Portal Pszczelarski

Największe i najmniejsze pszczoły miodne

Na obrazku powyżej fragment plakatu promującego pokaz wideo pt.: "Największe i najmniejsze pszczoły miodne". Źródło: festiwalnauki.edu.pl/node/31302

wydarzenie pszczelarskie czerwiec 2014 2014 Warszawa Kawiarnia Naukowa Festiwalu Nauki Jerzy Wojke

16 czerwca 2014 r. o godzinie 18:30 w filii Frabryki Trzciny - Skwer, w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 60a, odbędzie się pokaz wideo zatytułowany: "Największe i najmniejsze pszczoły miodne". Gościem specjalnym będzie prof. Jerzy Wojke, nestor polskiego pszczelnictwa. Wstęp na pokaz - bezpłatny!

Zajawka plakatowa:

"Największe pszczoły - olbrzymie, oraz najmniejsze - karliczki, żyją w Azji południowo wschodniej. Są one znacząco większe oraz odpowiednio znacząco mniejsze, niż pszczoły europejskie w Polsce. Pszczoły azjatyckie budują tylko jeden plaster pod konarami drzew lub nawisami skalnymi albo budowlanymi. Pszczoły olbrzymie są najbardziej agresywnymi owadami. Dlatego wybiera się od nich miód nocą, po zachodzie księżyca. Miód od karliczek sprzedaje się na targu w plasterkach wraz z kawałkiem gałęzi, na której znajdowało się gniazdo."

Serdecznie zapraszamy!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autoraLiczba wyświetleń artykułu: 3683

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-06-16 11:48:28

Dlaczego tylko w Warszawie? Może coś równie ciekawego zrobić w mniej zaludnionym ale za to bardziej ciekawym miejscu w Polsce?

blondynekkrk 2014-06-17 10:03:55

Szkoda, że nie było to w Krakowie. Bardzo chętnie bym się wybrał...  Współpracują z portalem:

Ewa Jarosz

Ewa Jarosz

autor przepisów kulinarnych i bloga dietetykwstolicy.blogspot.com

Dietetyk medyczny, blogerka kulinarna i amator fotografii. Uczy swoich pacjentów jak utrzymać zasady racjonalnego odżywiania czerpiąc przyjemność z jedzenia. Zaraża optymizmem i zdrowym podejściem do życia.

Ser twarogowy z miodem i orzechami

Pieczone owoce z miodem i płatkami owsianymi

Gruszkowo-jabłkowy mus szarlotkowy

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Magdalena Tomaszewska-Bolałek

Autorka przepisów kulinarnych i bloga kuchniokracja.hanami.pl

Japonista, dziennikarka, badaczka kultury żywieniowej, autorka książek: "Tradycje kulinarne Japonii" i "Japońskie słodycze" (książka nominowana w 3 kategoriach do Gourmand World Cookbook Awards). Zajmuje się prowadzeniem warsztatów kulinarnych, a także spotkań z zakresu historii jedzenia, trendów kulinarnych i percepcji smaku.

Ciasteczka lekko miodowe

Ciasto z mąką z czarnego ryżu

Figi z jogurtem bałkańskim i pistacjami

Michał Piątek

Michał Piątek

Ekspert Portalu Pszczelarskiego

Pszczelarz, właściciel serwisu www.pogodnypiatek.pl, w którym prowadzi blog pszczelarski i zamieszcza nakręcone przez siebie filmy. Jeden z autorów dwumiesięcznika „Pasieka”, organizator konferencji pszczelarskich, wykładowca.

Współdziałanie pszczelarzy w zakresie promocji i sprzedaży

II Konferencja Pszczelarska Klubu Dyskusyjnego Pszczółka - przebieg wydarzenia

Michał Piątek Dochodowa pasieka - książka dla pszczelarzy

Anna Celińska

Anna Celińska

Autorka tekstów

Dziennikarz z wykształcenia, zawodu i pasji. Żaden temat nie jest jej obcy, a pszczoły z artykułu na artykuł uwielbia coraz bardziej. Na PortalPszczelarski.pl wrzuca teksty według najważniejszego klucza – informować, radzić, wyjaśniać to, co ważne dla Was. Bo bez czytelnika nie miałoby sensu pisanie.

Przegorzan węgierski – roślina miododajna

Linia pszczół car: Kamianka

Linia pszczół car: Bielka 1