Portal Pszczelarski

Największe i najmniejsze pszczoły miodne

Na obrazku powyżej fragment plakatu promującego pokaz wideo pt.: "Największe i najmniejsze pszczoły miodne". Źródło: festiwalnauki.edu.pl/node/31302

wydarzenie pszczelarskie czerwiec 2014 2014 Warszawa Kawiarnia Naukowa Festiwalu Nauki Jerzy Wojke

16 czerwca 2014 r. o godzinie 18:30 w filii Frabryki Trzciny - Skwer, w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 60a, odbędzie się pokaz wideo zatytułowany: "Największe i najmniejsze pszczoły miodne". Gościem specjalnym będzie prof. Jerzy Wojke, nestor polskiego pszczelnictwa. Wstęp na pokaz - bezpłatny!

Zajawka plakatowa:

"Największe pszczoły - olbrzymie, oraz najmniejsze - karliczki, żyją w Azji południowo wschodniej. Są one znacząco większe oraz odpowiednio znacząco mniejsze, niż pszczoły europejskie w Polsce. Pszczoły azjatyckie budują tylko jeden plaster pod konarami drzew lub nawisami skalnymi albo budowlanymi. Pszczoły olbrzymie są najbardziej agresywnymi owadami. Dlatego wybiera się od nich miód nocą, po zachodzie księżyca. Miód od karliczek sprzedaje się na targu w plasterkach wraz z kawałkiem gałęzi, na której znajdowało się gniazdo."

Serdecznie zapraszamy!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3512

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-06-16 11:48:28

Dlaczego tylko w Warszawie? Może coś równie ciekawego zrobić w mniej zaludnionym ale za to bardziej ciekawym miejscu w Polsce?

blondynekkrk 2014-06-17 10:03:55

Szkoda, że nie było to w Krakowie. Bardzo chętnie bym się wybrał...  Współpracują z portalem:

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Wojewódzki Związek Pszczelarzy w Warszawie

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska działająca na terenie województwa mazowieckiego, zrzeszająca okoliczne koła pszczelarzy. Związek dba o edukację pszczelarzy zapraszając do Dyskusyjnego Klubu Pszczelarza ciekawych wykładowców, a poprzez swoje działania umożliwia członkom kół zaopatrzenie w matki, leki i sprzęt pszczelarski.

Celina Habryka

Celina Habryka

Autorka tekstów

Doktorantka w Katedrze Analizy i Oceny Jakości Żywności na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Zajmuje się badaniem właściwości fizykochemicznych miodów.

Podział miodów pitnych

Rodzaje miodu ze względu na pochodzenie

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Koło Pszczelarzy w Mińsku Mazowieckim

Partner serwisu

Organizacja pszczelarska założona przed II wojną światową działająca głównie na terenie powiatu mińskiego, ale zrzeszająca również pszczelarzy z innych rejonów. Celem Koła jest prowadzenie wszechstronnej działalności na rzecz pszczelarstwa i ekologii. Duży nacisk kładziony jest na edukację pszczelarzy jak również poszerzanie świadomości dzieci i młodzieży o roli pszczół w ekosystemie.

I Mazowiecka Konferencja Pszczelarska w Mińsku Mazowieckim