc pszczołom w okolicy Lubiany.

W miesiącu maju wiele dobrego przydarzyło się pszczołom... W ramach projektu ekologicznego „BEE albo nie być...” wspartego w ramach konkursu  „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” uczniowie z Lubiany przeprowadzili akcje informacyjną w środowisku lokalnym – rozwiesili plakaty, rozdali ulotki, nasiona miododajne oraz odbył się słodki poczęstunek miodem. Wszechobecnym kolorem był żółty, a szkolne „Pszczółki”, które podczas marszu przez Lubiane niosły transparenty, nawoływały do ochrony pszczołowatych. Podczas działań terenowych zostały rozwieszone gniazda dla pszczół (ok. 40szt.), budki dla trzmieli (20szt.) i poidełka dla owadów (20szt.). Każdy z nas ma wpływ na stan naszego środowiska, pamiętajmy o tym jak ważne funkcje w ekosystemach pełnią pszczoły i jak bardzo są pożyteczne dla ludzi.

W miesiącu maju przedstawione akcje odbyły się w ramach trzech większych działań, a mianowicie konferencji prasowej (wręczenie vouchera, poinformowanie o sukcesie projektu), „Nie ma miejsca w naszej wsi, gdzie nie słychać Bzz...Bzz...” (akcje informacyjne dotyczące roli pszczół), „Bzyki-smyki w terenie” (wykonanie i rozwieszenie „domów” dla pszczołowatych). 

Zobacz zdjęcia: Bee albo nie być…

Przeczytaj również: Bee albo nie być… oczami realizatorów projektu

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 1824

Komentarze z forum pszczelarskiego

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu. Bądź pierwszy!

Weź udział w dyskusji:

Zaloguj się lub zarejestruj

Miejsce na Twoją reklamę EL-TER biuro projektowe Kraków

Drogi Użytkowniku,

informujemy, że z dniem 03 października 2015 r. Marcin Balana Grupa Balana z siedzibą w Naramie przeniosła całość prowadzonego Portalu PortalPszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER z siedzibą w Narama 214, 32-095 Iwanowice.

Tym samym od 04 października 2015 r. zmienia się administrator Twoich danych osobowych. Jednocześnie podkreślamy, że zmianie nie ulegną zasady ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych, w tym korzystania z Usług świadczonych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl. Szczegółowe informacje nt. wykorzystania danych osobowych znajdziesz w Regulaminie Serwisu PortalPszczelarski.pl.

Przypominamy, że zawsze masz prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania i prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

W związku z powyższym prosimy Cię o wyrażenie zgody na zmianę Administratora Danych Osobowych poprzez zaakceptowanie poniższych klauzul:
"Wyrażam zgodę na przejście ogółu praw i obowiązków Marcin Balana Grupa Balana wynikających ze świadczenia na moją rzecz Usług w domenie portalpszczelarski.pl na Jacek Balana EL-TER" "Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celach marketingowych."
"Wyrażam zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Jacek Balana EL-TER w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów."
"Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję treść Regulaminu Konta oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Jacek Balana EL-TER w celu realizacji zamawianych usług."
"Akceptuję Regulamin Konta oraz Regulamin Serwisu PortalPszczelarski.pl i zobowiązuję się do ich przestrzegania."

Jeżeli potrzebujesz czasu na zastanowienie zapoznaj się z poniższą informacją, w terminie 30 dni od wyświetlenia tego komunikatu możesz zrezygnować z korzystania z Usługi realizowanych w ramach Portalu PortalPszczelarski.pl poprzez usunięcie konta. Pamiętaj jednak, że brak reakcji w powyższym terminie będzie równoznaczny z wyrażeniem zgody na wyżej wymienione zmiany.

W przypadku kliknięcia "Rezygnuję z posiadania konta" Twoje konto (a z nim dane osobowe) zostanie usunięte do 24 godzin od momentu przyjęcia zgłoszenia.