Portal Pszczelarski

Największe i najmniejsze pszczoły miodne

Na obrazku powyżej fragment plakatu promującego pokaz wideo pt.: "Największe i najmniejsze pszczoły miodne". Źródło: festiwalnauki.edu.pl/node/31302

wydarzenie pszczelarskie czerwiec 2014 2014 Warszawa Kawiarnia Naukowa Festiwalu Nauki Jerzy Wojke

16 czerwca 2014 r. o godzinie 18:30 w filii Frabryki Trzciny - Skwer, w Warszawie na Krakowskim Przedmieściu 60a, odbędzie się pokaz wideo zatytułowany: "Największe i najmniejsze pszczoły miodne". Gościem specjalnym będzie prof. Jerzy Wojke, nestor polskiego pszczelnictwa. Wstęp na pokaz - bezpłatny!

Zajawka plakatowa:

"Największe pszczoły - olbrzymie, oraz najmniejsze - karliczki, żyją w Azji południowo wschodniej. Są one znacząco większe oraz odpowiednio znacząco mniejsze, niż pszczoły europejskie w Polsce. Pszczoły azjatyckie budują tylko jeden plaster pod konarami drzew lub nawisami skalnymi albo budowlanymi. Pszczoły olbrzymie są najbardziej agresywnymi owadami. Dlatego wybiera się od nich miód nocą, po zachodzie księżyca. Miód od karliczek sprzedaje się na targu w plasterkach wraz z kawałkiem gałęzi, na której znajdowało się gniazdo."

Serdecznie zapraszamy!

Marcin Balana

Marcin Balana

Redaktor serwisu PortalPszczelarski.pl

Doktorant na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Punktualny, towarzyski, zawsze z milionem nowych pomysłów, które stale przybliża użytkownikom portalu PortalPszczelarski.pl

Zobacz wszystkie artykuły tego autora



Liczba wyświetleń artykułu: 4722

Komentarze z forum pszczelarskiego

factis 2014-06-16 11:48:28

Dlaczego tylko w Warszawie? Może coś równie ciekawego zrobić w mniej zaludnionym ale za to bardziej ciekawym miejscu w Polsce?

blondynekkrk 2014-06-17 10:03:55

Szkoda, że nie było to w Krakowie. Bardzo chętnie bym się wybrał...



  Współpracują z portalem:

Sylwia Zielińska

Sylwia Zielińska

Konsultant serwisu

Doktorantka na Uniwersytecie Rzeszowskim, członkini Koła Naukowego Technologów Żywności FERMENT. Interesuje się toksykologią żywności i zanieczyszczeniem środowiska. Dokładna analizatorka i badaczka składu chemicznego miodu. Poza uczelnią, wraz z przyjaciółką ekotesterka i propagatorka żywności ekologicznej (ekotester.pl - strona w przygotowaniu), działaczka w stowarzyszeniu oraz miłośniczka tańca i motocykli.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 1.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 3.

Jak sprawdzić rodzaj miodu? Miód spadziowy. Cz. 2.

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła

Pasieka Syta Pszczoła to marka pod którą prowadzi swoją pasiekę doświadczony pszczelarz - Michał Wawszczak. Kontakt dla Klientów i mediów: 794 666 570

Miód wędzony - powstanie, proces wędzenia, przeznaczenie

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Agata Wojtuń oraz Agnieszka Strózik

Koordynatorki projektu "Pszczoły w szkole"

"Pszczoły w szkole" to projekt realizowany w Katolickiej Szkołe Podstawowej SPSK im. Jana Pawła II w Chojnach i nagrodzony w konkursie grantowym "Z Kujawskim pomagamy pszczołom".

Pszczoły w szkole w czerwcu

Młodzi detektywi szukają miejsc przyjaznych pszczołom

Szkolny Dzień Pszczoły

Łukasz Zabłocki

Łukasz Zabłocki

Autor tekstów

Właściciel dużego gospodarstwa pasiecznego w południowo-zachodniej Polsce.

Wpływ ciepłej zimy na rodziny pszczele